Аліна Качоровська, Kacho Group: Ми створюємо досвід щастя
Kacho Group планує найближчим часом відкрити два-три магазини у центрі Києва, а через три-чотири роки – створити бренд чоловічого взуття.
Цей матеріал також доступний російською мовою
У 2015 році Kacho Group запустила серійну лінію готового взуття. З того часу компанія Kachorovska з сімома співробітниками перетворилася на повномасштабне виробництво в Житомирі із сотнею фахівців і власним дизайн-бюро. Колодки для взуття на спецзамовлення тепер виготовляє одна з найкращих фабрик Італії. У 2020 році Аліна Качоровська не лише зберегла позиції своєї компанії на ринку, але й значно її розширила за рахунок нових напрямків. У січні 2021 року її бізнес оголосив про створення fashion-холдингу Kacho Group, у квітні 2021 року – запустив новий бренд взуття Melly, а в травні — бренд одягу K.everywear. Зараз в структуру бізнесу Качоровської входять три офлайн-магазини, два онлайн-магазини, три бренди одягу та взуття, а також кав’ярня.
Голова правління Асоціації рітейлерів України Андрій Жук в рамках YouTube-проекту «За рамками рітейлу» поспілкувався із Аліною Качоровською, СЕО Kacho Group про нюанси гібридного ритейлу, портрет постійного клієнта, середній чек покупки, плани щодо відкриття нових магазинів, колаборації із відомими персонами сучасності та ймовірність створення чоловічого бренду взуття. RAU пропонує вам текст цього інтерв’ю.
– Я зараз побачив таку трансформацію: у вас в одному місці був рітейл, а стала точка видачі, є кав’ярня і ательє?
– Це взагалі перша локація, де ми відкрились у форматі гібридного рітейлу. Був монобрендовий магазин Kachorovska, колись був пік, згодом пішло на спад, зафіксувалось і зберігалось на певному рівні. І прийшла ідея зробити в умовах карантину поштове відділення. Ми обіграли формат «точки видачі» й назвали це «Kacho Post» – найгарніше поштове відділення України. Тут все так зроблено, що, наприклад, коли у нас в жовтні закривають знову на карантин, то ми просто прибираємо усю продукцію із залу і починаємо працювати, як точка видачі та поштове відділення. І ми зможемо, таким чином, принаймні, забезпечити аналог Нова пошта, щоб люди приходили і мали можливість приміряти і забрати одяг або взуття.
– Це вам надає юридичне право працювати і залишатись на плаву?
– Так. Таким чином, ми зможемо підтримувати себе. Адже люди всеодно хочуть приміряти одяг і взуття і те, що такої можливості немає, трохи стримує їх у покупках.
– А кав’ярня ваша?
– Так, це наша кав’ярня. У нас в структурі компанії є HoReCa і ми 6-7 років тому зробили міні кав’ярню в цьому просторі у партнерстві з моєю подругою. Вона рік з нами працювала, а пізніше продала свою частку. І за цей час кафе виросло у самостійний бізнес, яким потрібно займатись, і він приносить дохід. Хоча потребує дуже багато уваги.
– Ви вважаєте це окремим бізнесом?
– Так, це – окремий бізнес. У нас є зараз в компанії Kachorovska окремо виведений бренд в плані аутсорсингу – це «1957», тобто кав’ярня.
– І це один одного підтягує, тобто люди приходять за кавою і вони можуть собі щось замовити?
– У нас сервісний бізнес. Сім років тому зробили формат «кав’ярні», тоді на ринку нікого не було – ми були першими. Сервіс – це коли ти першим ловиш відчуття комфорту, задоволення, емоцію щастя. Я люблю, коли мені класно і я люблю робити класно для інших людей. Тому і слоган Kacho Group – досвід щастя.
– Хто є вашим клієнтом?
– У нас є два бренди – Kachorovska і Melly. Melly ми запустили у квітні 2021 року і цьому бренду лише чотири місяці. Розробка бренду у нас забрала орієнтовно півроку і нам дуже подобається, як він стартував і з якою динамікою рухається. Не було стрімкого стрибка, а просто поступове зростання.
Бренд Kachorovska – це стиль, жіночність, інтелектуальність та зміст. Наша цільова аудиторія в бренді Kachorovska – це жінки віком 25-45 років, а в Melly – це дівчата віком 16-22 роки. Але це не означає, що Melly не купують 45-річні жінки. Якщо бренд Kachorovska – це класика поза часом, яка буде актуальною і через п’ять років. Наприклад, у нас є модель сумки, яка продається останні сім років практично без змін. Є зміни технологічні, які ми покращуємо, але візуально це однакова сумка. А Melly – вона яскрава і смілива за дизайном. Ми співпрацюємо із найкрутішими сировинними фабриками світу.
