Новини логістики та e-commerce: Нова пошта йде до Німеччини, Укрпошта запустила автоматизоване сортування, EVA тестує роботу власної кур’єрської служби та багато іншого
Компанія Нова пошта шукає партнера для запуску в Німеччині, Укрпошта впроваджує автоматизовані сортувальні лінії для дрібних посилок, АТБ запустив електронну платформу «Портал постачальника», EVA тестує в Києві роботу власної кур’єрської служби, а також інші новини сфери електронної торгівлі та доставки.
Нова пошта шукає партнерів для запуску в Німеччині
Компанія Нова пошта шукає партнера для запуску в Німеччині, де мешкає близько мільйона українців. Про це написав у Facebook СЕО Nova Post Deutschland Сергій Симонов: «Ми відкриваємо Nova Post у Німеччині та шукаємо партнерів з розвитку мережі». Зокрема, партнерів шукають у таких містах: Франкфурт-на-Майні, Дортмунд, Ессен, Штутгарт, Дюсельдорф, Лейпциг, Бремен, Нюрнберг, Ганновер, Дрезден тощо.
Укрпошта запустила першу автоматизовану сортувальну лінію
Як повідомила RAU прес-служба державного поштового оператора, Укрпошта почала впровадження сучасних автоматизованих сортувальних ліній для дрібних посилок. Так, лише перший конвеєр на 64 напрями пришвидшить обробку до 8000 відправлень на годину. Одна смуга може сортувати понад 150 000 посилок на добу, що у вісім разів більше, ніж існуюча обробка вручну. Як відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський, у 2023 році планується встановити ще 4-5 нових ліній, а в 2024 році повністю перейти на автоматизований режим сортування по всій країні. UIS Tilt tray sorter – це сортувальник, розроблений українськими інженерами з ТОВ «Українські інтелектуальні системи». Сортувальне обладнання обійдеться в $1,7 млн.
АТБ-Маркет відкрив доступ до «Порталу постачальника»
З 10 квітня електронна платформа «Портал постачальника» стала доступна для всіх нових потенційних постачальників рітейлера. Вони можуть на порталі подати комерційну пропозицію з відстеженням статусу та результату розгляду. А також укласти договір з автоматичним заповненням в шаблон договору інформації про постачальника, умов співробітництва, графіка постачання та даних про товар тощо. Діючі постачальники певних товарних груп в магазини мережі АТБ користуються порталом ще з 2021 року і весь цей час система вдосконалювалася, аби тепер стати зручним інструментом для нових партнерів.
Аптечний холдинг АНЦ запустив Telegram-бот для замовлення ліків
Новий онлайн-сервіс АНЦ дозволяє замовляти ліки безпосередньо в Telegram без потреби відкривати сайти. Telegram-бот працює цілодобово, й дозволяє шукати та замовляти ліки у понад 1100 аптеках по всій країні. Через бота можна отримати кваліфіковану консультацію від фармацевта, який буде доступний для спілкування в чаті. Завантажити бота можна за посиланням.
Meest International в логістичному хабі PORT Lviv
Згідно з повідомленням девелопера Alterra Group, 11 квітня Meest International став новим резидентом логістичного хабу PORT Lviv. Міжнародний поштово-логістичний оператор уклав угоду на оренду складських приміщень площею 2622 кв. м терміном на три роки. Наразі це другий за обсягом площ орендар у львівському логістичному хабі з 53 резидентів. За словами операційного директора Meest International Олександра Вауліна, цей склад став найбільшим для компанії. На ньому всі міжнародні посилки будуть проходити сортування та розподілятися далі на локальні служби доставки. Також цей склад буде обробляти повернення від клієнтів.
EVA тестує роботу власної кур’єрської служби
Лінія магазинів EVA відкрила в столиці власну кур’єрську службу доставки. За словами СЕО компанії Ольги Шевченко, поки що лише декілька працівників на лівому та правому березі Києві розвозять замовлення на звичайних машинах та електромобілях. Згодом планується розширити парк власних пікапів. Після тестування в Києві кур’єрську службу компанії хочуть відкрити й в інших великих українських містах. Після оформлення замовлення потрібно приблизно 2–3 дні на його комплектування та доставку. Це буде безкоштовно для замовлень на суму від 149 грн. В іншому доставка буде коштувати 29 грн. Наразі інтернет-замовлення можна забрати в точках видачі, що розташовані майже у всіх магазинах, та у відділеннях Нова пошта. За даними компанії, 66% замовлень забирають саме у точках видачі.
Також цьогоріч компанія планує добудовувати й автоматизовувати склади, зокрема, відкрити склад інтернет-магазину в розподільчому центрі компанії в Дніпрі.
Ювелірний дім SOVA запускає послугу міжнародної доставки
Міжнародну доставку прикрас ювелірного дому SOVA здійснює Укрпошта протягом 14-40 днів, залежно від країни та замовлення. Вартість — 1200 грн. Як розповів RAU керівник E-commerce SOVA Андрій Онопрієнко, запуск цієї послуги був стратегічною ціллю, адже багато клієнтів бренду були змушені переїхати за кордон з початком повномасштабного вторгнення. Тепер клієнти можуть оформити замовлення в країни Європи, а згодом – і по всьому світу. Оформити можна на сайті sovajewels.com при 100% передоплаті замовлення.
Як працює сервіс доставки Loko від Сільпо
Одна з найбільших продуктових мереж в Україні Сільпо, що входить до групи Fozzy Group, планувала запустити сервіс швидкої доставки Loko 28 лютого 2022-го. Через повномасштабну війну це сталося лише 13 червня. Наразі сервіс покриває 70% жителів Києва. Фішка сервісу – кур’єр привезе замовлення з магазину та ресторану в одному замовленні. Асортимент Loko – 2500 позицій, готові страви із Сільпо і 250 ресторанів-партнерів. Близько 500 кур’єрів Loko комбінують в одній доставці замовлення і з супермаркету, і з ресторану. При цьому в Loko середній час доставки становить 22 хвилини. Вартість доставки – 49 грн, замовлення від 200 грн – безкоштовно. Середній чек Loko – 450 грн. Лідером продажів у Loko є власна кулінарія Сільпо. Наступний крок Loko – запуститися у Львові, оновити додаток Сільпо, додати новий функціонал. Докладніше про це можна прочитати тут.