Топ-10 глобальних споживчих трендів 2019 року: дослідження Euromonitor
Дослідницька компанія Euromonitor International з’ясувала, які тенденції на споживчому ринку будуть актуальні в цьому році і визначать поведінку покупців на найближчий час.
Цей матеріал доступний російською мовою
Незалежна міжнародна компанія Euromonitor International провела глобальне дослідження Top Global Consumer Trends 2019, де визначила нові споживчі тренди, які набирають обертів в поточному році. Дослідження покликане відстежити зміни в настроях, цінностях, пріоритетах, поведінці споживачів, щоб запропонувати їм нові, актуальні продукти і послуги.
Тренд №1. Вікові агностики
Неприйняття віку як глобальний тренд споживання. Вікові агностики не бажають відповідати демографічним очікуванням. Люди в усьому світі більше не схильні сприймати вік як привід для змін в життєвих сценаріях. Бебі-бумери (народжені в 1946-64 роках) найбільш активно відкидають вік і в цьому дуже схожі на мілленіалів. Тому ключ до завоювання і збереження лояльності полягає в розробці продуктів і послуг, універсально доступних, навіть якщо вони призначені для літніх людей.
Тренд №2. Повернення до витоків заради статусу
Споживачі в розвинених країнах шукають самобутні диференційовані продукти і досвід, які дозволять висловити індивідуальність і підкреслити статус. Вони переглядають свої вподобання, переходячи від явного матеріалізму до простоти та індивідуальності. Найкраще це зрушення помітне в їжі та напоях. Покупці шукають гіперлокальні (часто сезонні) продукти харчування, екологічні та натуральні, максимально свіжі і т. п. Тим самим підтримуючи місцевий бізнес і скорочуючи шкоду екології за рахунок відмови від необхідності везти товар здалеку. Тому зростає популярність крафтових напоїв і натуральної косметики, а саме поняття “терруар” більше не обмежується вином і кавою.
Тренд №3. Свідомий споживач
Сучасний споживач гнучкий і робить свідомий вибір. Лояльність, яка раніше адресувалася лише конкретним нішевим виробникам, тепер поширюється і на звичайні компанії, що пропонують гідні альтернативи існуючим продуктам. Свідомі споживачі впливають на вибір інших. Наприклад, стурбованість умовами утримання тварин, і це стосується не тільки продуктів харчування, а й сфери краси і моди, товарів для дому, предметів інтер’єру, корму для домашніх тварин і так далі. Сенс відповідального бізнесу змінюється, компанії підвищують стандарти умов утримання тварин навіть при розробці звичайних продуктів.
Зростаючий добробут споживачів і їх обізнаність будуть стимулювати попит на більш якісні продукти преміум-класу. Отже, інвестування в благополуччя тварин є ключовим інструментом підвищення вартості в сучасному висококонкурентному бізнес-середовищі.
Тренд №4. Віртуально разом
Повсюдне поширення високошвидкісного мобільного інтернету сприяє інтерактивній взаємодії в реальному часі і полегшує спільну роботу з великими файлами або завданнями. Для мільйонів любителів онлайн-ігор і учасників віртуального світу віртуальні платформи служать соціальними центрами, настільки ж важливими, як і особисті контакти. Але споживачі очікують більш продуктивних веб-взаємодій. Тільки зараз, долаючи технологічні і нормативні бар’єри, компанії створюють нові можливості для таких галузей, як охорона здоров’я, освіта і мультимедійне виробництво. Процеси, які вимагають особистих візитів, можуть бути замінені цифровими альтернативами.
Тренд №5. Кожен з нас — експерт
Раніше покупці покладалися на певний бренд або джерело інформації, щоб отримати те, що вони хотіли. Тепер компанії повинні постійно вводити нововведення, знижувати ціни і оптимізувати пропозиції, щоб залучити покупців. В основі цього тренда лежить нав’язлива потреба людей в поглинанні і обміні інформацією, в тому числі через соцмережі. Від споживачів більше не можна приховати важливу інформацію про товар або послугу, все піддається сумніву і перевірці. Оскільки інтернет-рітейл продовжує зростати в усьому світі, всі галузі повинні будуть адаптуватися до нових вимог споживачів, щоб залишатися актуальними.
Такі галузі, як подорожі, краса, мода і громадське харчування, особливо залучені і сприйнятливі до цієї тенденції. Коли всі є експертами, універсальний підхід до маркетингу більше не підходить.
Тренд №6. Перерозподіл особистого часу
Синдром упущеної вигоди (FOMO) поступився місцем перерозподілу особистого часу, коли люди знаходять радість в згаяному моменті (JOMO). Щоб захистити приватне психічне благополуччя, споживачі в пошуках JOMO хочуть бути більш вибірковими у витрачанні часу і активностях. Це дає їм можливість думати і діяти вільно, зосереджуючись на тому, чого вони дійсно хочуть і від чого отримують задоволення.
У всьому світі мілленіали відчувають потребу в цьому оновленні сильніше, ніж інші покоління. Заплановане відключення дає їм час подумати і діяти вільно.
Очікується, що популярність додатків, які дозволяють споживачам насолоджуватися моментом, не відволікаючись, буде рости.
Тренд №7. Я можу подбати про себе
У центрі уваги – профілактичні заходи проти хвороб, проблем і дискомфорту, які люди можуть вжити не звертаючись до професіоналів. Споживачі використовують програми і служби персоналізації для створення унікального і індивідуального продукту без постійної взаємодії з ним через бренд-маркетинг. Можливість піклуватися про себе розглядається як розкіш, яка дозволяє людям бути більш різнобічними і розширювати свої можливості. Персоналізація життя дозволяє споживачам бути більш гнучкими.
У міру того, як споживачі все більше дізнаються про підводні камені в соціальних мережах, прибираючи “рекламний шум”, в найближчі п’ять років люди будуть шукати більш “реальний” досвід, продукти і маркетинг.
Тренд №8. Світ без пластику
Останнім часом посилилося прагнення суспільства до світу, вільного від пластикових відходів. Пластик бойкотують через присутність в ньому забруднюючих навколишнє середовище речовин. Люди будуть все частіше утримуватися від продуктів, що містять пластик, що, в свою чергу, може стимулювати різні бренди відмовитися від використання цього матеріалу і тим самим посилити лояльність споживачів.
Тренд №9. Я хочу це негайно!
Споживачі шукають безперешкодний digital-досвід, пов’язаний з їх життєвим укладом, який дозволить приділяти більше часу професійному та суспільному життю. Однак їх турбує управління призначеними для користувача даними і доступ до них компаній. Довіра громадськості до цього доступу і те, як він буде використовуватися, в подальшому визначить довговічність цього тренда.
Тренд №10. Життя поодинці
У всьому світі число домогосподарств, які складаються з однієї особи, продовжить збільшуватися, і очікується, що бебі-бумери складуть значну частину цього сегменту. Це покоління характеризується високим відсотком розлучень, зате багато представників молодшого покоління відмовляються від шлюбу і співжиття зовсім. Це стимулює появу нового тренда – життя поодинці. Люди по всьому світу борються зі стереотипами суспільства жити в парі, підтримують незалежний спосіб життя і насолоджуються самотністю.
Джерело Euromonitor International
Читайте також –
https://rau.ua/novyni/analityka-nielsen/