Розподільчий центр мереж Spar та Наш Край став частиною найтривалішого у світі перфоменсу
У листопаді в Луцьку розпочався масштабний проект «Космогонія». За 18 місяців має з’явитися найбільша картина у світі, а сам процес створення буде найтривалішим перфоменсом, адже за ним може спостерігати будь-хто.
Назва «Космогонія» походить від грецького слова «народження». Тож сам проект – це діалог з глядачем про те, як «Хтось, якимось чином, створив щось та когось, та про те, для чого це все».
Варто зазначити, що діалог – це не лише метафора. Адже будь-хто може завітати у Музей сучасного українського мистецтва Корсаків та на власні очі побачити, як Петро Антип створює найбільшу в світі картину. Автор родом з Горлівки, що на Донеччині, однак з початку війни, у 2014-му переїхав до Києва. Зараз працює в Україні та Німеччині.
У процес творення «Космогонії» залучені й працівники розподільчого центру мереж магазинів Spar та Наш Край. Адже з січня РЦ знаходиться безпосередньо у тому ж приміщенні, де пишеться картина, тож вони живі свідки та водночас учасники перфоменсу. По завершенню певного фрагмента його закріплюють на стіну. Тому композиція – це по суті живий організм, який народжується та виростає на очах у сотень людей.
«Досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її взагалі. У нашому проекті функція (виробничі процеси, які можна буде спостерігати) набуде естетичного змісту. Глядачі та працівники будуть отримувати унікальний психоемоційний досвід. Реальний виробничий процес, буде невіддільною частиною арт-проекту», – розповідає Віктор Корсак, куратор проекту «Космогонія» і фундатор МСУМК.
Триватиме робота 18 місяців, а у результаті матимемо найбільше живописне полотно у світі, висотою 10 метрів, шириною – 200 метрів. Площа складатиме 2000 кв. м і буде сформована з 300 фрагментів, кожен із яких одночасно буде окремим самостійним арт-об’єктом.