Новини магазинів техніки: Фокстрот, Алло, Eldorado, ЦЕ ТЕ та інші

Новини магазинів техніки: Фокстрот, Алло, Eldorado, ЦЕ ТЕ та інші

03.04.2020 08:00
  210
Микола Маранчак

Новий формат Eldorado, чат-бот Фокстрот, ЦЕ ТЕ у Вінниці, принципи роботи магазинів техніки та електроніки під час карантину та інше.

Цей текст доступний також російською мовою

Алло, Фокстрот і Eldorado стануть якірними орендарями ТРЦ Retroville

Як повідомили RAU в ТРЦ і БЦ Retroville, сегмент техніки та електроніки буде представлений магазином Фокстрот площею 1100 кв.м і Eldorado – площею трохи більше 1000 кв. м.

Також в торгово-розважальному центрі розмістяться Xiaomi (482 кв. м), Алло (436 кв. м), MOYO і фірмовий магазин Samsung. Крім того, працюватимуть точки провідних телеком-операторів країни: Kyivstar і Vodafone.

Инфографика: ключевые арендаторы ТРЦ и БЦ Retroville

Eldorado запустить новий формат магазинів зі штучним інтелектом

З 2016 року мережа Eldorado оновила 70% торгових точок і скоро запустить абсолютно новий формат магазинів. У ньому буде використаний штучний інтелект і технології, які допоможуть клієнту витрачати менше часу на покупку. Про це в інтерв’ю Delo.ua розповіла СЕО і фінансовий директор Eldorado Віра Вітінська.

«У компанії розуміють, що у VUCA-світі постійне впровадження змін не просто запорука успіху, а й запорука виживання бізнесу в жорстких умовах конкуренції. Ми змінюємо формати наших магазинів і підходи в обслуговуванні клієнтів. У найближчих планах компанії-активний розвиток IT з метою поліпшення сервісу”, – підкреслила топ-менеджер.

За її словами, зараз в процесі розробки Eldorado проект ERP (система планування ресурсів підприємства). Також особливу увагу компанія звертає на канали комунікації зі споживачами та персоналізації покупців. На підставі отриманої інформації про смаки і покупки клієнта штучним інтелектом будуть вибудовуватися гіпотези і моделі, які створять найбільш вигідні пропозиції по товарах і цінах із зазначенням розташування магазинів.

Eldorado запустит новый формат магазинов с искусственным интеллектом

ЦЕ ТЕ в Вінниці

Інноваційний формат магазинів побутової техніки – центр техніки ЦЕ ТЕ, які розвиває Епіцентр – відкрив новий магазин у Вінниці. Як повідомила RAU прес-служба компанії, об’єкт знаходиться на вул. Хмельницьке шосе, 1 А, в торговому центрі Епіцентр. Покупець може вибрати і протестувати тут необхідний товар і на місці вирішити питання оплати, доставки і додаткового сервісу.

Зараз по всій Україні працює вже 18 центрів техніки ЦЕ ТЕ середньою площею 1000 кв. м.

Фокстрот запустив чат-бота для персональної комунікації

Віртуальний помічник доступний в двох месенджерах – Viber и Telegram.

Фокстрот запустив чат-бот як один з основних каналів для персональної комунікації з покупцями з інтеграцією в систему CRM. Віртуальний помічник володіє розширеним функціоналом, і націлений стати платформою, яка зможе задовольнити потреби клієнтів і передбачити їх очікування.

Які можливості чат-бота Фокстрот в Viber і Telegram вже доступні в режимі реального часу:

  • Реєстрація в Фокс клуб/Авторизація;
  • Перегляд балансу бонусів (кешбек за покупки, 1 бонус прирівнюється до 1 гривні);
  • Відстеження статусів замовлення;
  • Особистий кабінет (історія покупок, кинутий кошик, кинуті перегляди, пошук найближчого магазину, зміна особистих даних);
  • Часті питання;
  • Зв’язок з оператором.

Предвосхищая ожидания: Фокстрот запустил чат-бота для персональной коммуникации

Що зробили мережі електроніки на час карантину

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №215 від 16 березня 2020 року, засоби зв’язку віднесені до стратегічних продуктів, нарівні з продуктами харчування, засобами гігієни та медикаментами. Частина рітейлерів продовжили свою роботу, забезпечивши магазини всім необхідним в умовах бізнес-турбулентності, інша частина навпаки: вирішили не наражати навіть мінімальної небезпеки своїх клієнтів і співробітників.

Як рітейлери техніки та електроніки зустріли карантин, з якими заявами звернулися до клієнтів і хто продовжив роботу, а хто припинив повністю або частково, – можна прочитати в окремому огляді RAU.

Работать нельзя закрыться: что предприняли сети электроники на время карантина

“Сірий” ринок побутової техніки перевищив 20 млрд грн — GFK

Аналітики GfK Ukraine оцінили обсяг “сірого” імпорту електроніки та побутової техніки в 2019 році. Близько 23% українського ринку побутової техніки та електроніки на суму в 2019 році припало на «сірий імпорт». У грошовому еквіваленті він склав 20,5 млрд грн ($792 млн). Про це розповіла керівник департаменту B2B і стратегічних досліджень GfK Тетяна Ситник, пише Liga,Tech з посиланням на Retailers.

Найчастіше “сірими” завозять смартфони і телевізори — на них сукупно припадає 57% всього такого імпорту. Частки цих двох категорій однакові – 29%. Решта нелегального імпорту припадає на холодильники, дрібну побутову техніку, ноутбуки, пилососи, пральні машини тощо.

У грошах смартфонів минулого року завезли нелегально на суму 8,492 млрд грн ($328 млн), телевізорів — на 3,2 млрд грн ($125 млн).

Найчастіше “сірими” завозяться смартфони високої цінової категорії (понад $400) популярних марок, включаючи Apple, Xiaomi, Samsung. Такі пристрої в основному ввозяться з Китаю, Польщі, США. Велика частина “сірих” телевізорів також знаходиться у високій ціновій категорії і надходить з Польщі.

Huawei збільшила виручку за рік на 18%

Виручка китайського технологічного гіганта Huawei Technologies Co в 2019 році зросла на 18% і досягла 850 млрд юанів ($121 млрд), повідомив головний виконавчий директор споживчого бізнесу компанії Юй Чендун. Про це повідомляє AllRetail з посиланням на БізнесЦензор.

Обсяг поставок смартфонів Huawei в минулому році перевищив 240 млн одиниць, в результаті чого компанія посіла друге місце на світовому ринку. Бізнес з виробництва персональних комп’ютерів і бездротових аудіосистем продемонстрував впевнене зростання більш ніж на 200%, заявив представник компанії. Станом на січень цього року поставки 5g-смартфонів компанії перевищили 10 млн одиниць, повідомляє агентство “Сіньхуа”.

Huawei, найбільший в світі виробник телекомунікаційного обладнання, виявився втягнутий в протистояння США і Китаю в торговельній сфері. У травні 2019 року США внесли Huawei в “чорний список”, оскільки, на думку американської влади, вона займалася збором розвідувальної інформації на користь китайського уряду – звинувачення, які компанія неодноразово відкидала. В результаті діяльність Huawei на американському ринку була значно обмежена.

Читайте також наш попередній огляд –

Новини магазинів техніки: Фокстрот, Алло, Rozetka, Київстар, Apple та інші


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку