Майже половина продовольчих рітейлерів прогнозують збільшення цін до кінця 2019-го

Майже половина продовольчих рітейлерів прогнозують збільшення цін до кінця 2019-го

22.08.2019 08:00
  459
Костянтин Симоненко

Як свідчить офіційна статистика, обсяги товарообороту в Україні продовжують зростати, що посилює оптимізм рітейлерів. Проте більшість із них не вірить у можливе зниження цін на товари, навпаки – багато хто очікує іх зростання.

Цей матеріал доступний російською мовою

Згідно з нещодавно оприлюдненими даними Держстату, роздрібний товарообіг в Україні за перше півріччя збільшився на 10,1%, до 430,8 млрд грн.

Найбільша динаміка спостерігалася у Вінницькому регіоні (+17,7%), на Київщині (+15,8%) та Черкащині (+15,1). Для порівняння – у столиці товарообіг зріс на 14,4%. Найгірше йшла торгівля у Чернівецькій області – всього +0,1% зростання, а також у Донецькій області (+0,6%)

У липні поточного року проти липня 2018 року індекс фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі склав 110,1%.

Відповідно покращилися ділові настрої та очікування власників магазинів підприємств роздрібної торгівлі щодо перспектив розвитку їх ділової активності у ІІІ кварталі 2019-го. Індикатор ділової впевненості в роздрібній торгівлі підвищився порівняно з ІІ кварталом на 7 в.п. і становить 13,7%. вища цифра була лише наприкінці минулого року 14,3%.

Індикатор ділової впевненості в роздрібній торгівлі, який базується на оцінках рітейлерів щодо їх продажів за попередній квартал, оцінки поточного стану та прогнозів на майбутні три місяці, починаючи з ІІ кварталу 2019 року, вже почав перевищувати показники 2018-го.

При цьому на четвертий квартал 2019-го позитивні зміни очікуваних продажів становлять аж 25%. Це найбільший показник з 2015 року, коли індикатор ділової впевненості почав публікуватися.

Так, 42% опитаних відзначили збільшення продажів у другому кварталі. Для прикладу: рік тому таких було лише 37%. При цьому продавці продуктів харчування, напоїв та тютюнових виробів відзначають зростання продажів у 54% випадків. Майже половина опитаних вважає, що продажі продуктів та тютюну залишаться на цьому рівні до кінця року і лише 15% прогнозують зниження продажів. До речі, прогноз продажів по всіх видах товарів виглядає майже так само оптимістично.

Відповідно, майже 80% торгівців не збираються скорочувати персонал, проте тільки 12% говорять про можливе збільшення чисельності працівників.

Цікаво також, що 63% опитаних вважають, що ціни на товари залишаться на нинішньому рівні  і лише 35% говорять про необхідність іх підвищення. Але якщо мова йде про продукти харчування, тут думки рітейлерів розділилися порівну: 48% вважають, що ціни будуть зростати і така ж кількість вважає, що все залишиться як є.

Цікаво, що згідно даних офіційної статистики за перше півріччя 2019-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої виросли лише на 4%. Проте окремі позиції харчів демонстрували значно більші темпи зростання. Так фрукти додали у ціни з початку року майже 35%, цукор – 12,1%, а овочі – 7,2%.

Читати також –

За січень-квітень 2019 го роздрібний товарообіг збільшився на 7,9% рік до року


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку