Симптоми та принципи лікування гінекологічних хвороб

Симптоми та принципи лікування гінекологічних хвороб

18.10.2021 06:14
  210
rau

Як й інші, гінекологічні захворювання негативно впливають на якість життя. Але вони позначаються на дітородній функції жінки й можуть погіршувати життя всієї родини. Не буде перебільшенням сказати, що впливають вони й на здоров’я нації. Тому репродуктивне здоров’я жінки заслуговує на особливу увагу.

Симптоми гінекологічних захворювань

Поширеними проявами гінекологічних захворювань є:

  • болі в малому тазі — періодичні, регулярні, постійні, тупого або гострого характеру, одно- або двосторонні;
  • болючість під час статевого акту;
  • кров’янисті виділення зі статевих шляхів поза менструацією;
  • будь-які виділення зі статевих шляхів, що відрізняються від нормальних (надмірно рясні, з неприємним запахом, пінисті, гнійні тощо);
  • порушення менструального циклу;
  • безпліддя.

Захворювання органів репродуктивної сфери можуть проявлятися і загальними симптомами: слабкість, погіршення загального самопочуття, головний біль, підвищення температури тіла.

Важливо знати, що онкологічні гінекологічні захворювання довго не мають жодних зовнішніх ознак. Лише коли пухлина досягає значних розмірів, коли вона поширюється на судини, нерви й інші органи, тоді з’являються перші симптоми. Ось чому гінекологи закликають жінок не чекати на появу яскравої симптоматики, а регулярно проходити профілактичний огляд — лише так можна виявити пухлину на ранній стадії. Це дуже важливо, оскільки на ранній стадії рак може бути вилікуваний з високим ступенем ймовірності. Запущені ж пухлини піддаються лікуванню з великими труднощами.

Принципи лікування гінекологічних захворювань

Головні принципи лікування гінекологічних хвороб полягають в наступному: лікування повинно бути ефективним, максимально щадним, таким, що зберігає можливість дітонародження для жінок фертильного віку, та звичайно ж, своєчасним.

Своєчасність лікування важлива не лише для онкопатології. Наприклад, одним з найпоширеніших чинників неплідності є трубний, або непрохідність маткових труб. Як правило, це наслідок раніше перенесеного тривалого запалення, що спричинило спайковий процес. Якби вчасно була проведена протизапальна терапія, цього вдалося б уникнути.

Щадне лікування забезпечують сучасні технології. Наприклад, деякі захворювання шийки матки (лейкоплакія, папіломи, ектропіон) потребують хірургічного видалення ураженої тканини. Раніше її виконували скальпелем, а тоді операційна рана загоювалася з утворенням рубця. Рубець спричиняв перешкоди для зачаття, а якщо воно все ж ставалося, то ускладнював виношування (істміко-цервікальна недостатність). Зараз замість травматичної скальпельної операції використовується лазерна або радіохвильова коагуляція шийки матки. Ці методи практично не мають ускладнень, вони значно менш болючі до того ж відновлюються пацієнтки швидше.

Ефективність. Лікування, особливо хронічних захворювань, може бути тривалим. Пацієнткам потрібно ставитися до цього з розумінням, і не кидати лікування на пів шляху. Є й інший момент. Не всі клініки мають однакові умови надання допомоги. Зрозуміло, якісне сучасне обладнання значно підвищує ефективність, тому звертатися варто туди, де можна отримати кращу допомогу.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку