Як зберегти бізнес та відновити виробництво в умовах війни — досвід харківського виробника обладнання для рітейлу Ustor
Кожен українець із завмиранням серця чекає на закінчення війни. Компанія Ustor — виробник обладнання для рітейлу з повним циклом робіт — також, саме тому й відновила виробництво на території Харківської області.
Нам вдалось зберегти бізнес, відновити діяльність, волонтерити та вчасно постачати продукцію клієнтам. Але труднощі, спричинені війною, викликають певні побоювання у замовників.
Виробництво в зоні бойових дій
23 лютого стало останнім робочим днем для багатьох українських підприємств. Воєнні дії на території Харківщини призвели до зупинки наших замовлень на різних стадіях. Деякі співробітники виїхали за кордон або в інші області, частина — пішла в ТрО або вступила до лав Збройних сил. Намагалися підтримувати команду морально і фінансово.
Основними цінностями для компанії були й залишаються якісна продукція та вчасне виконання замовлень. Коли перший шок минув, вирішили відновити виробництво. Але з чого починати та що робити, якщо ситуація навесні була наступна: збитки, втрачені канали продажу, простій виробничих потужностей. Також було незрозуміло, чи працюють постачальники. Ми не відвантажували готову продукцію клієнтам. З нами не могли розрахуватись замовники, а ми — з постачальниками.
Алгоритм дій був таким: відновили інформацію за всіма замовленнями, дізналися, хто готовий оплачувати, а хто — забирати продукцію. Так само з’ясували з постачальниками. Поступово все почало налагоджуватись. У середині травня запустили виробництво: спочатку виготовили замовлення, отримані до війни, а тепер працюємо над новими проектами від постійних замовників.
Зараз ситуація така: частина команди повернулась до Харківської області, інша — працює дистанційно. Диспетчери шукають перевізників після наших заявок, тому продукція відвантажується, а замовлення приїжджають у зазначений строк. Трапляються і кумедні випадки: клієнт не наважувався перераховувати гроші, але коли все було готове, сказав: «Нехай поки полежить у вас на складі». На щастя, за період відновлення роботи не стикалися з такими проблемами, як затримки з постачанням матеріалів чи з боку перевізників. Зараз працюємо над монтажем готового обладнання на об’єктах.
Чого бояться клієнти?
Ми постійно спілкуємось із замовниками та інформуємо їх про прогрес виробництва. Зараз зіштовхнулись з певними страхами, викликаними війною.
Основне побоювання — виробництво на території Харківської області. Наші виробничі потужності знаходяться у селищі міського типу Солоницівка — це передмістя Харкова (15 км на захід у київському напрямку). Цей страх обґрунтований, бо ми значно ближче до зони бойових дій, аніж інші міста. Але обласний центр не взятий, над деякими населеними пунктами відновлено контроль і лінія фронту віддаляється, бо українські війська просуваються все ближче до кордону.
Абсолютно по всій території Україні немає безпечних місць. Ракети прилітають будь-куди, тому ризикують усі. Але ж це не означає, що потрібно зупинити виробництво і нічого не робити. Бізнес не застрахований від ризиків навіть у мирний час, а сьогодні необхідно за першої ж можливості повертатися до роботи та відновлювати діяльність.
Читайте також –
Ustor відновив роботу: український постачальник обладнання для рітейлу запустив власне виробництво