Майже два роки після ухвалення закону про легалізацію грального бізнесу: що змінилося за цей час?

Майже два роки після ухвалення закону про легалізацію грального бізнесу: що змінилося за цей час?

06.04.2022 03:40
  933
rau

Коли президент України підписував закон про легалізацію грального бізнесу, таке рішення було сприйнято неоднозначно. Одні стверджували, що це затягне багатьох ласих до азартних ігор українців на дно. Другі вважали, що це марна трата часу і нічого гарного із узаконення грального ринку країна не отримає. А треті були впевнені, що підписання закону – це великий крок уперед до успішного майбутнього України, оскільки легалізація азартного бізнесу створить додаткове джерело капіталовливань у державну скарбницю та сприятиме розвитку інших сфер. Хто мав рацію, дивимося далі.

Тема легалізації грального бізнесу в Україні вже другий рік поспіль стає осередком багатьох дискусій. І, незважаючи на те, що ринок азартних послуг демонструє досить гарні результати, деякі скептики продовжують бути впевненими у його непотрібності. Але більшість українців, зокрема експертів, думають по-іншому. Вони розуміють, що легалізація – це не лише можливість українцям користуватися послугами азартних закладів на законних підставах. Наприклад, пропонує безпечно та легально грати в покер онлайн GGPokero. Легалізація грального бізнесу – це покращення економіки країни, що доведено на практиці.

Результати легалізації грального ринку

Після ухвалення закону про легалізацію грального бізнесу протягом перших 9 місяців за продаж ліцензій вдалося заробити близько 1,3 млрд грн. До кінця 2021-го ця цифра зросла до позначки 1,7 млрд. Серед головних змін, що сталися за останні півтора роки, можна виділити:

  • Активне виведення ринку азартних ігор із тіні. Представники КРАІЛ проводять низку заходів, що дозволяють карати підпільні організації.
  • Поліпшення сервісу гральних закладів та розширення можливостей українців. Вони можуть грати в будь-які азартні ігри, наприклад, ігрові автомати у казино Superboss, вибрати відповідний заклад серед безлічі функціонуючих, зручні способи введення-виведення коштів, формат гри та ін.
  • Боротьбу з лудоманією. Для цього уряд створив спеціальний державний реєстр, у якому позначені особи, що не мають права користуватися послугами азартних закладів. Також на багатьох онлайн-майданчиках встановлюються автоматичні обмежувачі, які дозволяють контролювати фінансові витрати користувачів.
  • Розвиток суміжних сфер (спорту, культури, науки, освіти), на які йде більшість коштів, отриманих за продаж ліцензій, благодійності, туризму, готельно-ресторанного бізнесу.
  • Збільшення кількості робочих місць (за останні півтора роки компанії, які надають послуги на території України, взяли на роботу кілька тисяч українців).

Невирішені питання

Хоча, за словами експертів, ринок азартних ігор розвивається досить активно, все ж таки є моменти, які вимагають врегулювання. Насамперед йдеться про ухвалення закону 2713-д, який дозволить вирішити питання оподаткування грального бізнесу. Якщо це станеться, для всіх видів грального бізнесу буде запроваджено єдину ставку валового ігрового доходу 10%. Податок з прибутку збережеться у вигляді 18%, але він буде стягуватися лише в тому випадку, якщо користувач виграє суму, обсяг якої перевищує встановлений ліміт. Також скасують потрійну плату за ліцензії.

Ухвалення цього закону стане двигуном ринку азартних ігор, оскільки залучить на територію України нових операторів та гравців. А це, у свою чергу, дозволить збільшити обсяг коштів, що надходять до державної скарбниці. Планується, що за рік можна буде отримувати з азартного бізнесу близько 7 млрд грн.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку