Тренди-2020 в SMM від експертів: прямі продажі, хітмейкерський контент, футуризм, TikTok та інше

Тренди-2020 в SMM від експертів: прямі продажі, хітмейкерський контент, футуризм, TikTok та інше

16.01.2020 08:15
  863
Микола Маранчак

Українські експерти вибрали ключові тренди, за допомогою яких в 2020 році можна найбільш ефективно розвивати сторінки брендів в соціальних мережах.

Цей текст доступний також російською мовою

З милого альбому для зберігання фотографій Instagram давно перетворився в потужний інструмент маркетингу. Але правити бал в Social Networks Marketing 2020 буде далеко не тільки він. Представляємо SMM-тренди, якими з RAU поділилися українські експерти.

Ельдар Нагорний, операційний директор TBWA\MOBILE, засновник Школи Маркетингу SMS:

Якщо говорити про тренди SMM в 2020 році, то очікування у всіх великі. Однак не можна сказати, що ми розраховуємо на якісь кардинальні зміни або прориви. Я б сказав, що критична маса змін в інструментах маркетингу швидко накопичується, загрожуючи великим “вибухом” через рік-два.

Ключові очікування пов’язую з прогресом рекламних і комунікаційних можливостей Instagram. Мережа активно йде на зближення з Facebook і ми всі чекаємо повноцінної аналітики для бізнес-акаунтів, чекаємо анонсованої підтримки блогерів і творців унікального контенту.

Активно розвивається платформа для відеоконтенту в Facebook і Instagram, все так само сильні stories, хоча перша хвиля захоплення зійшла, і бізнес став ставитися до них більш раціонально. Facebook все ускладнює свої аналітичні та рекламні інструменти. Кожен місяць з’являється новий експериментальний функціонал, хоча загальне враження: вони захопилися, намагаючись охопити все на світі.

Обидві мережі активно просувають себе як повноцінні торгові майданчики, надаючи все більше інструментів для просування товарів і магазинів. Якщо їм це вдасться, ми вперше зіткнемося з повноцінним симбіозом успішної соціальної та торгової платформи. Це може серйозно змінити ринок e-commerce.

У великих брендів зростає попит на Instant Experience і технології, пов’язані з AI і доповненою реальністю. Нам цього року вже довелося взяти участь у кількох таких проектах.

Якщо говорити про загальні тренди в маркетингу, то це, безумовно, автоматизація процесів. Хочу сказати, що я противник автоматизації всього і вся. Справа в тому, що автоматизувати можна тільки те, що працює. Коли маркетинг в компанії починається зі спроби автоматизації невідбудованих процесів – він приречений на провал.

В цілому, рік очікується активним, технологічним, присвяченим більше аналітиці, таргетингу та автоматизації, ніж брендовій політиці і контенту. Як на мене, це не погано, зараз рекламний інструментарій в соціальних мережах дещо відстав від наших актуальних потреб.

Ксенія Козлова, Marketing and PR менеджер ресторанів Star Burger, Grill do Brasil, CEO Gastro Club:

Найголовніше і важливе, з чого варто почати 2020 рік – це прозорість.

1. Прозорість. 2019 рік дав імпульс до відкритого і чесного діалогу зі своєю аудиторією.

2. Відео-формат нікуди не йде, а тільки збільшує оберти. Вертикальні формати реклами, IGTV-ролики, stories-просування, TikTok в репостах та ін.

3. Функціональність Stories. Тут потрібно використовувати всі “фічі” від розробників. Починаючи від бренд-масок (колаборація з блогерами по розробці масок) і закінчуючи створенням вузьких ЦА для бізнес-акаунтів у вигляді списків «близькі друзі». Це чудова можливість пускати унікальний і ексклюзивний контент на точкову ЦА. Будь то промокод чи афіша на івент. І, пам’ятайте, що список тих самих, «близьких друзів», ви можете міняти по сто разів на день, і, тим самим, кожен раз при запуску реклами, використовувати чіткий таргетинг без витрат бюджету.

