Генеральним директором ТРЦ Respublika призначена колишня топ-менеджер Arricano і БЦ Astarta
Посаду СЕО столичного торгово-розважального центру Respublika зайняла Юлія Щаслива, яка раніше очолювала девелоперську компанію ТЕК Енергоінвест.
Цей матеріал доступний російською мовою
Згідно з інформацією, яку топ-менеджер розмістила на своїй сторінці в соціальній мережі Linkedin, Щаслива була призначена на пост генерального директора ТРЦ Respublika з листопада поточного року.
Раніше, з квітня 2016 року і до вересня 2020-го, вона працювала в компанії ТЕК Енергоінвест, яка виступає девелопером і управляє декількома бізнес-центрами в Києві, в тому числі БЦ Аstarta (GВА 62 000 кв. м) і БЦ Каньйон (GBA 22 000 кв. м). Тут вона займала посади керівника департаменту оренди, а пізніше, з грудня 2017-го – генерального директора компанії.
До цього вона вісім років (квітень 2008 – квітень 2016) очолювала департамент оренди девелоперської компанії Arricano, в якій відповідала за розробку орендної концепції, здачу в оренду і подальше управління проектами групи загальною площею більше 300 000 кв. м. В тому числі таких проектів як ТРЦ Сонячна Галерея (м. Кривий Ріг), ТРЦ City Mall (м. Запоріжжя), ТРЦ РайON (м. Київ), ТРЦ Південна Галерея (м. Сімферополь), ТРЦ Проспект (м. Київ ) і ТРЦ Sky Mall (м. Київ). В цілому, Щаслива володіє 16-річним досвідом роботи в сфері девелопменту та управління комерційною нерухомістю (офісна та торговельна).
Відзначимо, що Анна Закомірна, яка керувала проектом ТРЦ Respublika останні півтора роки, продовжить роботу в компанії. В коментарі RAU вона уточнила, що тепер займатиме пост операційного директора. “Я залишуся працювати у виконавчому органі на позиції операційний директор і продовжу прикладати всі зусилля і знання для успішної реалізації ТРЦ Respublika Park та інших проектів в рамках ТРЦ, в тому числі – високотехнологічного сімейного розважального центру”, – зазначила Закомірна.
Нагадаємо, Respublika – одна з найбільших недобудов на ринку торговельної нерухомості Києва. Будівництво ТРЦ, площею близько 300 000 кв. м, розпочалося ще в 2012 році. Спершу торговий центр планувалося відкрити в 2014-му, а потім термін його здачі було перенесено на 2015 рік. Реалізацією проекту займалася компанія Мегаполісжитлобуд, яку пов’язують з бізнесменом Дмитром Фірташем, а сума інвестицій в будівництво Respublika оцінювалася в $350 млн. До 2015 року ТРЦ був побудований на 80%, але роботи зупинилися. У 2017 році Національний банк стягнув корпоративні права на ТРЦ Respublika після того, як компанія Мегаполісжитлобуд припинила обслуговувати кредити, видані банком Надра Дмитра Фірташа. Надра банк був визнаний неплатоспроможним в 2015 році.
Права вимоги за кредитами, по яким ТРЦ Respublika виступив заставою, продавали кілька років. Торги стартували в липні 2017-го зі стартовою ціною 2,59 млрд грн, а проданий лот був тільки в лютому цього року за 777 млн грн маловідомій компанії Солтекс Капітал.
У той же час, згідно з даними сервісу YouControl, кінцевими бенефіціарами ТОВ “ТРЦ Республіка”, створеного у вересні 2019 року, виступають Віталій Хомутинник, якому належить 25% статутного капіталу компанії, а також громадянин Австрії Сергій Толстунов (75% статутного капіталу). Останній, за інформацією порталу Цензор, разом з братом Василем Толстуновим, є кінцевим бенефіціаром компанії Ніка-Агротрейд, яку ЗМІ також пов’язували з Фірташем. Нагадаємо, його затримали в Австрії в березні 2014 року за запитом американських слідчих, але випустили під заставу в 125 млн євро, і з тої пори олігарх оскаржує свою екстрадицію в США.
Читайте також –
Найбільший в Україні: топ-5 ключових особливостей столичного Blockbuster Mall