Залучити і продати: як бренди діджиталізують зовнішню рекламу

Залучити і продати: як бренди діджиталізують зовнішню рекламу

01.06.2019 09:00
  409
Микола Маранчак

Інтерактивні і AR вітрини, білборди-хамелеони, постери, що чхають, та інше. Підбірка креативних digital OOH рішень світових брендів.

Цей текст доступний також російською мовою

З 2010 року Digital OOH виріс на 35%, – сообщает PricewaterhouseCoopers, і має намір перевершити витрати на традиційну зовнішню рекламу до 2020 року. А за прогнозами Альянсу цифрової реклами України, обсяг ринку Digital OOH в Україні перевищить 400 млн грн в 2019 році. MMR підготували креативну добірку як світові бренди використовують digital OOH у своїх кампаніях. RAU публікую найцікавіше.

Крім традиційних OOH-рішень, бренди все частіше використовують різного виду вітрини. По даними агентства зовнішньої реклами Effect Board, яскравість подачі рекламного матеріалу на вітрині привертає увагу понад 70% від загальної аудиторії, при цьому цей вид реклами не викликає роздратування у людей.

За рахунок великих розмірів відеоекрану, рекламна інформації доступна з відстані 500 метрів. LED-вітрини однаково якісно транслюють інформацію як вдень, так і вночі. Нижче кілька прикладів того, як бренди креативно використовують вітрини для промо.

Інтерактивна вітрина

Більше 10 мільйонів людей з усього світу відвідують Токіо щороку. Косметика є однією з трійки топових товарів, які вони купують і беруть додому. Однак тільки 3% японців можуть говорити іноземною мовою. Щоб частково вирішити цю проблему, в 2015-му найбільший магазин косметики в Японії AINZ&TULPE і Dentsu Tokyo знайшов спосіб, як покупцям самостійно визначитися з вибором косметики. Мережа магазинів встановила digital вітрину c 10 типам макіяжу, обладнавши її датчиками, які розпізнавали проходять повз людей. Вибравши свій варіант макіяжу, турист отримував купон з описом продуктів, використаних для макіяжу, і 20% знижки на косметику.

Завдяки технології розпізнавання осіб інформація містилася рідною мовою туриста. В результаті кампанії відвідування магазинів іноземними гостями збільшилося на 40%, а продажі зростали на 10% щодня.

AR-вітрини

У 2016 році для зростання відвідуваності і збільшення обізнаності про проблему навколишнього середовища, елітний французький Універмаг Galeries Lafayette в партнерстві з некомерційною організацією Wild-Touch встановив дисплей під назвою «дивовижне Різдво в Арктиці». Вітрини розповідали історію про сім’ю полярних ведмедів, що залишають Північний полюс через танення льодовиків.

Історія оживала перед очима покупців завдяки мобільному додатку з використанням доповненої реальності.

Користувачі могли використовувати планшети, надані Galeries Lafayette. Направивши планшети на частину виставки, вони занурювалися в 360-градусну пригоду.

Ідея проекту була в тому, щоб залучити в зворушливу історію якомога більше покупців і тим самим збільшити число візитів в магазин і покупок. Вітрину створили з білого паперу. На ній зображено, як полярні ведмеді прямують до Galeries Lafayette, де їх чекає скупчення льоду.

Білборди-хамелеони

Виробник міксерів прорекламував 33 відтінки своєї продукції, розмістивши білборд, який повторював мінливі кольори підсвічування найвищої вежі в світі. Зі зміною підсвічування вежі відбувалася і зміна кольору міксера. Створений Zulu Alpha Kilo білборд використовує камеру, яка визначає колір вежі і конвертує його в XML канал. Спеціальний алгоритм зчитує цю інформацію і надає інструкції digital білборда, який підбирає колір міксера під підсвічування вежі.

Гучний outdoor

Креативщики з Nord DDB прорекламували шведського провайдера платежів Klarna, який дозволяє здійснювати платежі з банківських рахунків, отримувати нагадування про платежі та здійснювати покупки одним кліком. Щоб розповісти покупцям, що платити легше з цим додатком, агентство приєднало digital білборди в ряді магазинів в Стокгольмі до своєї системи аварійної сигналізації. Коли покупці намагалися покинути магазин з речами, за які не заплатили, вони отримували повідомлення, які нагадували їм про забуте платіж.

Гучні нагадування за допомогою сирен, конфетті та аудіо-повідомлень відразу ж привертали увагу цільової аудиторії.

Постери, що чхають

На жвавому підземному переході в Сінгапурі креативщики з J. Walter Thompson використовували зовнішню рекламу, щоб проінформувати про те, як один чих може стати джерелом 100 000 мікробів в окружності 8 метрів.

Кампанія була реалізована для бренду вітамінів Redoxon від Bayer. У серії outdoor люди чхали, коли перехожі проходили повз, ніби «ловили» застуду від людини на екрані, розміщеному перед ним. І тільки на останньому екрані жінка не чхала, так як брала Redoxon.

Outdoor, що реагує на погоду

Ряд брендів використовують погоду для активації своїх кампаній. Динамічні діджитал-екрани також змінюють повідомлення в залежності від дня тижня і часу. Наприклад, реклама для Gordon’s Gin показувала повідомлення в залежності від часу дня і погоди.

Ряд продуктів IKEA показувалися відповідно до погоди-в сонячні дні жителі бачили товари для пляжу і гриля, в дощову-парасольки і плащі, а в прохолодну – ковдри і дивани. Зовнішня реклама була реалізована агентством Rethink.

Тихий білборд

Кампанія «Увімкніть звук Деніела» використовувала медіа-екрани, щоб спроектувати звук з частотою, невловимою для людського вуха. Реклама передавала повідомлення від хлопчика і просила відкрити додаток Shazam, яке визначало звук. Додаток вело на сайт, де користувачі чули історію від імені хлопчика, який став жертвою кібербулінгу, від імені стороннього спостерігача і кривдника.

Повідомлення засновані на реальних кейсах кібербулінгу в Сінгапурі. Сайт дає корисну інформацію про кібербулінг від організації Singapore Children’s Society і поради, що можна зробити жертві, батькові та вчителю. Проект був реалізований разом з MullenLowe Singapore.

Джерело: MMR

Читайте також

З Новим роком: найбільш вражаючі святкові вітрини магазинів (фотоогляд)


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку