Главная > Досвід > Інновації > Шопінг через камеру смартфона: українці створюють браузер з доповненою реальністю
Шопінг через камеру смартфона: українці створюють браузер з доповненою реальністю Шопінг через камеру смартфона: українці створюють браузер з доповненою реальністю

Шопінг через камеру смартфона: українці створюють браузер з доповненою реальністю

Made In UkraineІнноваціїНовини
Українці збираються створити пошуковий браузер з доповненою реальністю. Він дозволить купити порошок через камеру смартфона за один клік. Як пише LIGA.net, минулої п’ятниці стартап пройшов відбір... Шопінг через камеру смартфона: українці створюють браузер з доповненою реальністю

Українці збираються створити пошуковий браузер з доповненою реальністю. Він дозволить купити порошок через камеру смартфона за один клік.

Як пише LIGA.net, минулої п’ятниці стартап пройшов відбір в акселераторі Київстар Radar Tech. Видання поспілкувалося з розробниками і з’ясувало, як буде функціонувати стартап.

Три замовника на 10 000 користувачів

Український стартап Simo AR був створений ще в 2015 році. За допомогою програми користувач наводить камеру смартфона на зображення або предмет і отримує на екрані 3D-анімацію, відео, HTML-контент або іншу інформацію. Сама технологія доповненої реальності (AR, Augmented Reality) не нова. Наприклад, в Україні є проект, який допомагає “оживити” дитячі розмальовки. Однак у Simo AR інші плани на свій додаток.

Розробники хочуть створити віртуального асистента, який буде допомагати користувачеві купувати товари і замовляти послуги. Як це працює? Наприклад, клієнт підносить смартфон до упаковки будь-якого товару і купує його онлайн за один клік. Поки що додаток може вираховувати курс валют по зображенню купюри і вміє розпізнавати гривні, рублі, долари і євро.

У Simo AR вже є один великий партнер – квитковий сервіс Kontramarka. Разом вони створили додаток, який здатен розпізнавати афіші і пропонує користувачам відразу придбати онлайн квиток на концерт.

В даний час у Simo AR близько 10 000 користувачів. Але розробники отримують нові замовлення на співпрацю. “Зараз ми ведемо переговори з великим імпортером алкоголю. Ми розробляємо сервіс, який дозволить за етикетками вин визначати походження напою, сорт винограду і здійснювати покупки”, – розповідає співзасновник стартапу Олександр Величко.

За його словами, в планах також є співпраця з великим рітейлером. У цьому випадку додаток буде зчитувати етикетки товарів і пропонувати користувачеві замовити їх в торговельній мережі партнера. “Ми хочемо, щоб людина, у якої закінчився, наприклад, пральний порошок, могла направити камеру смартфона на упаковку і замовити товар”, – пояснює Величко. Щоб здійснити задум засновників проекту, потрібно обробити величезну кількість зображень товарів.

Інвестиції проект поки не отримував, але вже встиг завести контакти з Microsoft. Команда звернулася в американський офіс компанії з пропозицією про співпрацю, розповідає співзасновник стартапу. Там їх ідею підтримали. В українському офісі Microsoft розробникам безкоштовно надали сервери і допомогли з технічною частиною. Скільки витратили на проект самі засновники? У компанії говорять, що на вкладені гроші вже можна було б купити квартиру в Києві.

Конкуренти чи ні?

LIGA.net спробувала відшукати аналогічні проекти в Україні та за кордоном. Серед вітчизняних стартапів подібними розробками займається тільки Augmeneted Pixels. Кілька років тому він позиціонувався як гучний проект, який створює доповнену реальність в сферах нерухомості, рітейлу і меблевого виробництва. Однак зараз на сайті компанії більше інформації про навігації роботів і дронів за допомогою технологій доповненої реальності. До того ж стартап працює на закордонні ринки.

У числі іноземних компаній можна, наприклад, згадати лондонську Aurasma. Вона створює AR-проекти на замовлення. Серед її пропозицій є проекти для рітейлу, такі як проект компанії для бренду одягу M&S. Коли користувач наводить камеру в додатку на фото з каталогу, на екрані з’являється вікно з пропозицією: подивитися презентаційне відео або відразу купити предмет одягу. Натиснувши “купити”, користувач потрапляє в інтернет-магазин бренду.

Подібні продукти випускають компанії Blippar, Augment, Marxentlabs та інші. По суті, це розробники, які на замовлення можуть створити що завгодно. І найчастіше це проекти, які дозволяють отримати додаткову інформацію про товар, перейти в інтернет-магазин для покупки, подивитися 3D-модель зображення, приміряти взуття або одяг і оцінити, як будуть виглядати меблі в квартирі.

Всі ці розробки заточені під конкретні бренди. І потрібно шукати певні картинки, щоб скористатися технологією доповненої реальності. Проектів, що дозволяють докупити порошок не виходячи з дому, знайти поки не вдалося.

Варто відзначити, що гіганти також не стоять на місці. Наприклад, Mozilla вже почала впроваджувати функції AR/VR в свій браузер. Те ж саме робить Sumsung з браузером Samsung Internet Browser. Google пішов ще далі і в цьому році представить версію Chrome спеціально для віртуальної реальності. Новий браузер дозволить людям, які купують кавовий столик в додатку Amazon, сканувати свою кімнату і визначити необхідний розмір столу. У американського пошукового гіганта є явна перевага: Chrome уже встановлено у 2 млрд користувачів.

Хто знає, раптом в браузерах цих компаній теж з’явиться кнопка “купити”? Simo варто поквапитися з запуском.

Що думають гравці ринку

Ідея проекту здається учасникам ринку цікавою і перспективною. Однак користувачі не знають, що додаток також може служити в якості нового браузера. У відгуках до додатку Android у Google Play вони задають багато додаткових запитань.

Фахівці з AR теж не до кінця розуміють можливості програми і вважають, що український ринок ще не готовий до таких проектів. “Наші люди вже хоч якось уявляють, що таке віртуальна реальність. Але доповнена їм знайома тільки завдяки Pokémon Go. Ця технологія цікава молоді та просунутим маркетологам, масовий ринок її не сприймає. Хоча задумка цікава і може спрацювати, якщо про неї грамотно і доступно розповісти”, – коментує проект один з гравців українського ринку AR.

Керуючий партнер AVentures Capital Андрій Колодюк, навпаки, вважає, що споживачі вже готові до проектів AR. За його словами, технологія доповненої реальності зараз в тренді в усьому світі, і Україна не виняток. А інвестори перестали бути обережним, вони уважно дивляться на AR-проекти і інвестують в них. Той же AVentures Capital вклався в згадуваний раніше Augmeneted Pixels.

Перш ніж шукати свою аудиторію, Simo слід уважно пропрацювати саму ідею. “Я почув про цей проект близько року тому. У них вже тоді була ця ідея – фотобраузер з кнопкою” купити “. Якщо говорити про квитки, які можна вислати покупцеві в електронному вигляді, – це може спрацювати. Але з доставкою офлайн буде значно складніше . Адже потрібно організувати логістику і доставити одну упаковку порошку кожному, хто натиснув “купити”, – зазначає Associate в інвестиційній компанії CIG Євген Нетреба. Він вважає, що реалізація ідеї можлива, якщо люди будуть формувати цілий лист покупок і замовляти товари наперед. Наприклад, порошок, який закінчується, оливкову олію, вино та інші продукти на наступний тиждень.

Нетреба додає, що хоча в Україні небагато компаній, що займаються AR, стартапу Simo варто поквапитися з розвитком. “Українських компаній в сфері доповненої реальності можна нарахувати з десяток. Ніхто не стоїть на місці. Якщо розробники Simo будуть п’ять років щось робити, а тільки потім заявлять про себе, – нічого не вийде. Це потрібно зробити якомога швидше”, – підсумував фахівець.

Джерело: LIGA.net

Читайте також – 

Опір марний: три технології для рітейлу, без яких вже не обійтися

Зроблено з Розробив AlexCSS