Віктор Поліщук про банкрутство банку Михайлівський, арешт ТРЦ Gulliver і майбутньому мережі Ельдорадо

Віктор Поліщук про банкрутство банку Михайлівський, арешт ТРЦ Gulliver і майбутньому мережі Ельдорадо

21.11.2016 05:45
  1457
rau

Найцікавіше із інтерв’ю Віктора Поліщука, екс-співвласника банку Михайлівський, якого пов’язують із ТРЦ Gulliver та мережі Ельдорадо.

Весь минулий тиждень про Віктора Поліщука писали всі новинні сайти країни. Спочатку ошукані вкладники банку Михайлівський та пов’язаних з ним установ влаштували масові протести на Хрещатику та біля НБУ, потім президент Петро Порошенко ініціював прийняття неоднозначного закону, фактично переклавши на платників податків обов’язок повернути гроші недалекоглядним вкладникам. А потім почалися самі веселощі: суд за поданням ГПУ заарештував ТРЦ Gulliver за нібито зв’язок з Віктором Поліщуком. Через пару днів представник Фонду гарантування вкладів фізосіб Катерина Мисник заявила про намір просити прокуратуру і суд накласти арешт на мережу Ельдорадо – опять-таки, за якобы связь с Полищуком и банком Михайловский. знову-таки, за нібито зв’язок з Поліщуком і банком Михайлівський. Сам бізнесмен для коментарів весь тиждень був недоступний. 15 листопада Віктор Поліщук погодився дати інтерв’ю порталу Liga.net. RAU публікіє витримки із інтерв’ю.

Про ТРЦ Gulliver і Platinum банк

– Чи очікували ви того, що відбулося 14 листопада? (Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про арешт ТРЦ Gulliver, – ред.)

– Ні, я не очікував. Це стало сюрпризом. Я ніколи не був власником компанії Три О (безпосередній власник бізнес-центру Гулівер – ред.). Gulliver мені не належить. Якими процесуальними діями керувалася прокуратура, не можу сказати. Торговий комплекс функціонує в штатному режимі, і я сподіваюся, що з боку прокуратури не буде ніяких подальших дій. Багато іноземних компаній орендують офіси, де працюють люди, компанії платять податки.

– Ви просто керували Gulliver?

– Дружина керує Gulliver. Віктор Поліщук

– Добре. Розкажіть, чому вирішили продати банк Михайлівський? Наскільки мені відомо, це сталося за кілька тижнів до того, як його визнали неплатоспроможним. Правильно?

– Так. Давайте розповім. В лютому місяці Катерина Рожкова (заступник голови НБУ – ред.) викликала Дорошенко (екс-голова правління банку Михайлівський Ігор Дорошенко, зараз його утримують під вартой, – ред.) і порекомендувала зустрітися з Борисом Кауфманом для того, щоб розглянути приєднання банку Михайлівський до Platinum банку. У березні Кауфман вийшов на мене з пропозицією купити Михайлівський, ми обміркували цю пропозицію і погодилися. В злитті з банком Platinum був зацікавлений Дорошенко та наш персонал, для якого це було просування. На початку квітня Дорошенко і Зіньків (Дмитро Зіньков, екс-голова наглядової ради Platinum, – ред.) проводили аудит банку Михайлівський. На даному етапі Рожкова повинна була узгодити приєднання банку Михайлівський до Platinum.

Суму, яку заплатив мені Кауфман за банк, я направив на погашення своїх кредитів і вивів з-під застави землі, машини, квартири. Станом на 19 травня я передав банк, вийшов зі складу акціонерів, і Михайлівський перейшов в управління Platinum. Що перейшло і хто перейшов? Голова правління, вся команда, перейшли абсолютно всі кредитні портфелі. Всі чудово розуміють, що частина грошей вже виведено. Це питання до Кауфмана. Питання злиття потрібно адресувати пані Рожкової, яка, зі слів Кауфмана, повинна була подбати про приєднання банку Михайлівський до Platinum та погодити в НБУ ці всі процеси.

– Ви кажете, що 19 травня банк перейшов у Platinum. Але в одному з інтерв’ю ЛІГА.net Рожкова згадувала, що 20 травня вона розмовляла з вами, як з власником банку Михайлівський.

– Ні. Я був в НБУ і безпосередньо Рожкової сказав, що передав банк Кауфману.

– Коли? Віктор Поліщук

– 20 травня. В 15:30 я був у кабінеті у Рожкової.

– Ви направляли лист-повідомлення?

– Так. Офіційне повідомлення про вихід зі складу акціонерів банку Михайлівський я відправив в Національний банк.

– Поясніть, будь ласка, процедуру. На чиє ім’я відправляли лист?

– На ім’я голови Нацбанку.

– Якого числа?

– Двадцятого (Віктор Поліщук надав ЛІГА.net копію листа в Нацбанк, судячи по вхідному штампу, лист отримано 20 травня – ред.).

– А чому не раніше?

– А ці питання не задавайте мені. Їх потрібно задавати Дорошенко, Зинькову, Кауфману, Рожкової. А що сталося з банком, коли я вийшов із складу засновників? Голова правління Михайлівського перейшов на роботу в інший банк. Я абсолютно не мав ніякого, ні найменшого впливу на банк. Ви їм поставте запитання. А що після цього сталося з банком? Люди, прізвища яких я озвучив, показують пальцем в мою сторону. Та не дивіться сюди. Ви забрали всі гроші, кредитний портфель. Відповідайте.

– За яку суму продали банк Кауфману?

– На жаль, я не маю права озвучувати фінансові питання.

– Ну, хоча б порядок цифр. Віктор Поліщук

– Ця сума моїх зобов’язань, які у мене були в банку. Це не мільярди, про які багато пишуть. Чистої води провокація і марення. Але якщо говорити про порядок, то це в межах 200 мільйонів грн.

– Чому, на ваш погляд, з’явилась ухвала суду про арешт ТРЦ Gulliver?

– Не можу прокоментувати, зараз розбираємося з цим питанням. Задайте питання прокуратурі: чому з’явився цей документ. Ніхто не знає. Для мене було несподівано дізнатись дану новину з посту генпрокурора у Фейсбуці.

– Вас не викликали до слідчого з цього питання?

– На сьогоднішній день у мене немає статусу ні свідка, ні підозрюваного. Мене не викликали до слідчих органів по банку Михайлівський.

– Кому належить Gulliver?

– Ви знаєте, деякі називають Януковича та інших людей зі страшними прізвищами. З 2014 року фінмоніторинг України, оновлений і самий чесний, перевірив усіх засновників Gulliver. Абсолютно точно знаю, що ніяких Януковичів і подібних прізвищ у власників торговельно-офісного центру немає. А є фантазії людей, про яких пишуть в пресі… Мені сумно.

– Вас називають партнером Олександра Януковича.

– Наведу приклад. Ми зустрічалися з репортером KyivPost на логістичному об’єкті компанії (Поліщук в держреєстрі значиться співвласником компанії Транс-Логістик, – ред.), він подивився комплекс. Він сказав: “Ви знаєте, всі вважають, що все це просто оформлено на вас”. Я йому відповідаю: “Давайте одягнемо куртки і зайдемо в центр, який я будував сам. Я знаю, д,е і що розміщено, як працює”. Напевно, людина, на якого все оформлено, точно не знає процесів.

– Звідки у вас перший капітал?

– Нічого особливого немає. Всі починали з побутової техніки, є капітал, решта – докредитовывались в банку. Як і всі люди, які хотіли займатися бізнесом в Україні. Якщо б у мене не було кредитів, то, напевно, це викликало б якісь питання.

– Валерія Гонтарєва говорила, що загальна сума вашої особистої заборгованості перед банками становить 23 млрд грн. Це так?

– Я впевнений, що це помилка. Це страшна цифра! Може, крапку не там поставили – 2,3 млрд грн? Я думаю, що Валерії Олексіївні надали не ті цифри. У мене є кредити в Ощадбанку. Вони обслуговуються і знаходяться в тих рамках, які підписані з Ощадбанком. Всі заяви про те, що я нічого не плачу, не відповідають дійсності.

– Під яку ставку вам виданий кредит? Віктор Поліщук

– Все залежить від компанії.

– Це ринкова ставка?

– Так, безумовно. Я, як клієнт Ощадбанку, підписав папір про розголошення банківської таємниці. Банк це розголосить і поставить офіційну позицію, щоб це не були просто слова.

– Чи надходили пропозиції продати Ельдорадо або інші активи за низькою ціною?

– Ні, ніхто не приходив. Якщо говорити по банку Михайлівський, це було свідоме рішення. До мене прийшла команда і сказала, що об’єднаному банку буде краще. Я послухав свою команду. Я вважаю, що Дорошенко, зрештою, просто… розвели.

– Ви з ним спілкуєтеся?

– Не спілкуюся. На жаль, те негативне інформаційне поле, в яке мене затягнули сьогодні, не викликає бажання спілкуватися. Яке у вас було б настрій в такій ситуації?

– Будете співпрацювати зі слідством? Віктор Поліщук

– Абсолютно. На початку вересня мій адвокат був у прокуратурі і заявив, що якщо від нас потрібні пояснення, документи, ми готові прийти за першим покликом. Але запускають провокації, ніби я поїхав, втік. Мені самому дивно.

– І все ж. Gulliver заарештовують за справи по Михайлівському. Якщо у власників немає страшних прізвищ, то ви можете назвати їх?

– Не можу. Тому що не маю до Gulliver ніякого відношення.

– Правда, що ви планували купувати Фокстрот і Comfy?

– Ми планували об’єднуватися з Фокстротом.

– А чому цього не сталося?

– Сьогодні ринок побутової техніки дуже вузький і сильно впав. Питання про об’єднання зависло з минулого року. Напевно, треба звертатися до Антимонопольного комітету, показувати практику США і Європи, що однієї компанії з продажу побутової техніки в Україні достатньо.

– Не дзвонили власники Gulliver? Віктор Поліщук

– Ні. Я думаю, вони самі розберуться. Я так розумію, що вони подали апеляцію. Все повинно вирішитися в правовому полі. Мені просто шкода, що подібні постанови виписуються, а слідчі не розбираються в ситуації, чи належить об’єкт Поліщуку чи ні.

– Як тільки розберуться, за логікою, повинні заарештувати Ельдорадо. Ви готуєтеся?

– Це ви припускаєте, як я розумію. Питання до слідчих. Я не хочу навіть думати про погане .

 

Мережу Ельдорадо можуть заарештувати: заява ФГВФО і відповідь рітейлера


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку