ЕЦП (КЕП) в кишені – Dubidoc виводить підписання документів на новий рівень

ЕЦП (КЕП) в кишені – Dubidoc виводить підписання документів на новий рівень

05.11.2024 01:05
  376
rau

Влітку 2024 року команда Checkbox випустила новий продукт на ринку електронного документообміну – сервіс Dubidoc. Він призначений для швидкого та зручного підписання й обміну документами.

Нещодавно сервіс отримав унікальну функцію – можливість підписати документ через ЕЦП/КЕП, який зберігається на смартфоні користувача. Олександр Смірнов – Product Manager у Dubidocрозповів, чому дане рішення унікальне і наскільки новий функціонал є корисним та затребуваним для ІТ-спеціалістів різних напрямків: від тестувальників і розробників до C-level фахівців.

– Як виникла ідея створити функціонал ЕЦП (КЕП) на мобільному пристрої?

– Ідея виникла досить органічно. Відгуки наших клієнтів підтвердили, що існуючі рішення мали прогалини і недостатню мобільність.

Наприклад, керівник/директор має терміново підписати документ, але на зустрічі незручно діставати ноутбук і випадати з контексту. А наше рішення дозволяє підписати документ навіть на червоному сигналі світлофора. Звісно, на дорозі так робити не треба, але уявіть, наскільки це зручно.

Ми швидко відреагували на запити клієнтів і почали працювати над розширенням функціоналу ЕЦП (КЕП) для смартфонів.

Спочатку мобільна версія Dubidoc дозволяла підписати документи тільки через Дія.Підпис. Але недоліком такого підходу є посередник у вигляді стороннього застосунку: додаткова авторизація, необхідність встановлювати Дію та генерувати ключі там – навіщо користувачу інші додатки, коли в нього вже є згенеровані ключі?

Ми не побачили, щоби хтось на українському ринку дав на це запитання відповідь в мобільному форматі, тому і взялися власноруч.

– Ринок електронного підпису має достатньо рішень. В чому унікальність вашого функціоналу?

Ми – перші, хто якісно переніс електронний підпис прямо у смартфон, як з точки зору зручності, так і безпеки. Накладання підпису на документ перетворилося на зручні та всім знайомі PIN-код та біометрику – Touch ID та Face ID. А безпеку паролів та ключів ЕЦП забезпечує бібліотека ІІТ, Apple Keychain, Android KeyStore та супутні криптографічні інструменти.

Стів Джобс не придумав телефон – він зробив його кращим і тим самим змінив галузь. Так само і ми з ЕЦП (КЕП) у застосунку.

Коли е-підпис знаходиться прямо на вашому девайсі, це знімає незручності проміжної ланки, коли вам додатково треба пройти авторизацію в Дії, SmartID тощо. Ви впевнені, що зможете підписати документ будь-де та будь-коли, бо все необхідне вже є у смартфоні – вам потрібен лише наш застосунок та інтернет.

– Для кого сервіс буде корисний?

– Всім! А особливо тим, кому треба підписати щось “на ходу”: під час наради, в дорозі, у сховищі, на прогулянці – коли ви зайняті, а під рукою немає нічого, крім смартфона.

Юристи, бухгалтери, фінансисти, підприємці, директори, фрілансери, ІТ-фахівці тощо – документи на підпис є всюди, а щоб їх підписати, є Dubidoc.

– Як ваш функціонал допоможе ритейлу?

Часто галузь ритейлу є дещо забюрократизованою, з десятками різних типів документів, обов’язкових до підписання. Це можуть бути договори з постачальниками, накладні, внутрішні накази та інші документи зі співробітниками та партнерами.

Наш застосунок перетворює ці складні бюрократичні процеси на кілька простих дотиків до екрану. Швидко, зручно, завжди під рукою. Спробуйте Dubidoc самі й переконайтеся в його легкості!


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Metro Україна доєдналась до масштабного проєкту зі збору використаних батарейок різних типів за ініціативи “Батарейки, здавайтеся!”

Metro Україна доєдналась до масштабного проєкту зі збору використаних батарейок різних типів за ініціативи “Батарейки, здавайтеся!”

 У кожному торговельному центрі незабаром з’являться спеціальні контейнери. Компанії, що є власником бренду...
time icon  
  14
Усі новини ринку