Головні новини логістики та e-commerce в березні: Нова пошта, Walmart, Amazon, Укрпошта та інші

Головні новини логістики та e-commerce в березні: Нова пошта, Walmart, Amazon, Укрпошта та інші

23.03.2018 08:10
  851
Дарья Златьева

Дрони, що скидують посилки, власний банківський сервіс Amazon, скандал з обшуками Нова пошта, коворкінг і відділення нового формату від Укрпошта, VR від ZARA і інші новини українського та світового e-commerce і логістики.

Rozetka, F.ua і Алло – топ-3 рекламодавця в українському Facebook

Три найбільших інтернет-магазину найчастіше оплачували показ рекламних роликів в найпопулярнішій соціальній мережі України. Про це пише портал AIN.ua з посиланням на дослідження компанії Gemius. У січні на Facebook (ПК) було створене понад 28 млн показів відеореклами, рекламодавці охопили в соціальній мережі 16% аудиторії UANet. Магазини електроніки стали лідерами за кількістю показів відеореклами, які були відображені в соціальній мережі на ПК.

Топ-3 рекламодавця в українському сегменті Facebook з відеореклами:

  • Rozetka – охоплення: 5% інтернет-аудиторії країни (3,2 млн показів);
  • F.ua – 4% (2,6 млн показів);
  • Алло – 3,5% (1,7 млн ​​показів).

Укрпошта відкрила перше відділення в новому форматі

Як повідомляло RAU, в четвер, 14 березня, відбулося урочисте відкриття відділення поштового оператора Укрпошта в новому форматі. З нового в відділенні №03150 – обслуговування по електронній черзі, консультації адміністратора, розділені поштово-логістичні та фінансові послуги, надаються додаткові сервіси (наприклад, так вразили всіх примірочні для одержувачів замовлень з інтернет-магазинів або місця перевірки працездатності дрібної побутової техніки).

Укрпошта розмістила облігації серії «B» на 200 млн грн

Випуск зареєстрований Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР).
«Не дивлячись на істотне підвищення облікової ставки НБУ (до 17%) наші папери не втрачають привабливості», – зазначив перший заступник генерального директора з фінансових питань Укрпошта Олександр Чернявський.

Процентний дохід встановлений в розмірі 19% річних. Облігації Укрпошта випущені в серіях «А», «В» і «С» загальною вартістю 600 млн грн в кількості 6000 штук і номінальною вартістю однієї облігації в 100 000 грн. Зокрема, серії «А» – 150 млн грн, серії «В» – 200 млн грн, серії «С» – 250 млн грн.
Облігації серії «А» знаходяться в обігу по 16 листопада 2020 включно, серії «В» – по 16 травня 2022 включно, серії «С» – по 13 листопада 2023 включно.

Укрпошта відкриває коворкінг в Головпоштамті

23 березня Укрпошта відкриває коворкінг «Арт Хаб» в Головпоштамті, який знаходиться на вулиці Хрещатик, 22. Про це AIN.UA повідомили представники коворкінгу. Хаб вміщує від 60-ти до 150-ти чоловік. Він об’єднує формати коворкінгу, арт-простору і кафе. Час перебування для однієї людини коштує 36 грн, весь день – 180 грн. Мінімальна вартість оренди всього залу становить 3600 грн (три години) плюс 1200 грн за кожну наступну годину. Вісім годин оренди обійдуться в 6900 грн. «Укрпошта Арт Хаб» буде працювати з 8:00 до 21:00.

Скандальні обшуки в Новій пошті

16 березня офіси Нова пошта в Києві, Полтаві і Харкові обшукали. Згоду 28 лютого надав Печерський суд в закритому режимі. Причиною стало кримінальне провадження Генеральної прокуратури від 18 листопада 2017 року. За підсумками обшуків вагомих порушень не було виявлено, крім надлишку в касі, законність якого в компанії обгрунтовують. Підсумків розслідування поки немає.

Нова пошта запустила термінал в Києві

Напередодні подій логістична компанія відкрила Київський інноваційний термінал.

Інвестиції в проект склали 15 млн євро. Київський інноваційний термінал – перший сортувальний термінал з автоматизованою лінією, яка не має аналогів в Україні. Потужність терміналу в 2,5-3 рази більше аналогічних параметрів у подібних об’єктів.

Загальна площа першої черги склала 14 800 кв м. Він обробляє 350 000 посилок в добу. Термінал працює цілодобово сім днів на тиждень, його обслуговують 750 працівників, що працюють у чотири зміни.

Підсумки роботи Нова пошта в 2017 році

За підсумками 2017 го, Нова пошта доставила більше 145,8 млн відправлень, що на 33% більше, ніж роком раніше. Компанія також встановила абсолютний добовий рекорд і доставила за 26 грудня понад 1,3 млн відправлень. Для клієнтів Нова пошта з сегмента e-commerce в 2017 році компанія доставила близько 33 млн відправлень.

«У 2018 році Нова пошта планує відкрити 1000 нових відділень, з них 115 – з зоною самообслуговування, облаштованій поштоматамі», – розповів журналістам співвласник компанії В’ячеслав Клімов.

Ін Тайм оновив мобільний додаток

Поштово-логістична компанія Ін Тайм випустила нову версію мобільного застосування, яка дає можливість клієнтам відстежити посилку, викликати кур’єра в два кліка, знайти найближче відділення або почтомат.

«Ми проаналізували запити клієнтів на основі даних нашого контакт-центру, інформації, що надходить з відділень, аналізу поведінки трафіку на сайті, звернень через соціальні мережі. Мета одна – створити для зручності клієнтів додатковий інструмент, пов’язаний з отриманням і відправкою посилок», – прокоментував запуск оновленого додатка директор з маркетингу компанії Ін Тайм Михайло Вовк.

За його словами, за допомогою нової програми відправники можуть самостійно розраховувати вартість доставки відправлення. Калькулятор вирахує інформацію в залежності від декількох параметрів: типу і габаритів вантажу, а також наявності таких додаткових послуг, як повернення документів або наложний платіж.

Крім цього, якщо раніше клієнтові потрібно було кожен раз вводити номер декларації, щоб відстежити відправлення, то тепер достатньо зробити це одноразово – додаток збереже номер в списку.

Amazon буде скидати замовлення з висоти 8 метрів

Як повідомляє ресурс ua.news 13 березня Amazon отримав патент на амортизовані коробки з подушками безпеки, тому замовлення можна буде скидати з висоти до 25 футів.

Дрон може надути “подушку безпеки” через газовий балон або повітрям від пропелерів поблизу від “місця падіння”. В останні роки Amazon, орієнтований на автоматизацію і дешеву ефективну доставку, отримав десятки патентів, які пов’язані з дронами. Однак невідомо, чи будуть дійсно використовуватися безпілотники для доставки.

Amazon збирається купити банківський сервіс і запустити службу доставки

Amazon веде переговори з JPMorgan про запуск власного банківського сервісу. Крім банківського сервісу, компанія планує організувати власну службу доставки. Поки ідея знаходиться на ранній стадії і, як припускають джерела, може не втілитися у створення реального продукту.

Продукт з можливістю відкриття банківського рахунку допоможе в посиленні позицій по створенню власної екосистеми Amazon, в яку вже входить інтернет-магазин, продуктова мережа Whole Foods, електронна книга з бібліотекою Kindle, цифровий помічник Alexa, потокові відео та інші продукти. Клієнти отримають можливість користуватися брендовим рахунком і знизять комісію при оплаті покупок продуктів в магазинах інтернет-гіганта.

Крім банківського сервісу, компанія веде роботу по запуску власної служби доставки, яка потенційно може стати серйозним конкурентом для найбільших американських поштових компаній – UPS і FedEx. Також Amazon цілиться і на ринок лікувально-профілактичних матеріалів, і розглядає продаж ліків, що відпускаються за рецептом.

Amazon обійшов Google за капіталізацією

Онлайн-рітейлер Amazon вперше в історії обігнав по капіталізації холдинг Alphabet Inc., що володіє компанією Google, і зайняв друге місце після компанії Apple. За підсумками торгів вівторка ринкова вартість Amazon становила $ 768,04 млрд, а Alphabet – $ 761,42 млрд. Вартість однієї акції Amazon зросла за підсумками вівторка на 2,69%, до $ 1,586 тисячі доларів. Тепер випереджає онлайн-рітейлера тільки Apple з капіталізацією $ 889,17 млрд.

Amazon купує стартап c офісом в Україні більш ніж за $ 1 млрд

Як пише портал AIN.ua, точна сума угоди не називається, проте за даними медіа, сума придбання становить понад $ 1 млрд.

Як припускає видання VentureBeat, угода може допомогти Amazon в боротьбі за ринок доставки «до дверей» і нішу розумних пристроїв, можливо – буде проводитися інтеграція з розумною колонкою Alexa. У 2016 році продажі компанії Ring склали близько $ 155 млн. Проте, стартап все ще не вийшов на прибутковість. Один з найвідоміших продуктів компанії – розумний дверний дзвінок, який має Wi-Fi-підключення і камеру, так що користувач, навіть перебуваючи не вдома, може відстежувати відвідувачів біля дверей і спілкуватися з ними.

Amazon розглядає покупку магазинів мережі Toys ‘R’ Us Stores

Bloomberg повідомляє, що Amazon розглядає можливість придбання магазинів збанкрутілої мережі Toys “R” Us. Мережа магазинів товарів для дітей оголосила про намір закрити свої магазини в США і інших країнах, і частина об’єктів може відійти інтернет-гігантові. Якщо угода буде закрита, Amazon зміцнить свої позиції в традиційній роздробі, і зможе представити в фізичних магазинах частину своїх брендів. Нагадаємо, раніше Amazon вже активізував експансію в традиційний ритейл, купивши мережу магазинів Whole

Walmart буде конкурувати з Amazon в сфері доставки додому

Як пише rubic.us, Walmart розширює свою онлайн-службу доставки продуктів на 800 магазинів до кінця року, що забезпечить потреби близько 40% домашніх господарств США.

Клієнти можуть розміщувати замовлення онлайн або через додаток Walmart Grocery. “Всі товари мають ті ж ціни, що і в магазинах Walmart”, – повідомляє Том Уорд, віце-президент по цифровим операціям Walmart U.S в блозі на веб-сайті компанії.

У компанії планують запустити сервіс ще в 100 містах США.

ZARA почне продавати одяг за допомогою доповненої реальності

Яким чином компанія реалізує технологію доповненої реальності, дізналися в ain.ua. ZARA планує запустити технологію доповненої реальності в своїх магазинах. У спробі привернути молодь, ритейлер планує запустити технологію доповненої реальності (AR) в своїх магазинах в квітні цього року. Завдяки цій технології ZARA зможе демонструвати трендові моделі. Для цього покупцям треба буде помістити свої мобільні пристрої поруч зі спеціальним датчиком в магазинах або поруч з магазинними вітринами. Вподобану модель одягу клієнт зможе купити в один клік.
Також спливаючі в доповненої реальності зображення будуть з’являтися на коробках з онлайн-замовленнями з ZARA. Так покупець зможе ознайомитися з іншими моделями одягу.

Аlibaba інвестує ще $ 2 млрд в онлайн-рітейлера Lazada

Китайський інтернет-гігант Alibaba Group Holding Ltd. в 19 ​​березня оголосив про вкладення ще $ 2 млрд в компанію сфери електронної комерції Lazada Group, орієнтовану на Південно-Східну Азію.
Проце повідомляє interfax. Один з 18 засновників і топ-менеджерів Alibaba Люсі Пен стане новим гендиректором Lazada, квартира якої знаходиться в Сінгапурі.

Таким чином, сукупний обсяг інвестицій китайської групи в Lazada досяг $ 4 млрд. У 2016 році Alibaba придбала контрольний пакет акцій Lazada за $ 1 млрд, в червні 2017 року вклала в компанію ще $ 1 млрд, збільшивши частку участі до 83%.

Lazada, заснована в 2012 році як онлайн-платформа, що займається закупівлею, зберіганням і прямим продажем товарів споживачам, змінила модель після того, як Alibaba стала власником контрольного пакета її акцій. В даний час Lazada є платформою, на якій пропонують свої товари як невеликі регіональні виробники, так і міжнародні бренди, включаючи Samsung Electronics Co. і L’Oreal SA.

Читайте обгляд новин лютого –

Новини логістики та e-commerce: Fozzy, Rozetka, БІ, NAMES’UА, LeBoutique і інші


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку