Головна > Досвід > Інновації > Президент Samsung Джей Сул Ю про роботу з Multiplex: Я гордий, що Україна першою використовує технологію VR (+фото)
Президент Samsung Джей Сул Ю про роботу з Multiplex: Я гордий, що Україна першою використовує технологію VR (+фото)

Президент Samsung Джей Сул Ю про роботу з Multiplex: Я гордий, що Україна першою використовує технологію VR (+фото)

Мережа кінотеатрів Multiplex спільно з компанією Samsung Electronics відкрила в Lavina Mall перший в Україні кінотеатр віртуальної реальності (VR).

Кінотеатр розпочав свою роботу 1 грудня 2016 року: в один день з відкриттям ТРЦ Lavina Mall. На відміну від звичайних, в VR-кінотеатрах відсутній екран і немає необхідності розміщати крісла рядами для колективного перегляду фільму. Замість цього кінотеатр оснащений окулярами віртуальної реальності Samsung Gear VR, підгружаючим через додаток можливість перегляду контенту у форматі 360 градусів. Також до нього додаються бездротові навушники. Один такий кінотеатр розрахований на 16 місць, а сеанси можуть тривати до 15 хвилин. За словами представників кінотеатру Multiplex та компанії Samsung, технологія віртуальної реальності – найперспективніший напрямок, що відкриває нові можливості для глядача: повне занурення в кінематографічну реальність з максимальним ефектом присутності та взаємодії.

“У цьому році ми організували конференцію розробників і фахівців в області IT, – розповів президент компанії Samsung Electronics Україна Джей Сул Ю. – Переможцем однієї з конкурсних програм став українських проект документальних фільмів про Україну у форматі 360 градусів Verum Visum, що дає людям можливість відвідати різні куточки країни, не виходячи при цьому зі свого будинку. Черговим етапом цього співробітництва, а також з мережею кінотеатрів Multiplex, стало відкриття в ТРЦ Lavina Mall кіно віртуальної реальності. Я дійсно гордий, що перша країна, яка відкрила технологію VR – це Україна”.

multiplex_vr_0007

multiplex_vr_0040

multiplex_vr_0147

Президент компанії Samsung Electronics Україна також додав, що такі кінотеатри можуть стати не тільки розвагою: “Поява першого такого кінотеатру не тільки в Україні, але й у світі, лише проміжний пункт нашого співробітництва. Компанія Samsung буде робити все можливе, щоб ця технологія розвивалась і українці і далі могли насолоджуватись новітніми технічними досягненнями. Майбутнє вже тут”.

За словами Сергія Терещенка, співзасновника студії віртуальної реальності Verum Visum, що розробила VR-систему, нова технологія може дати хороший імпульс розвитку виробникам VR-фільмів, а також незабаром стати доступною далеко не тільки кінотеатрам. “У платформу можуть завантажувати свій контент різні виробники фільмів, що дозволяє їм отримувати відсоток від переглядів. Для незалежних інді-студій – це можливість отримувати гроші для виробництва нового контенту. Такі системи можуть розроблятися і для освітніх цілей. Інший наш проект “Чорнобиль 360″ – шкільний кабінет, де вчитель через планшет може запускати дітям цілі екскурсії. Для корпоративного сектора можуть бути цікаві тренінгові системи і навчальні відео”.

multiplex_vr_0158

15327509_1253471308042354_7906876713424038978_n

Новий кінотеатр Multiplex став не тільки технологічною новинкою мережі, але і її флагманом. Розташувавшись на першому поверсі торгово-розважального центру Lavina Mall, він зайняв площу в 5 000 кв. м, що включає 13 кінозалів місткістю до 2 500 осіб. У кінотеатрі встановлено новітнє проекційне обладнання, що забезпечують надчітке зображення підвищеної яскравості, що в комплексі з «літаючими» екранами збільшеної площі і акустичними системами останнього покоління створить максимальний ефект занурення. Також у кінотеатрі працює зал MBOX, обладнаний останніми аудіотехнологіями – Dolby Atmos, зал TWINS з використанням інноваційної технології Christie Duo (поєднання зображення з двох проекторів), а також Dolby Atmos.

multiplex_vr_0002

multiplex_vr_0170

multiplex_vr_0009

“Світ швидко змінюється, тому компанія Multiplex вже зараз думає про те, що буде з кінотеатрами через 5-10 років, – розповів на відкритті кінотеатру комерційний директор ПАТ “Мультиплекс-Холдинг” Віталій Писаренко. – У Lavina Mall ми постарались втілити своє бачення майбутнього. Ми вважаємо, що кінотеатри стануть місцем соціалізації, де люди зможуть зустрітись, відчути емоції, поділитись ними поза онлайн. Основним драйвером цих емоцій зможуть стати VR-кінотеатри”.

multiplex_vr_0109

Про автора