Через обстріли енергоінфраструктури попит на зарядні станції зріс в 4,5 раза – Епіцентр

Через обстріли енергоінфраструктури попит на зарядні станції зріс в 4,5 раза – Епіцентр

10.05.2024 12:20
  565
Костянтин Симоненко

За результатами квітня в мережі Епіцентр спостерігався значний приріст кількості проданих павербанків (+38%) і зарядних станцій (+350%) порівняно з попереднім роком. В регіонах, що найбільше постраждали від обстрілів енергетичної інфраструктури, вже відчувається запит на генератори.

Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, цитуючи слова керівника департаменту “Споживча електроніка” ТОВ “Епіцентр К” Романа Івашкевича, велику частку продажів становили тендери та гуртові покупки, основними покупцями яких є волонтерські фонди та бізнес. За його словами, в перший тиждень травня відзначено спад продажів, що пояснюється святковими вихідними, коли проблем з електропостачанням не спостерігалося.

“Але вже у середу, 8 травня, ми побачили різке збільшення продажів через повідомлення про можливі відключення. В мережі Епіцентр продажі зарядних станцій зросли вдвічі порівняно з минулим тижнем. Проте зазначу, що в пікові дні у квітні продавалося ще на 40% більше, тому поки що можна говорити про стриманий тренд”, – зазначив він.

Щодо генераторів, то порівняно з зимовим періодом 2022/23 років загалом не спостерігається сплеску попиту в країні. За словами керівника департаменту “Машини, станки, обладнання” ТОВ “Епіцентр К” Сергія Орлова, точкові запити на ці категорії спостерігаються в регіонах, де більш відчутні проблеми зі світлом. “Наприклад, у Харкові ми отримували запити на більш потужні генератори від 10 кВт і більше, які купують переважно малі бізнеси. Це той тип генераторів, якого не багато на ринку”, – повідомив він. За його словами, ситуативно низький попит на генератори на цьому етапі має кілька причин. Перш за все, українці накопичили значний запас енергогенеруючого обладнання ще в попередній кризовий період.

“Суттєву роль тоді відіграв фактор обстрілів на початку зимового сезону. Люди боялися холоду і темряви, а зараз перед нами літо, довший день, поки ймовірність відключень електроенергії людей не так сильно турбує”, – пояснив Орлов.

Ще один фактор, що стримує зростання попиту, – споживачі бачать, що, незважаючи на суттєві пошкодження національної енергосистеми, подачу електроенергії вдається досить швидко відновити.

“Ми уважно спостерігаємо за ситуацією та готуємося до можливого стрибка попиту, щоб уникнути дефіциту та повністю задовольнити потреби споживачів. Імовірне зростання попиту очікується зі значним підвищенням температури повітря”, – повідомив Орлов. Збільшення енергоспоживання спричинить робота кондиціонерів, холодильних установок тощо. Також треба враховувати, що попит на генератори залежатиме від стану енергосистеми країни в разі продовження її знищення внаслідок ворожих обстрілів.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку