Головна > Новини ТРЦ > Великі проекти > Найбільший в Україні: топ-5 ключових особливостей столичного Blockbuster Mall
Найбільший в Україні: топ-5 ключових особливостей столичного Blockbuster Mall

Найбільший в Україні: топ-5 ключових особливостей столичного Blockbuster Mall

Що відрізняє Blockbuster Mall від інших об’єктів торговельної нерухомості столиці, в чому його унікальність, і які перспективи у найбільшого ТРЦ України?

Цей матеріал також доступний рсоійською мовою

Рік тому, 20 листопада 2019 року, почав роботу один з найочікуваніших проектів столиці – Blockbuster Mall. Після завершення будівництва та запуску всіх черг він стане найбільшим ТРЦ в Україні та увійде в число найбільших торговельних центрів Східної Європи – його загальна площа перевищить 450 000 кв. м. Навіть перша черга Blockbuster Mall, яка була запущена наприкінці 2019-го, вражає своїми розмірами: увазі відвідувачів і орендарів пропонується більше 100 000 кв. м орендної площі. Площа не єдина відмінна риса, що виділяє ТРЦ серед проєктів на ринку Києва.

На початку 2020 року до роботи над Blockbuster Mall, щодо набору орендарів, в проект була залучена компанія-консультант Colliers International (Україна). Основні переваги та ключові особливості об’єкта сформулював провідний експерт Colliers International (Україна) в сегменті торговельної нерухомості – Ігор Заболоцький.

  1. Найбільший супермаркет Сільпо в Україні площею близько 9000 кв. м

Будь-який продуктовий супермаркет в торговельному центрі – безумовний магніт щоденного трафіку, завдяки якому формується потік відвідувачів в ТРЦ як в будні, так і у вікенд.

У випадку Blockbuster Mall – у проекті відкрито мега-формат якісного, сучасного, правильно організованого супермаркету з унікальною концепцією, в якому є можливість представляти величезну кількість товарів щоденного споживання та делікатесних напрямків.

Сільпо – один із лідерів сегмента, дуже популярний бренд, якому споживачі віддають перевагу. Оператор розміщує 268-ма супермаркетів у 60-ти містах України. У Blockbuster Mall розташовано найбільший в Україні супермаркет мережі.

  1. Серед орендарів – сімейний парк розваг “Галактика” – один з найбільших критих парків Європи (понад 15 000 кв. м)

Наявність якісної зони розваг завжди впливає на успішність проекту. Це саме той якір, який приваблює відвідувачів, навіть якщо в покупках немає необхідності. Якщо виключити з об’єкта розважальну складову, показники трафіку будуть значно нижче, та, відповідно, вплинуть на зниження рівня продажів.

У випадку з Blockbuster Mall, потужним якорем для дозвілля виступає масштабний сімейний парк розваг  «Галактика» – один з найбільших в Європі. Він відкрив свої двері у вересні 2020 року й одразу вплинув на приріст відвідувачів в ТРЦ. Звичайно, з урахуванням діючих карантинних обмежень і, загалом, ситуації з пандемією, зонам розваг зараз не просто. Але вже в найближчому майбутньому, коли пройде адаптація до нових реалій, синергія працюючих магазинів і діючого парку «Галактика» стане магнітом, що приваблює відвідувачів. Це потужний тандем.  Давати можливість відвідувачам приїхати за якісною розвагою та паралельно здійснювати покупки в магазинах – правильний рівень комфорту клієнта, якого повинен прагнути будь-який якісний проєкт.

  1. Унікальний соціальний простір площею 6000 кв. м.

Наявність в якісному ТРЦ відповідних масштабу проекту соціального простору та фуд-зони також важливо, як і наявність розважальної та fashion-зон. Це якір, що забезпечує комфорт відвідувача, який, як і у випадку з парками розваг, має величезне значення для трафіку будь-якого об’єкта та прямо впливає на рівень продажів рітейл-операторів.

Європейська практика підштовхнула до організації соціальних просторів в торговельних об’єктах і фуд-проектів нового рівня. У Blockbuster Mall величезна площа відведена під фуд-проект, який активно формується та будується, і вже в найближчим часом буде представлений відвідувачам. Він організований відповідно до усіх сучасних трендів. Blockbuster Mall – перший об’єкт такого формату. У ньому не буде звичного фуд-корту. Соціальний простір з ресторанами та концертним майданчиком – це нове дихання в сегменті організації зон громадського харчування в ТРЦ, де клієнту будуть запропоновані різні напрямки кухонь, різні формати закладів, відкрита зона посадки, звичні ресторанні формати та, в подальшому, цікаві події розважального та концертного форматів.

  1. П’ять двоповерхових магазинів відомих міжнародних fashion-операторів площею близько 1000 кв. м кожен.

Дворівневі магазини – одна з найбільш незвичних особливостей даного ТРЦ, поки не дуже популярна практика для нашого ринку. Наявність такого формату прямо впливає на трафік ТРЦ.  Це цікаве рішення по організації потоку відвідувачів, при якому можна зайти в магазин на першому поверсі, а вийти на другому, потрапляючи в іншу зону ТРЦ. У Blockbuster Mall таких магазинів п’ять.

Цілих п’ять дворівневих локацій, які зайняті світовими брендами, найбільш затребуваними операторами, лідерами купівельного попиту на ринку України. Коли ми говоримо про те, що провідні гравці ринку готові розміщувати в даному об’єкті двоповерхові магазини (що завжди складніше з технічних нюансів і по практиці організації купівельного маршруту), це однозначно підтверджує перспективність об’єкта.

  1. Розмір, який має значення.

Blockbuster Mall – новий об’єкт, що відповідає всім актуальним вимогам орендарів. Його значна орендна площа (більше 150 000 кв. м) дає можливість зібрати на одній локації всіх найбільш затребуваних на ринку операторів і запропонувати їм якісні зони для розміщення флагманських магазинів. Такі формати завжди будуть більш привабливі для відвідувачів, ніж класичні магазини, тому що дають можливість більшого вибору товарів і пропозицій.

Менші за розміром ТРЦ або ТРЦ, які вже давно в ринку, через технічну неможливість, зокрема в силу своїх розмірів, часто стикаються з проблемою недостатньої площі для відкриття повноформатного магазину нового бренду або проведення реконцепту існуючих брендів.

До того ж, якщо ми говоримо саме про формат – будь-який великий ТРЦ завжди буде цікавіший відвідувачу, тому що може запропонувати всілякі напрямки, які є на ринку та затребувані серед різних категорій відвідувачів: зона для здійснення покупок, велика розважальна зона, соціальний простір з концертною складовою.

Довідка. Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) це провідна багатопрофільна компанія з надання професійних послуг, зокрема й з управління інвестиціями в сфері комерційної нерухомості. Офіси компанії представлені в 68-ми країнах світу з чисельністю більше 15 000 кваліфікованих співробітників. Colliers International надає експертні консультації з максимально ефективного використання нерухомості для орендарів, власників та інвесторів. За більш ніж 25 років роботи на ринку, компанія володіє приблизно 40% капіталу, забезпечуючи акціонерам сукупний річний прибуток від інвестицій в розмірі до 20%. В 2019 році прибуток компанії склав понад $3,0 млрд ($3,5 млрд з урахуванням дочірніх компаній), при цьому в сегменті управління інвестиціями перебували активи на суму $33 млрд.

Інформацію про Blockbuster Mall та інші об’єкти дивіться на сайті www.colliers.com

Читайте также –

Игорь Заболоцкий, Colliers: Основные тенденции в ритейле Украины после выхода с карантина

Про автора