Галина Герега, Епіцентр: Україна має будувати власну переробку, потужні агрохаби та індустріальні парки

Галина Герега, Епіцентр: Україна має будувати власну переробку, потужні агрохаби та індустріальні парки

03.01.2024 08:45
  1594
rau

Співзасновниця групи Епіцентр Галина Герега про те, що Україна має відмовитись від статусу сировинної держави та сконцентруватися та будувати власну переробку агропродукції, потужні агрохаби та індустріальні парки.

В матеріалі для NV Галина Герега розповіла про брак персоналу через війну, інвестиції в країну та глобальні плани компанії Епіцентр не тільки в роздрібній торгівлі, а й логістиці, виробництві, енергетиці та агросекторі.

Про тривалість війни

Як і всі українці, я сподіваюся на якнайшвидше закінчення війни, проте прекрасно усвідомлюю, що цей шлях може бути довгим і тернистим. Важко усвідомлювати, що війна може тривати роками. Проте будемо робити все від себе залежне задля підтримки країни в цих надважких умовах.

Про вплив на ринок зменшення фінансування України західними партнерами

Україна має сконцентруватися на збільшенні ВВП, створенні робочих місць, поверненні людей в країну, а не сподіватися виключно на західну допомогу. Активізувати економіку можливо за рахунок внутрішніх механізмів та внутрішніх інвесторів.

Про вирішення проблеми дефіциту фахівців

Міграція населення за кордон та мобілізація спричинили брак персоналу у всіх сферах бізнесу. Зараз ми особливо відчуваємо брак кандидатів на посади, пов’язані з великим фізичним навантаженням, як-то: комірник, вантажник, водій вантажівки, електрик, водій великогабаритного транспорту, слюсар. Ми змінюємо наші внутрішні операційні процеси, організовуємо навчання та працевлаштовуємо жінок, там, де це можливо, згідно з дотриманням вимог охорони праці та інших нормативних документів. Також прагнемо створювати якнайкращі умови праці, навчання та розвитку, забезпечувати конкурентну для ринку заробітну плату та можливість кар’єрного зростання. Все це дозволяє утримувати співробітників та підтримувати їхню мотивацію. А зрештою — мінімізувати негативний вплив кадрового голоду в країні.

Про можливості в кризових ситуаціях

Багато років сповідую істину – не відкладати життя на потім. Війна ще раз це підтвердила. В кризових ситуаціях можливостей з’являється більше, а якщо зупинитися та чекати – то вже програв.

Компанія Епіцентр розвивається попри втрати та перешкоди – інвестуємо в проекти майбутнього, бо тільки це допоможе побудувати сильну та стійку економіку.

Про гарантії для інвестицій

Інвестиції в країну під час війни – це не тільки про бізнес. Це і про відповідальність перед своєю Батьківщиною та земляками. Саме тому ми продовжимо інвестувати в країну в найближчі роки. Плануємо реалізацію масштабних проектів не тільки в роздрібній торгівлі, але й в логістиці, виробництві, енергетиці, агросекторі. Ми переконані, що Україна має відмовитись від статусу сировинної держави та будувати власну переробку агропродукції, потужні агрохаби та індустріальні парки. Багато уваги приділяємо енергонезалежності та відновлювальній енергетиці. Ми давно дивимося в цей бік і війна змусила нас активніше розвиватися в цьому напрямку.

Щодо гарантій, весь український бізнес давно звик працювати у варіативних умовах, швидко адаптуватися та перелаштовуватися. Саме в цьому секрет нашої сили. Водночас ми розуміємо, що такі масштабні проекти будуть ефективнішими в тому випадку, якщо в країні діятимуть гарантії верховенства права та захисту інвестицій.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, Mandarin Plaza Group: Чому доречно відкривати Ocean Mall навіть під час повномасштабної війни (+презентація 360)

Олександр Черніцький, голова правління Mandarin Plaza Group, девелопера та оператора найбільших українських ТРЦ, зокрема,...
time icon  
  55
Усі новини ринку