Світові тренди в рітейл-маркетингу та інші підсумки виставки NRF в Нью-Йорку

Світові тренди в рітейл-маркетингу та інші підсумки виставки NRF в Нью-Йорку

14.02.2019 04:00
  316
Ukrainian Retail Association

Засновник і СЕО компанії IDNT Микола Чумак відвідав виставку NRF Retail’s Big в Нью-Йорку. У своїй колонці він розповідає про інновації та головні тренди в світовому рітейлі.

Read in English

Цей матеріал також доступний російською мовою

Декілька тижнів тому завершилася найбільша подія в світі рітейлу цього року від National Retail Federarion США – NRF Show & Expo 2019. Захід зібрав 38 000 учасників з 99 країн світу, в тому числі 16 000 рітейлерів і 800 експонентів. Делегація IDNT протягом трьох днів вивчала тенденції ринку рітейлу, технології та розробки для роздрібної торгівлі, тестувала нові рішення в інтерактивних комунікаціях, доповненій реальності, digital signage і т.і.

Інновації, представлені на NRF Retail’s Big Expo можна умовно згрупувати в три напрямки: поліпшення процесу покупки, check out і supply chain. Останнє стосується систем обліку, збору, аналізу та використання аналітичних даних – прагнення рітейлерів в режимі реального часу знати абсолютно все про товар і його переміщення, споживачів і партнерів, а також стан торгових точок. Це – тема окремої статті, тому зараз я сконцентруюся на перших двох пунктах, які стосуються формування клієнтського досвіду. Найцікавіше, звичайно ж – знаходити підтвердження трендам в реальних магазинах, де інноваційні рішення вже використовуються на практиці. Ось кілька ідей, які ми найближчим часом зможемо побачити.

1. Електронні цінники. Поява електронних цінників – давно не новина. Однак тепер ці пристрої стають частиною комплексних рішень на основі хмарних технологій і маркетинговим інструментом. Рітейлери розуміють, що покупці не хочуть витрачати час на вивчення рекламних матеріалів у торговому залі. Тому доцільно розміщувати всю необхідну інформацію якомога ближче до товару, а не на банерах під стелею чи у вітринах.

Люди завжди дивляться на цінники. Тепер цінники стають рекламними постерами з можливістю демонструвати контент для кожної позиції.

А система управління дозволяє робити цей контент кольоровим, динамічним і ефективним. Цінники перетворюються з безмовних табличок на динамічні рекламні носії. До речі, це дозволяє очистити торговий зал від постерів, банерів, воблерів та інших проявів візуального шуму.

2. Різні способи наближення check out до моменту прийняття рішення про покупку. Згадайте процес покупки в універмазі або великому магазині. Спочатку ви вибираєте речі, потім шукаєте примірочні, потім стоїте в черзі до каси. На кожному з етапів у вас є спокуса відкласти декілька речей, засумнівавшись в необхідності покупки. Деякі американські рітейлери борються не за те, щоб чек був максимально довгим і вистражданим для покупця, а щоб покупка відбулася максимально швидко. Це також про зниження бар’єрів на дистанції між полицею з товаром і виходом з магазину. Впроваджуються відразу кілька рішень для цього.

Наприклад, в новому універмазі Nordstrom в Нью-Йорку, примірочні кабіни облаштовані в кожному відділі, крім традиційних примірочних зон в глибині залу.

Взявши товар з полиці, клієнт може відразу ж виконати примірку, не залишаючи відділ, при необхідності спробувати інший розмір чи супутній товар. Далі, щоб розрахуватися за товар, не треба шукати касу в сусідньому відділі, тому що невеликі касові вузли знаходяться по всьому простору. Інший варіант – мобільні платіжні термінали на основі смартфонів, за допомогою яких персонал може оформити покупку в будь-якому місці торгового залу. Таким чином, клієнт може не відходячи від полиці з товаром виконати примірку і оплату, а потім продовжити покупки.

У деяких магазинах існує можливість самостійної оплати в будь-якій частині торгового залу за допомогою мобільного додатку.

Клієнтові пропонують відкрити програму, сфотографувати QR-код цінника і гроші автоматично списуються з платіжної карти, прив’язаної до додатка. Далі покупець може взяти пакет і залишити магазин або продовжити покупки без контакту з персоналом.

3. Рітейлери активно впроваджують pick up у фізичних магазинах. Мережі магазинів облаштовують спеціальні зони pick up, де можна приміряти, протестувати і забрати товар, придбаний через інетрнет. Такі зони часто мають окремі примірочні кабіни, виділений персонал і можуть поєднуватися з кав’ярнею. Тобто після того, як клієнт заощадив час, роблячи покупку в інтернеті, рітейлер намагається якомога довше затримати його в магазині.

Цікаве спостереження – інтернет замовлення в деяких магазинах не мають номерів. Тепер не потрібно шукати sms і диктувати «останні чотири цифри». Пакети або коробки з замовленнями підписуються іменами клієнтів.

Наприклад, в магазині Nike, pick up здійснюється через поштомат. На його дверцятах немає номерів. Замість цифр – екрани з ім’ям покупця.

4. Кава стає значущою частиною клієнтського візиту. Це вже не додатковий сервіс чи частування. Кава всюди платна і якісна, а самі кав’ярні розміщуються в глибині торгових залів,  чи то магазин одягу чи електроніки. Кава або інші напої стимулюють відвідувачів довше затримуватися в магазинах. Зі стаканчиком можна безперешкодно ходити торговою залою. У новому Nordstrom є навіть винний бар. Можна зустріти відвідувача з келихом, який приміряє одяг.

5. Кастомізація – мабуть, один з найважливіших трендів останніх років. Універмаги, модні магазини, супермаркети електроніки активно його використовують.

Найпрогресивніші рітейлери йдуть далі, влаштовуючи в своїх магазинах мало не фабрику, на якій можна створювати унікальні продукти.

Магазини Adidas і Nike мають цілі лабораторії в магазинах, де можна сконструювати індивідуальне спортивне взуття або одяг, вибираючи фасони, матеріали, кольори. І потім споживач може взяти участь у виробництві.

6. Клієнтський досвід стає основним продуктом. Ми давно говоримо про це, але як це відбувається на практиці, я рекомендую випробувати у флагманському магазині Nike в Нью-Йорку. Арт-інсталяції, інтерактивний мерчендайзинг, маса динамічного відео-контенту, демонстрація історій і спортивних успіхів, унікальне світлове та звукове оформлення – все це створює унікальний клієнтський досвід. Nike дуже вдало поєднує товар з контентом. В результаті, виходячи з магазину, вже не так важливо, що саме купив, бо назавжди запам’ятовується сам досвід.

Читайте також –

Топ-6 трендів роздрібної торгівлі в 2019 році


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку