Програма «Південний West Bridge» допомагає українській компанії Farmak відкрити завод в Іспанії
Український бізнес продовжує розвиватися в країнах Європи завдяки програмі «Південний West Bridge». Ще одним знаковим проєктом програми стало фінансування нового фармацевтичного заводу української компанії Farmak в Іспанії.
Завдяки спільній програмі банку Південний і латвійського банку Regionala Investiciju Banka (RIB) група Farmak отримала 12 мільйонів євро.
Група Farmak, як лідер фармацевтичної галузі України, продовжує реалізовувати корпоративну стратегію розвитку «Farmak 2.0: від локального до глобального успіху». Виробництво в Іспанії – це підприємство з повним ланцюжком поставок і замкнутим циклом виробництва та контролем якості. На заводі випускатимуть стерильні лікарські засоби у вигляді розчинів, суспензій у флаконах та шприцах. Запуск нового заводу, орієнтованого на європейський ринок, вплине безпосередньо і на експортні потужності українського виробництва групи.
«Відкрити нове виробництво українському бізнесу в Європі складно, а запустити з нуля фармацевтичний завод – у рази складніше. Південний разом із банком RIB мають виняткову експертизу у фінансуванні закордонних проєктів українських компаній і завжди готові запропонувати індивідуальні рішення. За час існування програми «Південний West Bridge» її клієнтами стали понад 40 українських бізнес-груп, і ми раді, що змогли підтримати фармацевтичного виробника № 1 в Україні – компанію Farmak – та надати їй частину фінансування, необхідну для реалізації стратегії розвитку. Також хочу подякувати команді Farmak за високий професіоналізм та націленість на результат протягом спільної роботи над проєктом», – прокоментував директор департаменту інвестиційного бізнесу банку Південний Юрій Воєвода.
Нагадаємо, у 2022 році банк Південний – третій за розміром активів банк з українським приватним капіталом – створив разом із латвійським банком RIB програму «Південний West Bridge», яка допомагає українському бізнесу отримати фінансування для розвитку в Європі. Тільки за перший рік роботи програми загальний обсяг фінансування перевищив 20 мільйонів євро.