Коноплі як основа енергетичної безпеки України

Коноплі як основа енергетичної безпеки України

28.03.2023 11:30
  626
rau

Усі види палива, це за фактом сонячна енергія, яка була акумульована і перетворена рослинами. Але цей процес займає десятки мільйонів років! Людина не може стільки чекати, тому з кінця XIX століття в усьому світі цілеспрямовано розробляється технологія отримання біопалива. Як сировину використовують органічну масу тваринного та рослинного походження.

Етапи розвитку біопалива

При широкому огляді, біопаливом вважаються дрова і тріска, а найоб’ємніший продукт із цього кластера – паливні палети. Однак у наш час, більш затребувані рідкі теплоносії. У цивілізованому світі, Західній Європі та Америці, вже понад 20 років на заправках присутні колонки з біодизелем і біоетанолом. По суті, це два найбільш утилітарних види біопалива.

Перше покоління біопалива виробляли з продовольчих культур, що містять олії та вуглеводи у великій кількості. Вуглеводи зброджували для отримання етанолу, а за допомогою переетерифікації, з рослинних олій отримували біодизель.

Для другого покоління біопалива, виробники почали використовувати відходи харчових культур і лісопереробної промисловості. Основна перевага цієї стадії була в усуненні конкуренції з харчовою промисловістю. Ці два покоління біопалива вже комерціалізовані та з кінця ХХ століття включені в кластер переробних підприємств багатьох країн.

Найперспективніші джерела сировини для біопалива

Щоб виробляти біопаливо, потрібен досить великий обсяг сировини, причому в неї має бути потенціал для переробки. У кожному регіоні є свої сільгоспкультури, які найбільше підходять за кліматичними і ґрунтовими умовами. Наприклад, для України та Західної Європи такою рослиною можуть слугувати технічні коноплі.

Перевагу конопель у виробництві біопалива слід вивчати в декількох площинах:

  1. З конопляної олії може вироблятися біодизель з унікально низьким рівнем викиду. А з конопляних волокон і багаття, шляхом зброджування, отримують чудовий біобензин! Ще 2014 року дослідники з целюлозного матеріалу отримали левулінову кислоту, яку і використовували для створення біобензину. Процес виробництва палива недорогий і забезпечує вихід понад 60 відсотків.
  2.     При вирощуванні канабісу не потрібно застосовувати отрутохімікати.
  3.     Культивація технічних конопель може здійснюватися на неорних землях низької категорії з мінімальним використанням водних ресурсів.

За всіма вихідними параметрами, технічні коноплі ніби спеціально створені для культивації на українських землях. А з огляду на те, що технологію переробки вже добре освоєно, в Україні залишилося тільки скористатися наявними напрацюваннями і забезпечити свою енергетичну незалежність.

За матеріалами: https://semena-kannabisa.com/ua/nizkoroslye-sorta/


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку