Мережа мультимаркетів Аврора за 2023 рік відкрила 460 магазинів і сплатила 3,2 млрд грн податків
СЕО та один зі співвласників мережі мультимаркетів Аврора Тарас Панасенко розповів, яких успіхів досягла компанія в 2023 році. RAU публікує основне.
Мережа Аврора дуже стрімко розвивається. Наразі працює понад 1300 магазинів, а в 2023 році було відкрито більше як 460 торгових точок.
Коли багато українських компаній для експансії обирають Польщу, мультимаркет Аврора пішов інших шляхом – почав з Румунії. І за три місяці (з жовтня 2023 року) відкрили шість магазинів в цій країні. А в середині січня 2024 року запрацював розподільчий центр у м. Бакеу (Румунія). І як каже Тарас Панасенко, на цьому не планують зупинятися: «Готуємося до нових відкриттів».
В 2023 році мультимаркет Аврора сплатив в бюджет держави понад 3,2 млрд податків та зборів, що є значною підтримкою економіки та Збройних Сил України. Як каже Тарас Панасенко, це, звісно, завдяки покупцям, які купують в магазинах мережі. Також понад 130 млн грн передано на благодійну допомогу.
Понад 400 українських виробників продають свої товари в Аврорі. Загальний виторг – більше ніж 10 млрд грн. Панасенко каже, що розвивати локальних виробників – пріоритет компанії.
До того ж Аврора відкриває для них нові ринки, зокрема, 15 українських компаній постачають товари в ЄС для магазинів Аврора Румунія.
Команда Аврора – це понад 11 000 людей. Та зважаючи на таке стрімке відкриття магазинів та розвиток, ця цифра постійно збільшується. До прикладу, зроблено понад 700 млн грн інвестицій (нові магазини, розширення розподільчих центрів, запуск РЦ у Львові), які дали змогу створити більше як 3000 нових робочих місць.
Середня заробітна плата в компанії у грудні склала 20 195 грн, у листопаді – 20 500 грн, що є одним з найвищих показників у рітейлі серед дискаунтерів в Україні.
За 2023 рік мультимаркет Аврора обслугував понад 200 млн покупців.
В червні 2023 року компанія Аврора відкрила перший пункт сортування сміття у місті Полтава за адресою вул. Котляревського, 38/40. В пункті приймають пластик, папір, скло, алюміній, метал та батарейки. Ті, хто здають сировину отримують пакети для зручного сортування відходів та смачну каву.
«На 2024 плануємо продовжувати розвиток, створювати нові робочі місця, розвивати виробників, відкривати нові ринки та розширюватись у ЄС», – каже Тарас Панасенко.