У березні споживчі настрої українців дещо погіршилися – GfK

У березні споживчі настрої українців дещо погіршилися – GfK

21.04.2017 08:30
  274
rau

Після росту в лютому, коли індекс споживчих настроїв покращився на 2,5 п., у березні споживчі настрої знову дещо погіршилися – на 0,7 п. і встановилися на позначці 55,5.

Read in English

Як повідомляється в щомісячному дослідженні компанії GfK Ukraine, найсуттєвіших змін зазнали індекси очікуваної динаміки безробіття та девальвації.

За інформацією GfK Ukraine, індекс поточного становища збільшився на 2,2 п. і сягнув значення 53,3. Тим часом індекс поточного особистого матеріального становища склав 42, що на 0,6 п. нижче, ніж у лютому. А от індекс доцільності великих покупок зріс на 5,1 п. та встановився на позначці 64,5.

Індекс економічних очікувань зменшився на 2,7 п., склавши у березні 56,9. Серед складових цього індексу найбільше зменшився індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років – на 7,5 п. порівняно з минулим місяцем і дорівнює 63,7.

Однак очікування щодо ситуації з безробіттям поліпшилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 142,6, що нижче показника минулого місяця на 10,3 п.

Індекс інфляційних очікувань склав 182,3, що на 3,6 п. нижче, ніж у лютому. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 10,7 п. ─ до значення 143,6.

Аналітики GfK Ukraine зазначають, що загальний індекс споживчих настроїв майже не змінився. З одного боку, погіршились очікування розвитку економіки у наступні п’ять років. З іншого боку, зріс індекс доцільності робити великі покупки у відповідь на зменшення девальваційних очікувань. У Києві індекс доцільності робити великі покупки перевищив позначку 100.

Читайте також – 

Аналітика Nielsen: спад продажів FMCG секторі України сповільнився


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку