Сталеві труби: аналіз ринку в умовах кризи в Україні

Сталеві труби: аналіз ринку в умовах кризи в Україні

10.07.2023 12:38
  1029
rau

Промисловість України продовжує працювати в умовах кризи, яка безпосередньо впливає абсолютно на всі ринкові процеси та галузі. Поряд зі скороченням обсягу виробництва та падінням продажів багато підприємств зіткнулися з дефіцитом кваліфікованої робочої сили, необхідністю підвищувати фонд заробітної плати через ослаблення курсу гривні та впроваджувати інноваційні технології, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Ситуація з виробництвом та експортом трубного прокату

У зв’язку з активними військовими діями, порушенням логістичних ланцюжків та проблемами з енергопостачанням на території України у 2022 році виробництво труб скоротилося більш ніж на третину (38%) порівняно з 2021 роком. Сумарно підприємства, що входять до «Укртрубопрому», які є прямими постачальниками ТОНМЕТ ХОЛДИНГ, випустили 449 700 тонн трубної продукції.

Можливості для доставки товарів, що експортуються, стали сильно обмеженими західними кордонами держави та європейськими морськими портами. Це призвело до зростання цін на готову продукцію і до того, що щонайменше вдвічі зросли витрати на логістику. У травні 2023 року українські виробники труб стали експортувати на 2,2% менше трубної продукції порівняно з попереднім місяцем, при цьому виручка скоротилася на $64,05 млн. Водночас за рік трубний прокат стали експортувати у великих обсягах – приріст становив 22,7% порівняно з 2022 роком, хоча фактично виручка зросла лише на 10,8%. Значну частину експорту, як і раніше, становлять безшовні та профільні туби — їхня частка в експорті склала 137 990 тонн ($279,32 млн у грошовому вираженні). Найчастіше український трубний прокат купують у Німеччині, США, Італії та Польщі.

Старі виклики змінюються новими

Стабілізація подачі електрики на українські підприємства збіглася з появою нової глобальної проблеми наслідками підриву Каховської ГЕС. Щоб якомога економніше використовувати воду, підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг», одне з найбільших у галузі, поставило на паузу виробництво металопрокату, але при цьому підтримувало роботу доменних печей та коксохімічного виробництва.

Усі підприємства трубної галузі зіткнулися ще з одним серйозним викликом: виробляти профільні труби та інший металопрокат стало дорожчим, а обсяги виробництва, зокрема призначеного для експорту, зменшилися. Паралельно ми спостерігаємо падіння попиту на трубну продукцію на внутрішньому ринку, під загрозою опиняється глобальний ринок через фінансові кризи.

Перспективи ринку труб в Україні

Ситуація досі залишається складною, але не безвихідною. Топ-менеджери шукають способи скоротити собівартість продукції і одночасно підвищити її якість, щоб зробити конкурентоспроможнішою, а також закріпитися на нових ринках збуту. Одночасно серйозні зусилля спрямовані на підвищення продажів на внутрішньому ринку, де простіше конкурувати в плані вартості та де нижчі логістичні витрати.

У трубній галузі є всі шанси розвиватися, а не стагнувати, проте для цього необхідно зробити низку кроків. Насамперед удосконалити інфраструктуру транспортних перевезень та захиститися від повторних атак на енергетичні та інші об’єкти критичної інфраструктури. Інші кроки включають збільшення сортаменту трубної продукції та оптимізацію процесів виробництва.

Керівникам необхідно сфокусуватися на тому, щоб повністю розкрити потенціал своїх підприємств, а для цього слід виважено підійти до оцінки їхнього поточного стану та розробити стратегію, яка допоможе покращити ситуацію, зокрема диверсифікувати ризики. Тільки наполеглива робота у цих напрямках допоможе українській трубній галузі пережити кризу та надалі успішно підкорювати світові ринки.

Купити трубний прокат у ТОВ «ТОНМЕТ ХОЛДИНГ» означає підтримати український бізнес і національну економіку. Ми тісно співпрацюємо з провідними заводами-виробниками та можемо відвантажити продукцію зі складів, що розташовані у різних куточках України.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку