Вагіф Алієв: Хочу побудувати 500 000 кв. м торговельних площ

Вагіф Алієв: Хочу побудувати 500 000 кв. м торговельних площ

28.11.2016 04:06
  1620
rau

Власник торгових центрів Мандарин Плаза, Ocean Mall, Lavina Mall, Blockbuster Mall та інших Вагіф Алієв про своїх попередні, нинішні та майбутні проекти.

За весь час проживання в Україні Вагіф Алієв дав усього три інтерв’ю. Хоча питань до нього завжди було багато, бо майже всі проекти бізнесмена – епатажні. Перший торговий центр Мандарин Плаза зведено на місці школи, перший столичний хмарочос – бізнес-центр Парус – побудовано на площі 30 соток. Ще був скандальний проект ЖК Diamond Hill. У найближчих планах Вагіфа Алієва – будівництво восьми торгово-розважальних центрів. Один з яких – Lavina Mall – відкриється 1 грудня. Газета Бізнес поспілкувалася з підприємцем, і розпитала про попередні, нинішні та майбутні проекти.

– Ви прийшли запитати, чи не з’їхав я з глузду?

– Чому ви так вирішили?

– Ну як же: Алієв будує три торгово-розважальні центри і хоче побудувати ще п’ять – він збожеволів! Так всі говорять.

– Хм… добре, ви з’їхали з глузду?

– Ні, не з’їхав. Просто у мене плани довгострокові. Я живу в цій країні і нікуди не збираюся їхати, тому і мислю категоріями “завтра” і “післязавтра”, а не “як заробити грошей тут і зараз”.

Якби працював з “короткими” грошима, будував би житло. Зараз всі так роблять. А я будую ТРЦ Lavina Mall. Це унікальний проект.

Подібного найближчі двадцять років не буде не тільки в Україні, але і в Європі. Ми під одним дахом зібрали великий парк атракціонів. Будуть навіть американські гірки під дахом! Такого більше ніде немає.

– Відкриття анонсували 1 вересня, але потім з’явилася інша дата, потім – друга, третя…

– 1 вересня було технічне відкриття для орендарів, офіційне заплановано на 1 грудня. Буде святкова програма, шоу, пісні. Перенесення термінів пов’язане з тим, що орендарі не встигли облаштувати свої магазини. Деякі спеціально для Lavina Mall розробили нові формати.

– Вам вдалося заповнити торговий центр? Зараз же купівельна спроможність знижується, і рітейлери неохоче розширюються.

– Немає завдання заповнити ТРЦ на 100% за один місяць. Ми залучаємо орендарів вибірково і не працюємо з тими, хто сьогодні прийде, а завтра піде. Я не буду називати місцеві торгові центри, у яких орендарі щотижня то йдуть, то приходять, але, повірте, так часто роблять.

– Які бренди будуть представлені?

– У Lavina Mall будуть магазини компанії Inditex (Zara, Massimo Dutti), польської компанії LPP, компанії New Yorker. Буде представлено багато брендів, яких раніше не було: Lisca, Undiz, CCC, GRATUDE та ін.

– Коли очікуєте окупності об’єкта?

– Через потужну розважальну зону складно прогнозувати терміни окупності. Усі говорять, що цей магніт привабить відвідувачів, але скільки – оцінити важко. Ми орієнтуємося на повернення коштів через п’ять років.

– Які торгові центри плануєте побудувати?

– Усього буде вісім ТРЦ. І Lavina Mall загальною площею 180 000 кв. м – найменший із них. Наступний проект – Blockbuster Mall (350 000 кв. м – прим. ред.) – відкриється 2017 року на Московському проспекті (нині проспект Степана Бандери – прим. ред.). А потім ми займемося Ocean Mall на Либідській площі (планують побудувати поряд із ТРЦ Oceаn Plaza. – прим. ред.). Торгова площа двох цих ТРЦ перевищить 400 000 кв. м. Ще три з восьми торгових центрів будуть розташовані в лівобережній частині Києва.

– Уже купили ділянки?

– Ні, йдуть переговори. Я в них участі поки не беру, бо якщо дізнаються, що це Алієв землею цікавиться, то ціна відразу ж злетить рази в три. А потім ще “чистильники озер” прибіжать.

– Була ще історія з ТЦ Вирлиця. Ви справді цікавитеся цим проектом? (Ділянка розташована між станціями метро Харківська та Вирлиця. На ньому планувалося побудувати багатофункціональний комплекс Вирлиця. Належить девелоперській компанії XXI Століття – прим. ред.)

– Теж поки в процесі переговорів…

– Вас не бентежить ділянка? Вона ж дуже складна для освоєння: вузька, з підземними водами.

– Якщо нормальна людина хоче побудувати торговий центр площею 100 000 кв. м, то може знайти відповідний наділ. Але це не про мене, я хочу побудувати 500 000 кв. м торговельних площ. І “Вирлиця” підходить під мої масштаби.

– В одному зі своїх інтерв’ю Василь Хмельницький сказав, що продав вам ТРЦ Ocean Plaza, бо не вірить у майбутнє торгової нерухомості. Мовляв, рітейл іде в інтернет, тому моли закриваються по всьому світу.

– Я Василя Хмельницького знаю понад 20 років. Чудова людина і бізнесмен. Тільки він говорить про торговельну нерухомість, а ми будуємо торгово-розважальну.

Діти не можуть покататися на американських гірках чи каруселях по інтернету. У всіх наших проектах присутнє потужне розважальне ядро, все місто буде їздити в наші ТРЦ.

– Кому ви продали Arena Entertainment?

– Кіпріотам.

– У нас усі кіпріоти – це офшорні компанії.

– Нічого не знаю. Була іноземна компанія.

– На ринку ходять чутки, що гроші “кешем” принесли.

– Як цікаво. І за скільки, за чутками, я продав “Арену”?

– Хтось каже, що за $20 млн, хтось – що за $40 млн. То за скільки продали?

– Напиши, що продали за $100 млн. Може, це комусь допоможе. Не можу точну суму сказати, у мене договір конфіденційності підписаний. Ще з місяць тому закрили операцію з продажу останніх 10% БЦ Senator. Теж іноземці купили.

Чому я почав продавати? Не тому, що щось погане побудував, а тому, що не вистачає інвестицій для реалізації задуманих проектів. Не можна двома руками охопити всю Земну кулю.

– Вирученого від продажу активів вистачає на реалізацію планів?

– Частково. Ми ще залучаємо позикові кошти в іноземних банків.

– Під які ставки ви берете кредити? І хіба іноземці готові інвестувати в будівництво української нерухомості?

– Якби я років 20 тому захотів взяти кредити, то було б складніше. Зараз же є відмінна кредитна історія, репутація девелопера – я всі свої проекти доводжу до кінця – і відмінні застави.

Наприклад, у турецькому банку беру $20 млн у кредит, а вони отримують в заставу Мандарин. Через те, що проекти реалізуються в Україні, до Libor додається 5-6%. Є кредит і в Райффайзен Банку Аваль.

– Вам пропонували партнерство в проектах торгових центрів?

– Ніхто не хоче вкладати за терміну окупності п’ять-шість років. Бояться завтра, післязавтра, я цього не розумію. Ну що буде? Ось якщо впаде метеорит на Київ, тоді я “влетів”. А так… Люди тут живуть, діти наші тут живуть.

Коли Мандарин будував, війною погрожували, коли Парус зводив – теж чимось загрожували. А коли до влади прийшов Янукович, то говорили, що нічого будувати не можна, бо прийдуть і заберуть.

– Приходили?

– Звичайно, приходили.

– Забрали?

– Ні. Якби у мене був завод, було б складніше, а так що відбирати? Шматок землі? А що вони з ним зроблять? Захотіли 50% БЦ Парус. Я сказав, щоб забирали все, і пообіцяв при зміні влади все повернути назад через суди. Як прийшли, так і пішли. За 25 років незалежності бачив багато і багатьох. Вже нічому не дивуюся.

– Ви ж друзі з Віталієм Кличком, тому зараз у вас не повинно виникати проблем.

– Так друзі. Я можу до нього приїхати в мерію в будь-який момент, але не роблю цього. І допомоги в бізнесі не прошу. І він не просить.

– На який термін розраховано проект восьми торгових центрів?

– На три-чотири роки. До 2020 року сподіваюся все закінчити. У мене є мрія побудувати готель. Зараз його будувати ні до чого, немає попиту, туристів. А побудувати і милуватися сам – не хочу.

Джерело: Business.ua

За п’ять днів до свята: що приготувала Lavina Mall на відкриття (+фото)


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Наталія Москалець, ДРЦ Ухтишка: Як зберегти бізнес у прифронтовій зоні та створити умови для його подальшого зростання та розвитку

Наталія Москалець, ДРЦ Ухтишка: Як зберегти бізнес у прифронтовій зоні та створити умови для його подальшого зростання та розвитку

Ухтишка – це дитячо-розважальні центри у форматі «біля дому». Наразі працює два ДРЦ у Павлограді в ТРЦ та ще чотири...
time icon  
  131
Усі новини ринку