Заморські гості: які зарубіжні бренди вийшли на ринок України у 2021 році
У 2021 році на український ринок вийшли нові бренди зі Швеції, США, Туреччини, Італії, Нідерландів, Іспанії та Росії у таких сегментах рітейлу, як меблі, жіноча білизна, дитячі товари, одяг і взуття для дорослих, косметика та побутова техніка.
Цей матеріал також доступний російською мовою
Минулий рік, зважаючи на пандемію коронавірусу, важко назвати насиченим щодо виходу на український ринок нових іноземних брендів та відкриттям перших магазинів провідних світових рітейлерів. Тим не менш, в Україні з’явилось дев’ять нових брендів, як, зрештою й у 2020 році. RAU проаналізувала: хто це, який товарний сегмент вони представляють і в яких ТРЦ відкрились їхні перші магазини.
ІКЕА (Швеція)
Безумовно, «головним варягом» 2021 року можна назвати шведську мережу ІКЕА, яка 1 лютого відкрила перший магазин в Україні у ТРЦ Blockbuster Mall у Києві. Відкривали магазин мер Києва Віталій Кличко, керівник IKEA в Україні Флоріан Мелле, співвласник ТРЦ Blockbuster Mall Вагіф Алієв і Надзвичайний і Повноважний посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг.
Для шведів IKEA в Києві стала першим магазином міського формату в Південно-Східній Європі (Україна, Румунія, Хорватія, Сербія і Словенія). Площа магазину в ТРЦ Blockbuster Mall склала більше 5000 кв. м, на яких покупцям пропонують близько 2000 товарів і рішень для дому. Ще 3000 товарів – в основному меблі та інші товари великого розміру – можна замовити в магазині, а отримати в одному з чотирьох пунктів видачі замовлень, або вибрати опцію доставки додому за додаткову оплату.
IKEA розташувалась на двох рівнях торгово-розважального центру. На першому поверсі представили весь наявний асортимент: меблі для офісу і дому, текстиль, предмети для ванної кімнати і кухні, посуд, декор і багато іншого. Також тут знаходяться сервісні зони рітейлера. На мінус першому поверсі – пункт видачі товарів, а також їх повернення та обміну. Покупці можуть повернути будь-який товар протягом одного року. А на окремі дивани та крісла гарантія залишається чинною до 10-ти років.
Відвідувачі магазину в ТРЦ Blockbuster Mall можуть скористатися спеціальними інструментами для планування модульного асортименту IKEA, а також послугами фахівців, які допоможуть з проектуванням домашнього простору.
В одній із зон столичного магазину працює центр відновлених товарів для повторного продажу повернутих замовлень. Тут також можна відновити власні меблі від IKEA і забрати для повторного використання.
В окремих зонах – готові обставлені меблями кімнати на 30-50 кв. м, в яких можна подивитися готові приклади облаштування спальні, вітальні або кухні та придбати якщо не всі, то один з представлених предметів.
Зазначимо, що IKEA — це транснаціональна корпорація, заснована у Швеції, яка розробляє і реалізує швидкозбірні меблі, кухонну техніку й аксесуари для дому. Штаб-квартира рітейлера розташована в Нідерландах. З 2008 року він є найбільшим у світі меблевим продавцем.
Carter’s (США)
26 лютого американський бренд Carter’s відкрив перший офіційний магазин одягу для немовлят і дітей в Україні на території ТРЦ River Mall у Києві. Площа магазину Carter’s складає 100 кв. м.
В асортименті представлений одяг для немовлят і дітей, а також аксесуари для дітей до восьми років. Колекції бренду включають комплекти бодіків, комбінезони, комплекти для немовлят, піжами та інше.
Також відкрився і офіційний інтернет-магазин бренду – carters.ua, на якому можна знайти популярні найновіші колекції Carter’s.
Зазначимо, що Carter’s, Inc. є найбільшим в Північній Америці продавцем ексклюзивного одягу для немовлят і дітей у віці до 10 років. Carter’s, Inc. володіє брендами Carter’s і OshKosh B’gosh, одними з найбільш впізнаваних брендів на ринку США. Ці бренди продаються в провідних торгових центрах, національних мережах магазинів і спеціалізованих роздрібних мережах в понад 85 країнах світу. У 2019 році на частку Carter’s припало близько 25% всіх продажів як на ринку дитячого одягу для сну, так і одягу для немовлят.
LCW Kids (Туреччина)
1 березня турецька мережа LC Waikiki відкрила свій перший в Україні монобрендовий магазин одягу й аксесуарів для дітей LCW kids в ТРЦ City Center Таїрово в Одесі.
В магазині площею 450 кв. м представлено лише колекції для дітей до 14 років. В новому LCW kids було представлено нову яскраву колекцію Весна-Літо, де велику частину займають товари з органічної бавовни.
Зазначимо, що LC Waikiki вийшов на український ринок у 2013 році, і за цей час зумів стати одним з найбільших рітейлерів одягу в країні. Компанія швидко масштабувала бізнес, і наразі мережа власних магазинів LC Waikiki в Україні налічує 50 торгових точок загальною площею понад 40 000 кв. м.
Торгова марка LC Waikiki заснована у 1985 році у Франції. Мережа налічує понад 1100 магазинів у 51-й країні, а до 2023 року компанія планує збільшити кількість магазинів до 1500 у Туреччині та до 1000 магазинів за кордоном.
Kiko Milano (Італія)
На початку травня в Україні відкрився перший офіційний магазин італійського косметичного бренду Kiko Milano на території ТРЦ Ocean Plaza у Києві.
У магазині площею 61 кв. м можна знайти широкий асортимент декоративної косметики, а також продукти для догляду за шкірою, лаки для нігтів, кисті для макіяжу та інші аксесуари. Продукти бренду виготовлені з безпечної сертифікованої сировини, і до того ж не тестуються на тваринах.
Серед найкращих продуктів бренду – лінійка для догляду за шкірою Skin Trainer, матові червоні помади, чорні та різнокольорові підводки для очей, зволожуючий блиск Lip Volume з ефектом збільшення об’єму губ, і стійкі базові тіні Bright Quartet.
Щорічно Kiko Milano випускає близько 400 нових відтінків, а також регулярно оновлює асортимент лімітованими сезонними лінійками. Девіз бренду – «Життя стає краще в кольорі».
Ще три магазини Kiko Milano в Україні відкрились: 29 травня у Харкові в ТРЦ Nikolsky, 1 червня в Києві у ТРЦ Lavina Mall, і в серпні – в Одесі у ТРЦ City Center.
Зазначимо, що Kiko Milano – це бренд декоративної косметики №1 в Італії, заснований у 1997 році. Сьогодні компанія KIKO налічує понад 900 магазинів у 20-ти країнах, а також інтернет-магазини у 35 країнах та пропонує широкий асортимент — понад 1600 високоякісних товарів, зокрема декоративну косметику, аксесуари та новітні засоби для догляду за шкірою.
MEXX (Нідерланди)
Нідерландський бренд модного одягу MEXX 15 вересня повернувся на український ринок і відкрив свій перший магазин площею 231,6 кв. м у київському ТРЦ River Mall за умовами франшизи.
Нагадаємо, що перший в Україні магазин MEXX відкрився ще у 2003 році. Тоді розвитком бренду у країні займалася компанія Delta Sport.
Торгові точки бренду Mexx почали закриватися у 2014 році, після оголошення про банкрутство компанії. На той момент в Україні працювали 12 магазинів. Незабаром всі вони були закриті.
Зазначимо, що MEXX — торгова марка, під якою нідерландська компанія Mexx Group BV виробляє товари модної індустрії: одяг (для жінок, чоловіків, підлітків і дітей), аксесуари, парфумерія та товари для дому. На даний час MEXX належить RNF Holding та представлена більш ніж в 1000 магазинах Європи.
Bimba Y Lola (Іспанія)
Також 15 вересня в Україні відкрився перший магазин іспанського бренду Bimba Y Lola у ТРЦ Ocean Plaza.
Магазин площею 74 кв. м розмістився на першому поверсі ТРЦ, і пропонує відвідувачам широкий вибір одягу, взуття, сумок та аксесуарів у футуристичному стилі.
Зазначимо, що бренд Bimba y Lola був заснований у 2005 році. Сестри Марія та Уксія Домінгес створюють модний одяг для жінок, що віддають перевагу багатошаровості й нетривіальним, іронічним аксесуарам. Бренд є свого роду продовженням сім’ї: так, його найменування – це імена собак, що належать господаркам торгової марки.
У 2008 році бізнес-леді відкрили свій перший магазин за межами Іспанії — в Парижі. У 2010 році марка почала онлайн-продаж своєї продукції.
Іспанські дизайнери вміло поєднують прогрес майбутнього, перевіреного часом авангарду, й обрамляють його лаконічною, стриманою формою. Особливу увагу надано аксесуарам.
Зараз бренд налічує 269 магазинів у різних країнах: Іспанії, Франції, Португалії, Колумбії, Малайзії, Сінгапурі та інших.
Love Stories (Нідерланди)
В середині листопада нідерландський бренд жіночої білизни Love Stories відкрив перший офіційний магазин в Україні площею 63 кв.м у ТРЦ Blockbuster Mall у Києві.
Love Stories не обмежується правилами та вільно комбінує нетрадиційні матеріали в ідеальному поєднанні кольорів, візерунків, мережив та принтів.
Асортиментний ряд бренду включає жіночу білизну, купальні костюми, піжамні комплекти та пляжні сукні.
Зазначимо, що Love Stories заснований у 2014 році Марлосом Хедеманом. Наразі бутики Love Stories представлені у країнах Європи, а також в Австралії та США. З Love Stories вступають у колаборації такі гіганти як H&M.
BORK (Росія)
8 грудня російський бренд побутової техніки BORK відкрив свій перший флагманський магазин в Україні на території ТРЦ Ocean Plaza у Києві. Побутова техніка преміум-класу представлена на першому поверсі в просторій галереї площею 250 кв.м.
У фірмовому бутіку BORK розташовані релакс- і дегустаційні зони. Особливістю дизайну стала унікальна підлога з натурального каменю і мозаїки.
У найближчі роки BORK планує відкрити ще кілька магазинів, а також запустити інтернет-магазин на території України.
Зазначимо, що компанія «Технопарк» у 2001 році мала мережу (понад 100) власних магазинів побутової електроніки в Москві та регіонах Росії. Аналіз профільного ринку привів власників мережі до рішення про розробку та просування окремого нішевого бренду. Для цього в Німеччині того ж року була створена компанія Bork Elektronik GmbH, яка має права на товарний знак BORK.
Off-White (Італія)
На початку вересня з’явилась інформація, що у Києві планують відкрити перший в Україні магазин бренду Вірджила Абло Off-White.
Дистриб’ютором бренду виступила fashion-компанія Symbol, яка також володіє в Україні магазинами Max Mara, Brunello Cucinelli та іншими.
Точну дату відкриття бутика тоді не назвали. Але обіцяли, що розташовуватися він буде на вулиці Марії Заньковецької, 4.
Наприкінці року стало відомо, що перший магазин Off-White відкрився у столичному Пассажі.
Зазначимо, що Off-White — це італійський бренд стрітвір-одягу преміум-класу. Компанія переважно спеціалізується на створенні вуличного одягу із сезонною періодичністю.
Бренд був заснований американським дизайнером Вірджилом Абло у Мілані у 2012 році. На даний момент у світі відкрито 24 монобрендових магазини. Крім того, одяг продається у таких універмагах як Barneys, Selfridges, Harrods та Le Bon Marché.
Які зарубіжні бренди вийдуть на український ринок у 2022 році
Як повідомили RAU у консалтинговій компанії Colliers International, пандемія скорегувала плани розвитку глобальних компаній.
«Україна не так часто займає перші позиції в стратегіях розвитку брендів. На що дивляться бренди, окрім потенційних споживачів? На умови місцевого кредитування, а головне: на умови виводу інвестицій. Останнє питання залишається гострим, на жаль. Але наявність сучасних ТРЦ і досить високий рівень оборотів найбільших міжнародних рітейлерів, які вже працюють в Україні, – вагомі підстави, щоб нові бренди фіксували й на нас свою увагу», – зазначили у Colliers International.
За прогнозами експертів Української торгової гільдії, у 2022 році на українському ринку з’являться такі бренди, як Madame Coco (Туреччина) – товари для дому й текстиль, а також Peek & Cloppenburg (Німеччина) – одяг.
Коментар експерта:
Таїсія Литовченко, директор консалтингової компанії Retail & Development Advisor
2021 рік не став багатим на вихід міжнародних брендів в Україну, що й не дивно. В умовах продовження пандемії коронавірусу міжнародна експансія відійшла на другий план. Тим паче, з урахуванням нестабільності ринків, зростання логістичних витрат та загальної невизначеності в період світової пандемії. Тим не менш, минулого року в Україні відбулася низка знакових рітейл-дебютів.
Насамперед у році, що минає, слід відзначити відкриття першого в Україні повноцінного магазину шведського бренду IKEA. Довгоочікуваний запуск першої в країні офлайн-точки меблевого гіганта відбувся на початку року у столичному ТРЦ Blockbuster Mall.
Світовий рітейл продовжує лихоманити внаслідок появи нових штамів коронавірусу та повернення жорстких карантинних обмежень у багатьох країнах. Через це багато компаній змушені знову відкладати розширення бізнесу та вихід на нові ринки. Тому, найімовірніше, більшість нових світових брендів в Україні розвиватимуться через місцевих партнерів. Водночас, їх поява багато в чому залежатиме від політико-економічної стабільності в країні та подолання пандемії коронавірусу.
З найвідоміших брендів, про можливу появу яких в Україні активно говорили останнім часом, варто виділити американський Burger King та продуктових дискаунтерів родом із Німеччини – Lidl та Aldi. Хоча активність останніх видається предметнішою (Lidl вже призначила регіонального директора по Україні, Aldi зареєстрував в Україні торгову марку), їх швидкий запуск у країні залишається під питанням. Також не перший рік ходять чутки про можливий запуск в Україні міжнародного рітейлера косметики Sephora, проте офіційного рішення самої компанії про експансію в Україні поки що немає.
Читайте також –
Відчайдушна дев’ятка: які бренди вийшли на український ринок у 2020 році