Збір батарейок у WOG – все, що важливо знати

Збір батарейок у WOG – все, що важливо знати

17.01.2021 02:50
  771
rau

Мережа АЗК WOG в рамках еко-платформи «До природи з добром» розпочала проект зі збору відпрацьованих батарейок, направлений на збереження довкілля України та зменшення викидів шкідливих речовин у природнє середовище. Надійну переробку зібраних на АЗК батарейок гарантує партнер проекту – рух «Батарейки, здавайтеся!»

Цей текст доступний також російською мовою

Як повідомила RAU прес-служба компанії, відтепер кожен гість мережі може здати до 20 батарейок в прозорі контейнери із зображеннями wog dog – еко-песиків, які готові прийняти ваші батарейки та передати їх на гарантовану утилізацію. Адже всі батарейки з контейнерів, розміщених на АЗК WOG, потраплятимуть на ліцензований склад підрядника та партнера проекту ТОВ «Екологічні інвестиції», звідки по накопиченню партії у 20 тон будуть відправлятися на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії.

На цьому заводі вони проходять спеціалізовану сортувальну лінію та діляться на вісім типів відповідно до хімічного складу. Сольові, алкалінові та цинк-карбонові батарейки переробляються безпосередньо на GreenWEEE, а решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – відправляються на переробку до заводу Accurec в Німеччині. Таким чином 100% всієї маси батарейок повертається для подальшого використання у виробництві нових товарів та корисних речовин.

Знайти контейнер можна буде на всіх 385-ти заправках WOG по Україні. А це означає, що здати свої батарейки надійно зможуть також мешканці сіл та віддалених районів України, для яких раніше ця можливість була обмежена.

Перш ніж запустити проект «Батарейки, здавайтеся!» провели дослідження аудиторії – поспілкувались з гостями заправок WOG і запитали, куди вони зараз здають свої батарейки. Виявилось, більшість людей просто їх викидають. Щоб мотивувати українців змінити звички, контейнер на WOG вирішили зробити прозорим. Коли люди бачать напівзаповнений батарейками контейнер і усвідомлюють, що інші уже чинять відповідально, вони також готові приєднуватись.

За рік на WOG планують зібрати близько трьох тон батарейок. Їх переробку профінансує WOG спільно з брендами Panasonic, Duracell та GP, які продають батарейки в цій мережі та приєднались до ініціативи. При цьому, ціни на батарейки не виросли.

‍«В країну щорічно ввозиться понад 3000 тон батарейок, які не переробляються в Україні й безконтрольно потрапляють на звалища та в природу. Саме тому ми вирішили налагодити відповідальну утилізацію цього типу відходів разом з «Батарейки, здавайтеся!» Сподіваємося, наші клієнти та колеги по ринку також підтримають філософію розумного споживання та збереження навколишнього середовища. Адже разом ми зможемо набагато більше!» – коментує старт проекту координатор еко-платформи, директор з комунікацій WOG Олена Осипчук.

«Культура, коли компанії, які продають товари, фінансують їх подальшу утилізацію – нова для України, але є ключовим секретом Європи, де так багато заводів з переробки сміття і мало сміттєзвалищ. Ми раді вітати WOG в команді прогресивних бізнесів, які дивляться на перспективу й інвестують в екологічну безпеку України, та закликаємо інші про-українські компанії слідувати прикладу! Тільки разом ми можемо добитись цілі – 100% батарейок в Україні на переробку, а не в землю», – коментує Любов Колосовська, голова руху «Батарейки, здавайтеся!»

Історія збору батарейок у WOG

WOG розпочав збір батарейок декілька років тому. Проте єдиний в Україні завод, який ставив експерименти з утилізації батарейок, закрив цей напрямок роботи через збитковість ще у 2018 році. Саме тому компанії довелося тимчасово прибрати всі контейнери.

Але щойно переробка українських батарейок у Європі стала можливою – WOG вирішив відновити їх збір. В серпні 2020 компанія підписала меморандум про довгострокову співпрацю з рухом «Батарейки, здавайтеся!», який вже декілька років системно працює над проектом з правильної утилізації відпрацьованих батарейок в Україні. Відтепер рух буде допомагати WOG з організацією переробки зібраних на АЗК батарейок у безпечний спосіб.

Важливо розуміти, що відрізнити пункти, з яких батарейки дійсно йдуть на переробку, можна за голограмою «гарантована переробка». Вона є ознакою, що компанія взяла на себе довгострокові зобов’язання фінансувати утилізацію зібраних батарейок.

Які батарейки можна здати у WOG

На АЗК WOG кожна людина може здати за раз до 20-ти штук портативних батарейок чи акумуляторів ємністю до 7А/год наступних типів:

  • пальчикові батарейки та акумуляторів від розмірів AAA до D, а також типу «крона»;
  • батарейки-таблетки різних типів;
  • акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків;
  • павербанки.

Не приймаються:

  • мобільні телефони;
  • ртутні лампи;
  • акумулятори від безперебійників (ємність вище 7А/год);
  • інше сміття.

Чим шкідливі батарейки?

Лише одна батарейка здатна забруднити важкими металами близько 16 кв. м землі, при цьому щорічно близько 3250 тон батарейок (162,5 млн штук) імпортуються в Україну. Лише 4% з них вдалося зібрати та переробити надійно в Європі. Решта поки що потрапляють до рук псевдоутилізаторів, в природу чи на звалища.

Чому переробка в Європі, а не в Україні?

Переробка батарейок в Україні на сьогодні економічно невигідна – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Втім, коли в нашій країні обсяги батарейок, які відправлятимуться на переробку, досягнуть сотень тон на рік, – завод з’явиться і в Україні.

Довідка. Рух «Батарейки, здавайтеся!» почався з ініціативи 3 it-шників у м. Дніпро і виріс до масштабів всеукраїнської мережі небайдужих людей та компаній. Місія руху – щоб 100% всіх вживаних батарейок в Україні потрапляли на переробку, а не в землю. В 2020 році організація добилась відправки перших 140 тонн батарейок з України на реальний завод у Європі, і наразі є єдиною командою, яка дійсно забезпечує переробку всіх зібраних батарейок і надає про це офіційні звіти. Команда працює завдяки благодійним внескам 1000+ небайдужих людей та компаній, та втілює реформу розширеної відповідальності виробника: щоб переробка вживаних батарейок в Україні фінансувалась з продажів нових батарейок.

Мережа автозаправних комплексів WOG нараховує близько 500 об’єктів у всіх областях України. WOG є найбільшою українською монобрендовою мережею АЗС на вітчизняному ринку нафтопродуктів. Всі нафтопродукти в мережі WOG – виключно імпортного виробництва, і відповідають стандарту Євро-5. Поставки здійснюються з найсучасніших нафтопереробних заводів Румунії, Ізраїлю, Греції, Литви, Польщі, Білорусі та інших країн. Компанія активно розвиває супутні сервіси та послуги, зокрема, мережу WOG CAFE і WOG MARKET. Власники мережі WOG – Степан Івахів, Сергій Лагур, Софія Єремеєва і Роман Єремеєв.

Читайте також

WOG презентував кавовий апарат нового покоління FRANKE BS1200

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку