Главная > Новини > Конфликти > Arricano готова викупити ТРЦ Sky Mall у банку Південний
Arricano готова викупити ТРЦ Sky Mall у банку Південний Arricano готова викупити ТРЦ Sky Mall у банку Південний

Arricano готова викупити ТРЦ Sky Mall у банку Південний

КонфликтиНовиниНовини ТРЦ
Девелоперська компанія Arricano Real Estate PLC заявила про готовність придбати у банку Південний столичний торгово-розважальний центр Sky Mall. У прес-службі Arricano нагадали, що напередодні... Arricano готова викупити ТРЦ Sky Mall у банку Південний

Девелоперська компанія Arricano Real Estate PLC заявила про готовність придбати у банку Південний столичний торгово-розважальний центр Sky Mall.

У прес-службі Arricano нагадали, що напередодні голова правління банку Південний Алла Ванецьянц в інтерв’ю виданню «Бізнес» повідомила, що банк планує продати ТРЦ Sky Mall, висвітлюючи історію питання наступним чином: «У нас не було ніяких претензій до обслуговування боргу Sky Mall протягом року, поки не загострився конфлікт між власниками ТРЦ, і на банк, як на власника заставної іпотеки, не спробували чинити тиск різними способами. Але після спроби оскаржити договір застави в суді у банку не залишалося іншого виходу, крім як почати процес звернення стягнення, що і було зроблено. Банк підтвердив законність і обгрунтованість своїх дій, беручи участь у численних перевірках різних контролюючих органів і аудиторів. Всі застави, які переходять після звернення стягнення у власність банку, в подальшому реалізуються. І Sky Mall не буде винятком. Плануємо його продати».

При цьому в Arricano підкреслюють, що заяву голови правління банку Південний компанія розглядає як публічну оферту, яку приймає. Компанія Arricano Real Estate PLC готова купити ТРЦ Sky Mall у банку Південний.

CEO Arricano Михайло Меркулов так пояснив позицію компанії: «Якщо банк Південний збирається продати ТРЦ Sky Mall, то ми готові його викупити, про що направимо офіційний лист керівництву банку. Щоб займати гідне місце серед українських банків, будь-якій фінансовій установі потрібно позбавлятися від супер-токсичних активів (Sky Mall для банку є саме таким). Активи з рейдерським запахом впливають на репутацію банку, відлякують серйозних клієнтів та інвесторів, а Sky Mall – це найгучніший скандальний випадок, коли іноземному інвестору не вдалося захистити свою власність в Україні. Тому, продавши ТРЦ нам, законному власнику, що доведено рішенням Лондонського міжнародного арбітражного суду, банк Південний може не тільки очистити свій портфель від токсичного активу, підвищити свій репутаційний капітал, але і вплинути на зростання довіри інвесторів до українських банків, країни в цілому і сприяти поліпшенню інвестиційного клімату в Україні».

Нагадаємо, у вересні 2014 року 100% корпоративних прав на ТРЦ Sky Mall було передано голландської Financing & Invest Solutions BV, а право власності на ТРЦ було оформлено банком Південний через непогашену заборгованість в розмірі $32 млн.

Конфлікт між Андрієм Адамовським і естонцем Хіларом Тедером триває з 2010 року. Stockman Адамовського виділила на добудову торгового центру $40 млн. Натомість вона отримала від Arricano 50% + 1 акцію в кіпрському офшорі Assofit Holdings Limited, який володів ТРЦ через компанію Призма Бета. Але згодом Адамовський відмовився продавати назад свій пакет акцій Arricano, хоча така опція в договорі про купівлю-продаж була передбачена.

Високий суд правосуддя підтвердив рішення Лондонського міжнародного арбітражного суду, що дозволяє Arricano викупити частку в проекті ТРК Sky Mall. У травні 2016 року Лондонський міжнародний арбітражний суд своїм остаточним рішенням повернув київський ТРК Sky Mall компанії Arricano Real Estate Plc.

Згідно з вердиктом, все акції компанії Assofit Holdings Limited повинні були до 5 червня безкоштовно перейти від Stockman Interhold S. A. Андрія Адамовського у власність Arricano Real Estate Plc Хілара Тедера. Втім, рішення Лондонського арбітражу не було виконано досі.

Зроблено з Розробив AlexCSS