Головна > Новини > Новини компаній > Плюс один: Dragon Capital закрив операцію з купівлі вінницького ТРЦ Sky Park
Плюс один: Dragon Capital закрив операцію з купівлі вінницького ТРЦ Sky Park

Плюс один: Dragon Capital закрив операцію з купівлі вінницького ТРЦ Sky Park

Інвесткомпанія Dragon Capital розширила портфель своїх активів в торговій нерухомості.

Місяць тому стало відомо про те, що Антимонопольний комітет України дозволив Dragon Capital Investments Limited купити більше 50% Аскор Компані, яка управляє ТРЦ Sky Park. 18 липня угода вже була закрита – інформацію в коментарі RAU підтвердив керуючий директор DRagon Capital за прямими інвестиціями Володимир Тимочко.

Згідно з даними в реєстрі юридичних осіб тепер засновниками Аскор Компані є Dragon Capital Investments Limited і ДРАГОН КАПІТАЛ ХОЛДІНГ ЛІМІТЕД, а кінцевим бенефіціаром значиться Томаш Фіала.

Аскор Компані управляла вінницьким ТРЦ Sky Park з 2015 року. Загальна площа 7-рівневого торгово-офісного центру Sky Park складає 30 000 кв. м, GLA – 20 050 кв. м, з якої майже 5000 кв. м орендуються компаніями під офіси.

За даними компанії, середня відвідуваність торгового центру за останні півроку в день становила 23 500 осіб, вакантність не перевищувала 0,5%, а середня вакантність в цілому по комплексу, включаючи офісну частину становить 6%.

Однак такі показники у ТРЦ були не завжди. На початку 2015 року, коли Аскор компані стала управляючою компанією Sky Park, вакантність ТРЦ була мінімальною, але 80% орендарів торгової галереї становили приватні підприємці. У компанії замінили їх мережевими ритейлерами і за рахунок перегляду tenant-mix залучили додатковий трафік в торговий центр.

У листопаді 2017 року в Аскор Компані повідомляли, що керуюча компанія за рік збільшила товарообіг ТРЦ майже на третину, а трафік і орендний дохід об’єкта – більш ніж на 20%. На липень якірними орендарями торгово-офісного центру є Сільпо площею понад 1000 кв. м, Мегаспорт, Brocard, магазини компанії Inditex, загальною площею 1400 кв. м (Bershka, Pull&Bear і Stadivarius), LC Waikiki, дитячий розважальний центр, Intertop, Будинок іграшок, кінотеатр SmartCinema, Vodafone, TTT, і фітнес-центр Fitness Style.

Складна історія

Астор Компані управляла торговим центром з 2015 року, але історія Sky Park почалася 12 років тому. За цей час торговий центр змінив власників через кредитні зобов’язаня і навіть пережив збройний конфлікт.

Відкривався центр в 2006-07 роках за назвою ТРЦ Магіцентр (перейменований в Sky Park він був в 2012 році). Девелопером проекту виступала місцева інвестиційно-фінансова група КМТ, серед засновників якої були брати Сергій і Олексій Пономарчук, Андрій Олонічев.

Власником Sky Park була компанія Овертайм, яка на будівництво центру взяла кредит в державному Укрексімбанку. У 2008 році кредитор змінився: Банк Кіпру видав кредит на $ 14,5 млн і Bank of Cyprus виділив ще $ 23 млн. А в 2009 році між Овертайм і іншою компанією – Магіцентр – був підписаний договір оренди торгово-розважального центру.

У листопаді 2012 року фірма з Хмельницького Торг-Продакшн подала позов про банкрутство овертаймі, оскільки той нібито заборгувала їй 1,7 млн ​​гривень. Боржник вимоги кредитора не заперечив.

У квітня 2013 року російський Альфа-банк придбав Банк Кіпру і весь його кредитний портфель. Протягом 2014-15 років між Магіцентр, який фактично керував ТРЦ і отримував орендну плату від працювали там рітейлерів, і представниками Альфа-Банк стався ряд конфліктів, в тому числі із залученням держструктур, приватних охоронних фірм і «сил місцевої самооборони». У 2015 році після декількох судових засідань, сторони прийшли до консенсусу і об’єкт остаточно відійшов у власність Альфа-Банк. Тоді ж керуючою компанією ТРЦ Sky Park стала Астор Компані.

Драгоновскі апетити

Активно інвестувати в об’єкти торгової нерухомості Dragon Capital почав два роки тому, і Sky Park став вже третім ТРЦ в портфелі компанії.

Київський ТРЦ Піраміда – вересень 2016

Dragon Capital Investments Limited купила ТРЦ у групи американських і британських інвесторів 100% акцій компанії «1849 Apollo Overseas I Limited» (Кіпр), засновника ТОВ «Атлантик-Пасифік Венчурз» (Київ), у власності та в управлінні якої знаходиться торговий центр.

ТЦ Піраміда побудований в 2004 році в Дарницькому районі Києва. Загальна площа торгового центру складає 16 000 кв. м, орендна площа – більше 12 600 кв. м.

Львівський ТРЦ Victoria Gardens – березень 2018

Львівський ТРЦ Victoria Gardens Dragon Capital придбала зовсім недавно – в березні цього року. ТРЦ Victoria Gardens, відкритий в 2016 році, є найбільшим з трьох торгових центрів, що працюють зараз в місті.

ТРЦ Victoria Gardens із загальною орендною площею 48 229 кв. м розташований на півдні Львова між густонаселеним і зростаючим житловим районом і міжнародним аеропортом «Львів». ТРЦ складається з двох основних торгових поверхів і двох парковок на 1500 автомобілів. Серед основних орендарів – Сільпо, Фокстрот, Argo, New Yorker, LPP Group, кінотеатр Multiplex, розважальний центр Papashon і тренажерний зал King Fitness.

Не виключено, що в подальшому Dragon Capital набуватиме та інші торгові об’єкти, як в Києві, так і за його межами.

Читайте також –

Dragon Capital веде переговори про придбання ТРЦ Ocean Plaza – ЗМІ

Про автора
Дарья Златьева

Журналист

Всі статті від автора