4. Емоційність. Контент все більше і більше переходить з “порожньої картинки” в емоційне та інтерактивне наповнення.

5. Чат-боти. Чекаю на свіжі ідеї по роботі з доставкою, впевнена, що вже зовсім скоро бот буде сам збирати ваш сніданок/обід/вечерю, аналізуючи минулі замовлення і видаючи кілька варіантів за годину до звичайного часу, коли клієнт замовляв все вручну і витрачав на це час.

6. Прямі продажі в соцмережах за допомогою AR-системи і Shopping Tags.

7. Індекс впливовості від Google. Не впевнена, що це буде в 2020 році, але пора напрацьовувати свій коефіцієнт вже зараз. Чим крутіший ти в соцмережах, тим краще тебе, як експерта з обраної теми, буде відображати пошуковик. Наприклад, був ти відео-блогером з кулінарії, готував всілякі страви вдома, тоді за запитом “рецепти” тебе видаватимуть частіше, ніж інших.

8. Не забувати про Threads, який стає ключовим майданчиком по запусках промо.

9. Голосова реклама. Роль голосових помічників на кшталт “SIRI Voice” продовжить зростати.

10. Інтертейнмент. В силу завантаженості і масштабу інформаційних атак на споживача, варто дати йому можливість розвантажити свій мозок, втягуючи в гру, не виходячи з соцмереж.

Олена Обухівська, менеджер з комунікацій Arricano Real Estate Plc:

Соціальні мережі все більше затягують своїх користувачів і 2019-й відкрив нові можливості для самопрезентації і просування власних лайфхаків і професійних досягнень, активізувалися Likee і Tik Tok… Однак в цьому процесі очевидними стануть кілька особливостей.

По-перше, це стирання ейджизму. Омолодження як соціальний тренд набирає обертів, а його прихильники йдуть в тінейджерські соціальні мережі. Вже зараз видно, що середній вік українських користувачів Instagram і Tik Tok – 30-40 років. «Старіє» тільки аудиторія українського Facebook – ні сучасні студенти, ні школярі без потреби не користуються даною мережею.

Другим трендом, який помітний в SMM: футуризм і зацікавленість в майбутньому. Тому так стрімко “злетів” додаток FaceApp і тому актуальні різноманітні психологічні тести в месенджері на дану тематику.

По-третє, це звернення до історичної ретроспективи. Адже не просто так симпатії і лайки набирає контент про впливових фігур з минулого: користувачі прагнуть більше знати цікавих фактів.

Четвертий, він самий актуальний, самий емоційний, найвеселіший і смішний – хітмейкерський контент: хайпи, меми, віруси і так далі. Тобто SMM-2020 передбачає бути лайтовим, з лаконічним гуморним контентом, більше музики і коміксів, в якому легко заліпити банан скотчем, щоб це все помітили. Цим варто скористатися і брендам в соцмережах, і блогерам, і інфлюінсерам.

Олена Яковенко, керуючий партнер prcom:

Я б виділила три найкреативніших тренди 2020 року в SMM.

1. TikTok – вершина абсурду або ефективний інструмент

TikTok називають одним з головних додатків останнього часу. Сам сервіс стверджує, що його щодня відкриває більше 800 млн. чоловік, а загальна кількість завантажень вже перевалило за 1 млрд. Розробника програми агентство Bloomberg визнало найдорожчим стартапом у світі.

Для творчих і креативних брендів, які люблять фан, додаток може стати справжньою знахідкою. Адже якщо робити крутий контент, швидко збирається аудиторія і наростити її набагато простіше, ніж в інших соцмережах. Плюс, в TikTok багато представників покоління Z, яких складно підхопити на більш традиційних платформах.

Але через специфіку формату, додаток підійде безумовно не всім. Адже більшість користувачів заходять на платформу, щоб розслабитися, потупити і отримати свою дозу дофаміну, тому без оригінальності і гумору – нікуди.

Варто, однак, відмітити, що в соцмережі вже зареєстровано навіть кілька несподіваних користувачів. Так, нещодавно відкрив свій профіль в TikTok мер Києва. На честь завершення будівництва Шулявського мосту він опублікував в акаунті пісню “Це був важкий рік” власного виконання.

Крім Віталія Кличка соцмережу також освоїли телеканал 1+1, Цитрус, Алло і навіть Патрульна поліція України.

2. Брендовані маски Instagram і Facebook

Тематичні брендовані 3D-маски в Instagram були справжнім трендом кінця 2019 року і безумовно перекочують в 2020-й.

Instagram вперше запустив AR-фільтри в 2018 році, але створювати їх могла тільки креативна команда платформи в колаборації з брендами і зірками. В 2019-му генерувати маски змогли вже самі користувачі, але за попередньою заявкою. А влітку функція стала доступна всім.

Головне, про що варто пам’ятати при створенні брендованого фільтру, – про органічну інтеграцію своєї діяльності та філософію.

3. Креатив в Instagram Stories

Якщо раніше Instagram Stories використовувалися брендами суто утилітарно, то в цьому році з’явилося багато креативних і незвичайних кейсів.

Так, 2 травня з’явився аккаунт під назвою «Історія Єви». У ньому, за допомогою 70 епізодів 13-річна єврейська дівчинка Єва Хейман розповідає про своє життя в 1944 році в окупованому нацистами угорському місті. Очима дитини ми занурюємося в усі жахи Другої світової війни і бачимо як би виглядало життя Єви, якби вона мала смартфон. Проект був ініційований ізраїльським бізнесменом з головною метою – зберегти громадську пам’ять про трагедію.

Оригінальний кейс використання Stories також представила Люксоптика. У сторіс бренду, за допомогою спеціального тесту, можна пройти первинну перевірку зору.

Анастасія Мальцева, директор з розвитку Jiwo Digital Agency

Головний тренд для брендових сторінок в Instagram тримається вже не перший рік і точно зміцнить свої позиції в 2020-му — чітко розроблена стратегія ведення профілю. Кожна публікація повинна відповідати на питання “щоб що?”, мати мету, ідею і адресата.

Тому в новому році лідерами серед трендів будуть:

  • Ситуативні публікації. Хто перший хайпанув — того і лайки! Брендам варто звернути увагу на те, наскільки добре вони вміють відстежувати і підлаштовувати під себе відео, новини та події, які раптово стали вірусними.
  • Немає лайків — немає накруток. Відмінні новини для тих, хто спочатку вів сторінки чесно і за правилами спільноти. Погані новини для тих, хто користувався сервісами маслайкінгу і масфоловінгу. Зі скасуванням видимості лайків їх кількість втратить цінність і всі будуть розкручувати свої сторінки прозоро і за гроші за допомогою таргетованої реклами.
  • Порівняльна реклама. Трохи більше місяця тому Верховна Рада прийняла закон і дала зелене світло порівняльній рекламі. Відтепер бренди можуть прямо говорити про свої переваги перед конкурентами, називаючи їх імена. По-перше, це весело. А по-друге, це дає шанс зробити класний кейс в абсолютно новому для України форматі.
  • Таргетинг. Кількість користувачів Instagram зростає з кожним днем, а органічні охоплення, відповідно, падають. Тепер, навіть створюючи самий якісний контент, бренду не достукатися до потенційних клієнтів без допомоги таргетованої реклами і хороших рекламних бюджетів. Хоча ніхто не скасовував створення вірусного контенту, який користувачі самі захочуть показати один одному. Так що таргетинг або нестримний креатив вам в допомогу!

Озброюйтесь свіжими і креативними ідеями, будьте корисними користувачам і ніколи не публікуйте «для галочки». І все буде жваво в 2020-му році!

Читайте також

Тренди-2019 в SMM від експертів: Stories, micro influencers, сторітеллінг, онлайн-стріми та інше


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку