Українці витратили на 23% більше на замовлення з маркетплейсів у 2023 році

Українці витратили на 23% більше на замовлення з маркетплейсів у 2023 році

27.02.2024 08:45
  1933
Костянтин Симоненко

Партнерська мережа Admitad провела аналіз понад 120 млн замовлень з маркетплейсів по всьому світу та понад 3,2 млн замовлень в Україні, аби виділити основні зміни у галузі в 2023 році.

Як повідомили RAU у Mitgo — глобальній IT-компанії, яка пропонує рішення та послуги в секторах MarTech, FinTech, Mobile Solutions і Smart Shopping, маркетплейси продовжують зміцнювати свої позиції та збільшувати продажі в усьому світі. У 2023 році сума, яку покупці витратили на замовлення з маркетплейсів, зросла на 7% у світі та на понад 23% в Україні. Кількість замовлень зросла ще більше – на 35%. Минулого року покупці значно збільшили покупки у категорії інструменти, автозапчастини, товари для дому та спорту. Дослідження включає статистику з понад 150 маркетплейсів, серед яких як світові гіганти, такі як Alibaba та Amazon, так і провідні українські маркетплейси, такі як Rozetka, OLX, Prom.ua тощо.

Також варто відзначити, що найбільшу кількість замовлень зробили жителі обласних центрів, серед яких Київ, Львів, Дніпро, Харків, Вінниця, Одеса, Луцьк, Полтава та Запоріжжя.

Галузь продовжує зростати на тлі світової рецесії

Незважаючи на виклики світової економіки, індустрія електронної комерції продовжує зростати, а разом з нею розвиваються й її найяскравіші представники – маркетплейси. Отримавши потужний поштовх до зростання під час пандемії, вони продовжують розвивати успіх завдяки новим факторам.

Одним з них є стрімке зростання мобільних продажів по всьому світу. Маркетплейси впевнено працюють з мобільним трафіком і вміють влучно використовувати переваги тренду. Глобальна частка мобільних замовлень у всіх покупках з маркетплейсів зросла з 22% до 34%. В Україні зростання було ще стрімкішим минулого року – з 25% до 38%.

На зростання продажів також суттєво вплинуло і використання різноманітних інструментів з маркетингової підтримки, які маркетплейси пропонують брендам на своїх майданчиках для просування їхніх товарів. Наприклад, Amazon Marketing Services продовжував активно зростати у 2023 році. Багато локальних маркетплейсів в Україні також застосовують подібні методи, аби допомогти брендам максимізувати продажі, а отже і прибуток самого маркетплейсу.

Українці стали ще більше цікавитися інструментами та автозапчастинами

У 2023 році середній чек покупки на маркетплейсі у світі становив $23, в Україні він був трохи меншим – $20. За оцінками Admitad Україна, у світі інтереси користувачів за минулий рік розподілилися між модою (24%), електронікою (17,1%), товарами для дому та саду (13,4%), косметикою (7%), іграшками та товарами для хобі (4,8%), автозапчастинами (4%) та спортивними товарами (3,6%). Порівняно з 2022 роком, частка продажів у категоріях «Мода» та «Товари для дому та саду» значно зменшилася. Натомість категорії «Інструменти» (3%) та «Освітлювальні прилади» (2,5%) наблизилися до топ-позицій.

В Україні топ-категорії виглядають схоже, але все ж є суттєві відмінності. Наприклад, безумовне лідерство серед електронних покупок: телефони, побутова техніка, електронні компоненти тощо.

Топ товарних категорій за часткою в загальній кількості українських продажів на маркетплейсі торік виглядає наступним чином:

  • Електроніка – 29%
  • Дім та сад – 15,9%
  • Мода – 14,6%
  • Інструменти – 7%
  • Автозапчастини – 6,7%
  • Спортивні товари – 5,8%
  • Краса та здоров’я – 5,3%
  • Лампи та освітлення – 5,1%
  • Мати та діти – 3,3%
  • Іграшки та хобі – 3,2%
  • Інше – 4,1%

Деякі категорії показали рекордні темпи зростання кількості замовлень в Україні:

  • Інструменти +81%
  • Автомобілі, запчастини та аксесуари +75%
  • Дім та сад +57%
  • Спортивні товари +55%
  • Краса та здоров’я +53%
  • Лампи та освітлення +52%

Купони та партнерські магазини стали ефективнішими

Користувачі продовжують активно використовувати кешбек-опції при покупках на маркетплейсах як і у 2022-му, так і минулого року, – на кешбек-сервіси припало до третини всіх покупок. Наступними за ефективністю на світовому ринку були контент-маркетплейси, партнерські магазини, купонні сервіси, контекстна реклама, соціальні мережі та мобільні додатки.

У 2023 році на 17% зросли продажі через партнерські магазини, які агрегують пропозиції товарів та послуг з вебсайтів і торгових майданчиків різних брендів, створюючи тематичні товарні стрічки. Продажі на маркетплейсах через купонні сервіси також зросли більш ніж на 10%.

За даними Admitad Україна, партнерські магазини та кешбек-сервіси були не менш ефективними в Україні. Вони залучали клієнтів у 20% та 17% випадків відповідно. Наступними за ефективністю залучення продажів для маркетплейсів стали контент-сайти (16%), контекстна реклама (10,7%), масова розсилка (9,6%), купони (8,6%), соціальні мережі (5,1%) та месенджери (4,3%). Масові розсилки та партнерські магазини продемонстрували рекордне зростання продажів на маркетплейсах в Україні – кількість замовлень через них зросла на понад 75% та 47% відповідно.

Також варто відзначити, що все більше маркетплейсів використовують партнерський маркетинг для прискорення зростання продажів. Зростає і кількість партнерів, готових за винагороду залучати замовлення від рекламодавців. У 2023 році їхня кількість в Україні збільшилася на 10%, а сума прибутку – на 33%.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку