Чотири аргументи на користь рітейл медіа
Рітейл медіа – це реклама, що розміщується брендом на e-commerce сайті або в додатку з метою вплинути на користувача в момент покупки. Цей канал надає рекламодавцям супертаргетовану і націлену на здійснення дії аудиторію, а рітейлерам – ширші можливості взаємодії з клієнтами і додаткове джерело доходу. Саме тому інвестиції в рітейл медіа стабільно зростають. Так очікується, що 2023 року світові витрати на рекламу в рітейл медіа становитимуть майже $123 млрд, що на $12 млрд більше, ніж минулого року.
І хоча e-commerce гравці усвідомлюють важливість рітейл медіа для їхнього бізнесу, багатьох стримують певні упередження, як-от “рітейл медіа – це лише для великих гравців, на кшталт Amazon” або “рекламодавці не інвестуватимуть у цей рекламний канал”. В колонці RAU експерти Admixer Advertising зібрали чотири популярні міфи про рітейл медіа та готові їх розвінчати.
Питання №1: Рітейл медіа підходить тільки великим гравцям?
Відповідь: 5-7 років тому відповідь найімовірніше була б позитивною. На той час сектор e-commerce був своєрідним walled garden, де лише гіганти, на кшталт Amazon, мали змогу монетизувати власний інвентар і дані на користь залучення нових рекламодавців та збільшувати обіг своїх онлайн-полиць. Тоді ж рекламодавці орієнтувалися лише на великих паблішерів, оскільки вони могли запропонувати їм найбільші охоплення.
Однак зараз відповідь на це питання – безумовно “ні”. Розмір компанії-рітейлера і наявність у неї власного технологічного стека або хоча б inhouse-команди не відіграють жодної ролі. Яким би не був масштаб електронної комерції, бізнес цілком може під’єднатися до рітейл медіа платформи або рітейл медіа нетворку, щоб збільшити свій дохід. Для цього йому необхідно отримати доступ до такої платформи, як, наприклад, CitrusAd.
Рекламодавці, підключившись до такого рішення, отримують можливість таргетувати покупців на майданчиках рітейлера, використовуючи максимально релевантні дані, а паблішери будь-якого масштабу отримують:
- доступ до нових рекламних бюджетів,
- ширші можливості взаємодії з клієнтами,
- подвійне джерело доходу: від реклами та від продажу товару на сайті.
Таким чином розвінчується ще один міф, пов’язаний з рітейл медіа, – те, що рекламодавцям цікаво розміщуватися тільки на сайтах великих рітейлерів. Невеликі сайти можуть бути навіть цікавішими для таргетингу, особливо якщо йдеться про нішеві продукти. Об’єднані в рітейл нетворк такі сайти часто можуть становити навіть більше інтересу для рекламодавців, ніж один великий рітейл сайт, але з менш чітко визначеною тематикою.
Для нішевих рекламодавців з вузьким профілем товарів використання рітейл медіа надає ще більше переваг, оскільки пошук своєї цільової аудиторії в онлайн-просторі не дає гарантованого результату. У той час як рітейл медіа платформа демонструє рекламу виключно релевантним, зацікавленим у товарі користувачам, які водночас максимально налаштовані на покупку в момент показу реклами.
Запитання №2: Наскільки дорого впровадити рітейл медіа у свій бізнес?
Відповідь: Рітейл медіа – це рекламна модель, яка спеціально розроблена для e-commerce і надає кілька можливостей для інтеграції залежно від бюджету компанії.
Одним із варіантів є створення власної технології з нуля та її налаштування під ваш бізнес. Однак це – дорого! У США така реалізація обходиться в суму близько мільйона доларів тільки на початковому етапі плюс витрати на подальше утримання та підтримку. Крім того, процес розробки, узгодження та коригування може зайняти близько року, протягом якого доведеться лише інвестувати, не отримуючи прибуток. Тому цей варіант підходить тільки e-commerce гігантам.
Другий варіант – це налаштування готової технології під ваш бренд – white label рітейл медіа платформа, яку можна налаштувати повністю під індивідуальні завдання. Цей варіант є більш економічно ефективним, оскільки не вимагає витрат на розробку та утримання штату розробників, а передбачає лише плату за користування технологією. У створенні окремої команди для підтримки платформи також немає жодної необхідності, оскільки перевірені рітейл медіа платформи пропонують чіткі інструкції та активну технічну підтримку для проведення інтеграції. Налаштування платформи під індивідуальні завдання займає від декількох днів до декількох тижнів залежно від особливостей і завдань рітейлера. Більш того, рітейлери можуть почати заробляти вже через місяць після старту платформи, що є суттєвою перевагою для бізнесу.
До того ж актуалізація платформи, впровадження нововведень за стандартами ринку і дотримання нових законодавчих вимог також перебувають на боці розробника. І головне – плата за використання такої платформи в десятки разів менша, ніж її створення.
“Якщо ж ви точно вирішили, що хочете створювати свою власну платформу, то в період розробки та на етапі тестування гарною ідеєю стане робота на готовій рітейл медіа платформі. Таким чином можна зрозуміти, який функціонал вам точно потрібен і на які моменти варто звернути увагу. Такий підхід дозволить вам заощадити час і гроші, а також отримати цінний досвід в управлінні рітейл медіа платформою”, – радить Дмитро Костецький, Head of Retail Media в Admixer Advertising.
Запитання №3: Наскільки добре рітейл медіа буде поєднуватися з поточними рекламними інструментами?
Відповідь: Багато рітейлерів можуть побоюватися інтеграції рітейл медіа платформи у свій бізнес, думаючи, що це складно, буде відволікати від основної діяльності, потребуватиме перенавчання команди тощо. Насправді якісні white label рітейл медіа платформи мають інтуїтивний інтерфейс, а постачальники технології надають онбордінг і постійну підтримку, тож запуск рекламних кампаній не складніший, ніж у вже звичної програматик-реклами. А ось показники ефективності таких кампаній зазвичай у рази вищі як за результатами продажів, так і за рівнем лояльності клієнтів. Але навіть у тих випадках, коли команда вже завантажена іншими завданнями або відсутній inhouse, всі операційні питання, що стосуються роботи з рітейл медіа платформою та підтримки клієнтів щодо запуску та супроводу їхніх рекламних кампаній, можуть бути передані на аутсорс, щоб зосередитися на основних завданнях і стежити за прибутком.
Крім того, робота з рітейл медіа платформою не вимагає відмови від поточних інструментів, а навпаки, дає змогу поєднувати наявні рішення з рітейл медіа функціоналом або використовувати різні підходи для досягнення різних цілей, таким чином розширюючи варіативність пропозицій для клієнтів. Тому було б помилкою не скористатися готовою робочою моделлю, якою користуються топові рітейлери в усьому світі. Тим паче що це не потребує великих фінансових і часових витрат.
Запитання №4: Як бренди формують бюджет на рітейл медіа?
Відповідь: Рітейл медіа – це місце перетину прямої реклами бренду і трейд-маркетингу. Зі збільшенням кількості покупців, які переходять з офлайн-торгівлі в онлайн, бізнеси активно переорієнтують свою стратегію на e-commerce. У таких умовах рітейл медіа стає ключовим інструментом для задоволення потреб усіх гравців на ринку. Виникає питання: чи будуть бренди виділяти додаткові бюджети для рітейл медіа? Відповідь проста: рітейл медіа – це не тільки додаткові бюджети, а й трансформація, оптимізація вже наявних.
Рекламодавці дедалі більше усвідомлюють, що рітейл медіа надає саме готових покупців, а не просто охоплення аудиторії або онлайн-користувачів, як роблять інші рекламні канали. Тому вони дедалі більше схильні перенаправляти частину своїх бюджетів у рітейл медіа, а не продовжувати вкладати їх у менш ефективні канали.
У нещодавньому звіті Forrester представлений графік, який демонструє, що рекламні бюджети перетікають до рітейл-медіа майже з усіх каналів, але переважно з трейд-маркетингу і традиційних медіа (таких як зовнішня реклама і ТБ). Тобто частина бюджетів, яка витрачалася на поліграфію, розміщення зовнішньої реклами, розміщення ТБ роликів, тепер перенаправляється в рітейл медіа. Це відбувається, тому що рітейл медіа гарантовано приносить результати і конверсії. І тут питання тільки в тому, чи інтегрували рітейлери цей канал у свої платформи, щоб йти в ногу з тенденціями на ринку і захистити свої наявні трейд-маркетингові бюджети?
Таким чином, для того, щоб інвестувати в рітейл медіа, рекламодавцям навіть не потрібно виділяти нові бюджети (хоча зазвичай вони становлять близько 35%), а необхідно просто оптимізувати вже наявні. Тому рітейлерам, які ще сумніваються в доцільності впровадження рітейл медіа у свою бізнес-модель і зважують усі “за” і “проти”, не варто побоюватися, що ці інвестиції не окупляться. Тому що за рітейл медіа однозначно майбутнє e-commerce, і ті, хто усвідомлять це раніше за інших, зможуть зайняти цю нішу й отримувати більший дохід.
Висновок
Сподіваємося, що відповіді на ці запитання переконали вас у тому, що рітейл медіа – це важливий канал маркетингу, який може значно збільшити продажі та залучити нових клієнтів в e-commerce. Крім того, його легко інтегрувати у вже існуючу рекламну стратегію. Однак, незважаючи на всі свої переваги, цей канал ще не так широко поширений, як інші. Ми впевнені, що найближчим часом рітейл медіа стане дедалі популярнішим і використовуватиметься дедалі більшим числом компаній, тож рекомендуємо ознайомитися з цим маркетинг-каналом уже зараз і отримати перевагу перед конкурентами.
З будь-яких питань, пов’язаних з рітейл медіа, пишіть dkostetskyi@admixeradvertising.com: ми з радістю відповімо на всі ваші запитання і допоможемо вам розібратися в тонкощах використання рітейл медіа у вашому бізнесі.