– Який середній чек покупки?
– Середній чек покупки в Kachorovska – це 2500-3000 гривень, а середній чек в Melly – 2000 гривень.
– Що зараз відбувається з трендом «Made in Ukraine»?
– Тренд зберігається, але географія змінюється. Умовно кажучи, усе виникло у Києві, далі це підхопили великі міста, а зараз це поширилось у регіони й маленькі містечка. В кожному інтерв’ю я згадую Юлію Савостіну – організатора руху «Made in Ukraine», яка рік купувала продукцію українського виробника і спробувала переламати маркетингову залежність від величезних брендів. Це було суперважко, хоча коронавірус допоміг подолати цю залежність. Тому цей тренд є унікальним для України.
– Чи можна сказати, що зліт «Made in Ukraine» був своєрідний аванс від покупців?
– Так, звісно. Фразі «Made in Ukraine» уже десь чотири роки. Весь 2015 рік умовно всіх несло просто на хвилі економічного патріотизму. У 2016 році це трошки заспокоїлося, вирівнялося і все, воно пішло на спад. Покупець робить незалежний вибір. Фраза «Made in Ukraine» може працює на 1% людей. Для всіх інших працює ціна, якість і конкурентність продукту.
– Як зараз виглядає взуттєвий ринок в Україні?
– Є великі гравці, які конкурують на ринку дистрибуції і намагаються за допомогою маркетплейсів залучати більшу аудиторію. Але їх усіх перемагає Rozetka.
– Чи можливе відкриття магазину Кacharovska у ТРЦ?
– Я гадаю, що Кacharovska ми відкриємо в одному-двох ТРЦ і лише в Києві. Ми спочатку хотіли перейти у сегмент масмаркету, але пізніше зрозуміли, що це не наша історія. Ми дуже багато інтелекту вкладаємо у цю продукцію і не можемо її розділити на кілька тисяч пар і розпродувати за дешевими цінами.
– Зараз у вас є три магазини?
– Так, але хочемо відкрити ще два магазини у центральній частині Києва.
– Чи не прийшов час відкрити магазин у Житомирі?
– Я б дуже хотіла відкрити магазин у Житомирі, але це соціально-бізнесовий проект, зважаючи на кількість населення, і тому там магазин, апріорі, не зможе давати таких прибутків як у Києві чи в Одесі. Тому таке відкриття відбудеться не раніше, аніж через 3-4 роки. Потрібно спочатку вирости і зафіксуватись, як лідер на ринку.
– Чи складно вам вести сімейний бізнес?
– Так.
– А як розділені зони відповідальності?
– Я зараз виконую функції СЕО, Руслан – технічного директора, а моя мама керує виробництвом.
– Вам більше подобається менеджмент?
– Мені подобається створювати досвід щастя.
– Чи потрібно бути системною людиною?
– Так. За останні 2,5-3 роки усе змінилось. Якщо раніше це був плаваючий графік, то зараз потрібно працювати з чітким робочим графіком.
– Що таке публічність для бізнесмена?
– Це – частина роботи. Я не кажу, що отримую від цього задоволення і хочу бути публічною. У мене немає додаткового запиту на визнання й отримання лайків з публічного простору від незнайомців. Але я свідомо зареєструвала 2-3 роки тому особисту сторінку в Instagram, тому що публічність зараз захищає бізнес. Я усвідомила, що ми зростаємо і якщо люди не будуть це розуміти, то будуть щось вигадувати. Але, на жаль, сторінку в Instagram зламали хакери. Я помітила два-три роки тому, що наші онлайн-продажі стимулювались через сторінку в Instagram і це була велика загроза, тому що один канал, який забезпечує 80% реалізації продукції – це дуже небезпечно. І тому я вирішила розподілити цей функціонал на декілька сегментів. Таким чином, злам нашої сторінки в Instagram я сприйняла досить спокійно.
– Розкажіть, будь-ласка, детальніше про колаборації.
– Ми працюємо з Катею Сільченко – засновницею та дизайнером бренду Coat by Katya Silchenko – амбасадором косметичного бренду L’oreal Paris в Україні. А також ми співпрацюємо з відомою співачкою Тіною Кароль.
– Для вас це – маркетинг і бізнес?
– Це – пристрасть, оскільки завдяки колаборації з такими фантастичними персоналіями є можливість в бренді за доступною ціною відтворити відчуття преміум-класу.
– Чи плануєте колись виготовляти взуття для чоловіків?
– Ми в Kacho Group розглядаємо варіант створення бренду чоловічого взуття у найближчі три-чотири роки.
Читайте також –
Топ-10 надихаючих жінок в рітейлі України – версія журналу НВ