Мінекономіки пропонує повністю скасувати держрегулювання цін на продукти харчування

Мінекономіки пропонує повністю скасувати держрегулювання цін на продукти харчування

12.02.2017 10:06
  879
Ukrainian Retail Association

Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонує Кабінету Міністрів скасувати держрегулювання цін на продукти харчування на постійній основі.

Як повідомили в прес-службі відомства проект відповідної постанови вже готується і незабаром буде винесений на обговорення громадськості, пише Новое время з посиланням на інформагентство Українські новини.

За оцінками Мінекономіки, тимчасова відміна цінового регулювання, яка діяла з жовтня 2016 року, показала позитивний результат.

Зазначимо, що за час проведення експерименту по скасуванню держрегулювання цін на продукти, їх вартість в Україні виросла менше, ніж за роки регулювання націнки. Деякі учасники ринку після скасування держрегулювання і зовсім прийняли рішення заморозити націнку на соціальні товари на мінімальному рівні 10%. Приміром, так вчинили в мережі супермаркетів NOVUS, де зберегли мінімальну націнку на 300 найменувань соціально значущих товарів. Подібні заходи вжили й інші учасники ринку. Таким чином, взаємна конкуренція не дозволяє ні виробникам, ні торговельним мережам значно піднімати ціни там, де дійсно є вибір між виробниками.

В умовах складнощів в економіці і зниження платоспроможності населення торговельні мережі просто не можуть дозволити собі збільшувати націнку на найбільш ходові товари. В іншому випадку, рітейлери ризикують втратити покупців, які переорієнтовуються на їх конкурентів, або на «сірий» ринок – МАФи і базари.

Забезпечити низькі ціни найпопулярніших в українців продуктів у своїх магазинах зацікавлені самі рітейлери, які періодично проводять масштабні маркетингові кампанії та акції, знижуючи ціни до мінімального рівня. При цьому, торговельні мережі постійно моніторять ринок продуктів харчування, і контролюють свою націнку, щоб вартість найбільш «ходових» продуктів в їх магазинах не перевищувала ціни у конкурентів.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку