Гра по-дорослому: ринок іграшок України в 2021 році в цифрах, фактах і графіках

Гра по-дорослому: ринок іграшок України в 2021 році в цифрах, фактах і графіках

22.11.2021 08:00
  1862
Микола Маранчак

Який обсяг українського ринку іграшок в грошовому вираженні в 2021 році, як змінилися канали продажів і які тренди визначають вибір споживачів при покупці іграшки.

Цей текст доступний також російською мовою

У рамках щорічної бізнес-конференції “Ринок іграшок в Україні” представники понад 120-ти українських компаній індустрії іграшок обговорили актуальні проблеми галузі. Президент Української Асоціації індустрії іграшок (УАІІ) і СЕО групи компаній Kiddisvit Павло Овчинников презентував підсумки року даного сегмента і перспективи його розвитку. RAU публікує ключову з доповіді УАІІ про ринок іграшок за 2021 рік.

Час TUNA

Банкрутство, зміна споживчих інтересів, падіння народжуваності, пандемія, дефіцит контейнерів і професійне вигорання, причина якого невизначеність — ось основні глобальні виклики, які хвилюють як суспільство, так і гравців ринку іграшок в Україні. Ми живемо в часи TUNA – турбулентності, невизначеності, новизни і неоднозначності.

Все важче використовувати на практиці приклади з книг, які були написані десять і більше років тому. Те, що спрацьовувало в бізнесі вчора, сьогодні вже не працює. Світ динамічно змінюється. І компанії, які не підготувалися до цих змін, залишають ринок.

Наша компанія стикається з банкрутствами з кожним роком частіше. У 2021-му з нами вже перестало працювати 167 клієнтів, на їх місце прийшло 134 нових компаній.

Обсяги і канали продажів

За оцінками УАІІ, обсяг ринку іграшок в Україні за 2020-й просів на 9% по відношенню до 2018 року – до $242 млн. Причина падіння – пандемія COVID-19. За І півріччя 2021-го обсяг ринку виріс на 6,2% – до $256 млн. Ці цифри включають продажі всього ринку іграшок, в тому числі Happy Meal в McDonald’s і програми лояльності в супермаркетах.

Ще однією проблемою поточного року стали залишки товарів, привезених наприкінці минулого року. І це незважаючи на те, що продажі в роздробі були досить хорошими.

Ситуація з експортом іграшок з України покращилася: за дев’ять місяців поточного року експорт українських товарів зріс на 50%, що вже перевищує обсяг продажів всього 2020 року.

По каналам продажів ситуація не сильно змінилася в 2021 році. Переважна їх кількість припадає на спеціалізовані магазини, причому цей канал трохи виріс до 57% за рахунок скорочення частки супермаркетів (19,5%), ринків (11,5%), а також інтернет-магазинів (12%), які, після ослаблення локдаунів, все-таки 1% частки продажу втратили.

Споживчі тренди

За даними Euromonitor International, до глобальних трендів відносяться бажання споживачів зробити світ кращим і перехід від імпульсивних до запланованих покупок. Серед інших пріоритетів аналітики виділяють:

  • переїзд за місто і на відкриті локації
  • новий омніканальний світ
  • нова гнучкість часу
  • люди проти політиків
  • одержимість безпекою
  • нове відчуття якості життя
  • баланс ціни та якості на першому місці
  • бажання жити і працювати з дому.

Ключовими трендами в іграшках цього року стали:

S.T.E.M. (наука, технологія, інженерія, математика) – інтерактивні іграшки або ігрові набори, які спонукають дітей вивчати, конструювати, винаходити, впроваджувати інновації та мислити нестандартно.

Eco-friendly іграшки. Тема екології все частіше стає в один ряд з безпекою при виборі іграшки. Підтримуючи тенденцію, виробники відмовляються також від пластикової упаковки. Українські компанії зараз працюють над тим, щоб отримати можливість завозити в Україну іграшки з переробленого пластику.

Настільні ігри. Одним з ключових іграшкових трендів пандемії стало зростання популярності настільних ігор. До особливостей сучасних комплектів можна віднести наявність захоплюючого сюжету, яскраве оформлення і розвиваючий ефект.

Іграшки для розвитку емоційного інтелекту. Такі іграшки допомагають дітям бути більш психологічно стійкими, відповідальними і відкритими, а також розвивають концентрацію і пам’ять.

Спостерігаємо стрімке зростання впливу digital-контенту YouTube і TikTok. Наприклад, в один момент багато дітей захотіли мати антистрес-іграшки Pop It, причому не по одній. Це говорить про швидкість, з якою змінюються тренди. Дуже важливо з них вчасно “зістрибувати”, щоб не залишатися з залишками.

У різдвяний лист дитячих бажань США і Великобританії в цьому році увійшли іграшки по Star Wars, L. O. L. Surprise!, Lego, Hasbro та інші. Ці тренди традиційно слідом приходять в Україну і яскраво ілюструють той асортимент, який важливо представити у своєму роздробі.

Читайте також

Велика гра: ринок іграшок України в 2020 році в цифрах, фактах і графіках


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку