Кадрові зміни червня: Люксоптика, Varus, EVO-Rozetka та Tabula Rasa, Yakaboo Publishing та Alibaba

Кадрові зміни червня: Люксоптика, Varus, EVO-Rozetka та Tabula Rasa, Yakaboo Publishing та Alibaba

29.06.2023 09:00
  2181
Дарія Осіїк

Які зміни відбулися за останній місяць на топ-посадах українських та світових компаній сфер рітейлу та суміжних галузей – хто змінив компанію, а хто пішов на підвищення.

Люксоптика

Новим директором з маркетингу Люксоптика призначений Михайло Іванцов

До цього призначення Михайло Іванцов працював на посаді Chief Product Officer в медичній лабораторії Діла. Його професійний досвід роботи в маркетингу складає більше 15 років. Раніше обіймав керівні посади в компаніях Comfy, Алло, Vodafone Retail.

Ключовими завданнями на новій посаді Михайло називає зміцнення лідерських позицій мережі за рахунок розвитку культури споживання оптичного продукту, підвищення ефективності роботи в digital-каналах та розвиток бонусної системи мережі.

В свою чергу, Віолета Титаренко, яка з 2014 року очолювала маркетинг в Люксоптика, з 4 травня 2023 року почала обіймати посаду директора роздрібної мережі.

Нагадаємо, вже 29 років Люксоптика – найбільший продавець окулярів в Україні. Перший магазин мережі відкрився в 1994 році в Харкові і за цей час мережа зросла до більш ніж 200 магазинів у всіх куточках країни. За 2022 рік компанія відкрила 12 нових магазинів. Також, на початку поточного року, серед інших Люксоптика відкрила флагманський магазин у Києві на Хрещатику. 

Varus

Новим директором з маркетингу Varus стала Анна Луганська

Останні два місяці Анна Луганська виконувала обов’язки директора з маркетингу.  До цього посаду обіймала Ольга Румянцева, яка працювала в компанії з березня 2021 року до квітня 2023 року.

В минулому Анна мала досвід роботи директором з маркетингу в Digma Food Market та продуктової мережі Економ. Її професійний досвід роботи в маркетингу складає 10 років. У Varus почала працювати у 2021 році на позиції заступника директора з операційного маркетингу. Анна займалась питаннями організації та запуску маркетингових проектів та рекламних кампаній мережі.  

Ключовими завданнями на новій посаді Анна бачить зміцнення позицій Varus та збільшення впізнаваності мережі в нових регіонах, підвищення ефективності роботи в digital-напрямку та налагодження більш теплого спілкування з клієнтами через різні канали комунікацій.  

“Хочу, щоб моя команда була закоханою в клієнта, а клієнт був закоханий у нашу мережу, бо Varus – це про любов і клієнтокохання”, коментує Анна Луганська.

EVO-Rozetka та Tabula Rasa

Від групи компаній EVO-Rozetka виокремилась нова компанія — Тabula Rasa, її генеральним директором став співзасновник EVO Микола Палієнко.

Під брендом Тabula Rasa тепер розвиватимуться продукти, орієнтовані на українських підприємців. Першими проектами, які увійшли у структуру новоствореної компанії, стали цифровий сервіс Вчасно та Zakupki.Prom, які раніше входили в групу EVO-Rozetka. 

Як повідомило видання AIN.ua, компанія Тabula Rasa буде повністю незалежною від групи EVO-Rozetka. Посаду CEO в компанії EVO та часть в операційному управлінні обʼєднаної компанії EVO-Rozetka Микола Палієнко передав Денису Горовому — співзасновнику EVO та CEO Prom.ua.  

EVO й надалі будуватиме маркетплейси, платіжну та логістичну інфраструктуру довкола них. Команди Prom, Satu, Shafa, Kabanchik, Bigl, IЗI, а також фінтех-напрям (сервіс Rozetka Pay) продовжать розвиватися у групі компаній EVO-Rozetka.

Співвласниками об’єднаної компанії EVO-Rozetka залишаються співзасновники EVO, Rozetka, а також Horizon Capital. Власники Tabula Rasa — співзасновники EVO Микола Палієнко, Денис Горовий і Тарас Мурашко.

“Tabula Rasa сфокусується на розвитку інноваційних продуктів для підприємців на українському та міжнародних ринках. Світ великий, світ цікавий, і не закінчується на e-commerce, тож ми вирушаємо в захопливу подорож і будемо прагнути зробити наш світ ще цікавішим, рівнішим, простішим і гарнішим”, каже Микола Палієнко, CEO Tabula Rasa 

Усі існуючі проекти та команди групи EVO-Rozetka продовжать свою роботу.

Yakaboo Publishing

Напочатку червня уся команда Yakaboo Publishing покинула видання. Про це повідомив письменник Євген Плясецький на своїй сторінці у Facebook.

Серед працівників, які звільнилися, директор Світлана Ліщина, відповідальні редактори Юлія Панюхіна й Анастасія Бідонько, менеджер прав і грантів Світлана Смілян, художній редактор Анна Гаврилюк і технічний редактор Наталія Коваль.

У коментарі виданню «Читомо» колишня старший редактор Yakaboo Publishing Світлана Ліщина пояснила: «Ми не були згодні з політикою компанії й пропонованим вектором розвитку. Нас демотивували порушення професійної етики та втручання в роботу редакції. Тому команда видавництва пішла повним складом. Тобто зараз там нові люди, формується геть новий колектив».

«Ми дуже вболіваємо за ті проекти, роботу над якими почали, але вийдуть вони вже без нас, це зокрема проект за програмою Креативної Європи (12 творів європейської класики), а також довгоочікувані книжки «Агата Крісті: невловима жінка» (авт. Люсі Ворзлі) і біографія Анни Вінтур «Анна: біографія» (авт. Емі Оделл) та інші», — додала Ліщина.

Yakaboo Publishing заявило, що видавництво продовжує працювати та вже сформувало нову команду.

Alibaba

Китайський інтернет-гігант Alibaba Group Holding Ltd проводить кадрові перестановки. Нинішній гендиректор і голова ради директорів Деніел Чжан залишить обидві посади і очолюватиме підрозділ хмарних сервісів Cloud Intelligence Group. Згодом цей підрозділ стане самостійною компанією.

Новим головою ради директорів стане його нинішній заступник Джозеф Цай, а гендиректором — Едді Юнмін У, який очолює зараз Taobao and Tmall Group, що займається роботою платформ у сфері електронної комерції Alibaba.

Це стало відомо після того, як Alibaba оголосила про реструктуризацію задля прискорення зростання та створення групи компаній-лідерів у бізнесі від хмарних обчислень і логістики до міжнародної торгівлі. Напередодні група також опублікувала звіт за третій квартал поспіль, який демонструє однозначне зростання доходів. Зміни почнуть діяти 10 вересня 2023 року.

Нагадаємо, що Деніел Чжан став головою ради директорів Alibaba у 2019 році, коли цю посаду залишив Джек Ма. Посаду гендиректора компанії Чжан займає з 2015 року.

“Призначення компанією Alibaba нового генерального директора Едді Ву, нинішнього голови Taobao і Tmall Group, відображає ймовірне зростання внеску підрозділу в холдингову компанію. Переведення нинішнього генерального директора Даніеля Чжана, відомої особи серед інвесторів, у надзвичайно динамічний хмарний бізнес може дати певні гарантії акціонерам Alibaba”, — прокоментували аналітики Bloomberg Кетрін Лім і Тріні Тан.

Нагадаємо, в березні стало відомо, що Alibaba ділиться на шість компаній. Вони самостійно залучатимуть кошти та плануватимуть IPO. Після цієї інформації акції Alibaba на премаркеті у Нью-Йорку зросли на 9%. Заява Alibaba про реорганізацію співпала з новинами про повернення її співзасновника Джека Ма до Китаю. Мільярдер виїхав із країни у 2020 році після конфлікту з регуляторами. Фактично він був змушений здати керування своїми компаніями, а сам зайнявся агробізнесом.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку