Шанс на мільйон: чи відновить роботу Brocard після арешту активів

Шанс на мільйон: чи відновить роботу Brocard після арешту активів

14.09.2022 09:15
  2459
rau

Чому частина магазинів Brocard продовжує працювати та які шанси у повернутися до повноцінної роботи в мережі, яка зберігає ексклюзивні контракти на поставку в Україну продукції найкращих світових брендів косметики та парфюмерії.

Попри арешт корпоративних прав та продукції Brocard, станом на 9 вересня зі 103 магазинів мережі продовжує працювати 42. Як розповів Forbes топ-менеджер одного зі столичних ТРЦ на умовах анонімності, адміністрація центру дала Brocard місяць на те, щоб рітейлер вирішив питання щодо російських власників.

“Магазини Brocard не працюють, але ми поки що не шукаємо їм заміни й очікуємо вирішення ситуації, адже у Brocard немає конкурентів, які б працювали з таким же асортиментом, а значить замінити його немає чим”, – заявив в коментарі НВ операційний директор компанії Budhouse Group Максим Гаврюшин. За його словами, орендна плата для рітейлера наразі не нараховується.

Також ж думки дотримується колишній CEO девелоперської компанії Arricano Михайло Меркулов. “В Україні потрібен такий гравець. Але поки мережа закрита, частина її клієнтів піде конкурентам. Якщо рітейлеру вдасться відновити роботу, то за правильної комунікації зі споживачами він швидко зможе повернути свої позиції на ринку”, – вважає експерт. Та чи є шанси у рітейлер повернутися до роботи і в якому форматі – велике питання.

Великі питання до великої компанії

Більшість магазинів парфумерно-косметичної мережі Brocard не відкривалися після початку повномасштабного вторгнення росії. І зараз шанси на відновлення їх роботи ще нижчі. Бюро економічної безпеки повідомило, що заарештувало 100% корпоративних прав двох юридичних осіб на 881 000 грн, понад 700 000 одиниць продукції та понад 420 млн грн на рахунках компаній. За даними ЗМІ, мова йде про ТОВ “Брокард-Україна” та ТОВ “Егзагон”, бенефіціарним власником яких є володарка російської мережі Л’Етуаль Тетяна Володіна.

У червні французький холдинг Philippe Benacin заявив про покупку бізнесу Brocard в Україні, але угоду заблокував Антимонопольний комітет. Якщо правоохоронці доведуть те, що компанії дійсно контролюють росіяни, їх можуть передати до АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів). Проте якщо угода з Philippe Benacin Holding була проведена без порушення українського законодавства, треба буде спочатку довести що покупець – це підставна особа. На це вказує керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Чудовський та партнери» Ігор Чудовський. “Інший шлях – йти до суду, щоб визнати угоду удаваною”, – вважає він.

Поки спроби правоохоронців передати корпоративні права «Егзагон» до АРМА виявилися марними. На початку серпня Подільський районний суд не підтримав вимогу про це Подільської окружної прокуратури Києва. Прокурори просили передати майно до АРМА, щоб зберегти докази у кримінальному провадженні. Але суд вирішив, що прокурори не довели потреби у такому «втручанні у права та інтереси власника майна». Щоправда, не виключено, що правоохоронці знову повернуться до суду з таким проханням. Свіжий приклад – на початку вересня до АРМА передали понад 2 млрд грн активів «Вінницяпобутхім», яке виробляло популярний бренд «Ушастий нянь». Українське підприємство належало російській компанії «Невская косметика». Forbes оцінив найбільші активи, передані АРМА за час війни, у понад $1,5 млрд.

Шансів мало

Brocard – найбільша у країні парфумерно-косметична мережа в сегменті luxury, яка на початку 2022-го об’єднувала близько 100 магазинів. Компанія закуповує косметику і парфуми через свого дистрибутора «Егзагон». Його частка, за даними консалтингової компанії Pro-Consulting, у сегменті люксової професійної косметики останні три роки становила 7–10%. Стільки ж він займає і на ринку преміальних парфумів. Компанія була найбільшим гравцем цих ринків в Україні. Виторг Brocard та Егзагон у 2020-му, за даними YouControl, становив 4,4 млрд грн. Проте як компанія сплачує оренду, коли рахунки парфумерно-косметичної мережі заарештовані, невідомо. «Яким чином вони співпрацюють – невідомо», – помітив експерт консалтингової компанії з нерухомості Colliers Ігор Заболоцький.

Попри свій масштаб, шанси на те, що мережа зможе успішно працювати, невисокі. «Після початку повномасштабної російської агресії у бізнесів із російськими власниками вкрай мало шансів відновити роботу. Активи мережі, ймовірно, будуть продані, а компанії оголосять про банкрутство», — вважає старший партнер адвокатської компанії Кравець та партнери Ростислав Кравець.  З них погоджуються й інші експерти ринку. “У Brocard мало шансів поновити роботу”, – впевнені вони.

Читайте також

Антимонопольний комітет України ще не дав дозвіл на продаж Brocard Україна французькому Philippe Benacin Holding


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку