З музеями, ресторанами і театром. Яким буде Гостинний двір на Подолі у Києві після реставрації – концепція

З музеями, ресторанами і театром. Яким буде Гостинний двір на Подолі у Києві після реставрації – концепція

07.02.2022 12:30
  1099
Дарія Осіїк

Портал НВ опублікував опис першої концепції Гостинного двору на Контрактовій площі, яку підготувала команда Урбаніна на основі побажать киян.

Читати російською мовою

Для розробки концепції реставрації Гостинного дому урбаністи порахували потоки пішоходів, позначили активності на площі, а також опитали 1900 респондентів, щоб вони хотіли бачити у цій будівлі. Учасники опитування висловили думку, що Гостинний двір, перш за все, має виконувати комунікативну функцію та повинен бути постійно відкритим. Найбільшу кількість голосів респондентів отримала ідея створення у Гостинному дворі мультифункціонального простору з кав’ярнями, магазинами, музеями, бібліотеками тощо. Підтримку також здобула і ідея культурного простору, що об’єднає музей, театр та інші заклади культури. А от ідею створення на цьому місці ТРЦ була відхилена.

Тож, у листопаді минулого року на основі світових практик та результатів дослідження урбаністи створили нову концепцію Гостинного двору. Зокрема, у підвалі пропонують розмістити технічні приміщення, кухні закладів, музейні фонди та книжкові сховища, склад рітейлу та змінну виставку музею. 

На першому поверсі можуть з’явитись два кафе та ресторан, дитяча кімната, інфо-центр, громадські вбиральні, лекторій та театральний майданчик, туристичний центр, лавки з сувенірами та музейний центр.

На другому поверсі розташуються музеї, інтерактивні дитячі студії, театр або галерея та адміністрація.

На останньому третьому поверсі пропонують розмістити коворкінг, ще один ресторан, фонди музею, оглядові майданчики, реставраційну та творчу майстерню бібліотеку.

Наразі Гостинний двір перебуває на балансі у Міністерства культури та інформаційної політики. Для реставрації пообіцяли залучити архітекторів та урбаністів, зокрема організацію Урбанина.

Нагадаємо, Гостинний двір довгий час був предметом конфліктів між Мінкультом та київською владою. Влітку 2021 року його нарешті передали до управління Мінкульту та внесли до списку об’єктів програми Велика реставрація. Гостиний двір побудований у 1809 році, – пам’ятка архітектури.

Постановою Кабінету міністрів від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури, але 24 листопада 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та недійсною цю постанову. У вересні 2016 року Господарський суд Києва відмовив Фонду держмайна у поверненні пам’ятника архітектури Гостинний двір у державну власність.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон та штукатурки із зими 2013 року. У 2014-26 роках суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися.

У 2018 році Київський апеляційний господарський суд розірвав договір оренди та зобов’язав Укрреставрацію повернути будівлю Регіональному відділенню ФДМУ у Києві. Верховний суд України підтвердив це рішення.

Читайте також – 

Змінюйся або помри: як та навіщо українські рітейлери експериментували з новими форматами у 2021 році


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку