Більше українського: як рітейлери дитячих товарів відреагували падіння ринку

Більше українського: як рітейлери дитячих товарів відреагували падіння ринку

09.08.2022 08:30
  1503
rau

Ринок дитячих товарів в Україні рухнув удвічі, що призвело до пошуку серед рітейлерів оптимізації закупівель. Одним з ключових рішень стала переорієнтація на товари вітчизняних виробників. І на це є щонайменше чотири причини.

За даними ProConsulting, у 2021 році обсяг ринку дитячих товарів становив 12,6 млрд грн. В цілому цьогоріч падіння може становити 40%. Таку інформацію виданню Forbes підтвердили ряд учасників ринку. “Продажі товарів для дітей просіли найбільше за інші. Далася взнаки і відсутність пляжного сезону”, – розповів співвласник маркетплейсу Rozetka Владислав Чечоткін.

За словами CEO мережі Антошка Вадима Орлова, у цілому ринок дитячих товарів рухнув удвічі. У пошуках виходу із ситуації, компанія почала більше співпрацювати з українськими виробниками. Так, на початку березня на сайті рітейлера зʼявився банер «Обирайте українське». Під ним – перелік вітчизняних товарів, тих виробників, які продовжують працювати та підтримувати українську економіку. «Те, що для українських виробників відкрилася можливість для розширення в Україні – це 100%», – каже він.

В мережа Антошка максимально спрощує контракти із вітчизняними компаніями та «підсвічує» їхню продукцію на сайті. Така ж ситуація відбувається у інших мережах магазинів. Проте причини на ринку називають не лише патріотичні, а й логістичні. “Річ у тім, що зараз з Китаю товар іде не менше 120 днів, – розповідає співвласник мережі магазинів MYplay Павло Овчинніков. – Очікування партії може розтягнутися десь на пів року, а за цей час передбачити, яким буде попит на той чи інший товар, неможливо. А з вітчизняним виробником строк набагато менший”.

До 24 лютого значну частину ринку дитячих товарів займали іноземні легальні виробники, а також «сірий» імпорт з Китаю. За даними ProConsulting, контрабанда в натуральному вираженні займала 40% ринку, а в грошовому – 27%.

Серед інших причин генеральний директор ProConsulting Олександра Соколов називає те, що з ринку може піти великий дистрибутор іграшок, компанія з білоруським корінням Dream Makers. А також знецінення гривні, що призведе до зростання цін на імпортні іграшки. «Ми шукаємо товари, виробників, із якими можемо створити спільні бренди, аби допомогти їм посилити продажі», – додає Павло Овчинніков.

Чи повернуться роздрібні продавці до звичних об’ємів імпорту після війни, схоже, що буде залежати від успіху співпраці з українськими виробниками вже зараз.

Читайте також

Гра по-дорослому: ринок іграшок України в 2021 році в цифрах, фактах і графіках


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку