Усередині найстарішого у світі McDonald’s: як виглядає ретро-заклад, що майже не змінився з відкриття у 1953 році (+фото)

Усередині найстарішого у світі McDonald’s: як виглядає ретро-заклад, що майже не змінився з відкриття у 1953 році (+фото)

06.04.2024 09:00
  2373
rau

Найстаріший з існуючих ресторанів McDonald’s у світі все ще зберігає свій оригінальний вигляд 1950-х років і ретро-атмосферу, як і тоді, коли він вперше відчинив свої двері у 1953 році.

Розташована в місті Дауні, штат Каліфорнія, ця філія була лише третьою за рахунком, яку відкрили франчайзі разом із засновниками та братами Річардом і Морісом Макдональд, і досі може похвалитися оригінальним декором 1950-х років.

Власниками франшизи закладу в Дауні були Роджер Вільямс і Бердетт Лендон, які придбали права на нього безпосередньо у братів Макдональдів. Це означало, що вони не були зобов’язані продовжувати модернізацію своєї локації, як інші франшизи McDonald’s.

У ресторані досі подають бургери, чізбургери, картоплю фрі та молочні коктейлі за оригінальним рецептом, а також смажений у фритюрі яблучний пиріг. 

Завдяки тому, що цей заклад працював незалежно від основної франшизи, йому вдалося зберегти свій оригінальний дизайн, а персонал досі носить уніформу 1950-х років і паперові капелюхи.

Основна мережа McDonald’s відмовилася від смажених пиріжків у 1992 році, замінивши їх менш жирною випеченою альтернативою. Але за винятком кількох закладів на Гаваях, заклад у Дауні — єдиний на материковій частині США, де досі можна придбати хрусткі пиріжки, смажені у фритюрі.

Різниця між цією філією та 38 000 інших закладів очевидна ще до того, як відвідувачі заходять всередину, адже будівля ресторану обгорнута яскравою червоною смугою. Ресторан розташований на бульварі Лейквуд у місті Дауні, приблизно за 12 миль від Лос-Анджелеса.

На відміну від більшості McDonald’s, ця історична будівля має лише одну золоту арку з вивісками “Your Kind of Place” і “Hamburgers: Ми продали 500 мільйонів”, що вітає тисячі відвідувачів.

Перед тим, як зробити замовлення з ретро-меню, гостей зустрічає оригінальний талісман McDonald’s – Спіді, мультяшний шеф-кухар з бургером замість голови, підвішений на висоті 60 футів у повітрі. Спіді був створений на основі шеф-кухаря, який уособлював швидке обслуговування, на яке очікували відвідувачі, і досі зображений на напоях ресторану у Дауні.

Талісман повідомляв клієнтам, що бургери масового виробництва будуть вироблятися і доставлятися клієнтам швидко і з мінімальним часом очікування. Така концепція вивела McDonald’s на передній край революції у сфері швидкого харчування.

Пізніше, у 1967 році, мережа фаст-фудів замінила персонажа на Рональда Макдональда — клоуна, який мешкає у фантастичному світі Макдональдленд. Але в цьому місці Спіді все ще виходить на так звану архітектуру “гугі” – популярний рух між 1940-ми та серединою 1960-х років, який був натхненний зростаючою одержимістю американців автомобілями та космічними подорожами.

Дві золоті арки з обох боків вітрини ресторану також є реліквією, оскільки вони були встановлені лише в перших трьох McDonald’s у світі. Заклад у Дауні був лише другим McDonald’s з таким особливим дизайном. Вночі арки — символ бренду в усьому світі — світяться характерним неоновим підсвічуванням. 

Після землетрусу у 1994 році керівництво McDonald’s вирішило назавжди закрити заклад: мовляв, його модернізація коштуватиме надто дорого. Але місто відмовилося видати дозвіл на знесення, і ресторан внесли до Національного реєстру історичних місць. Це дозволило врятувати заклад, який зрештою знову відкрився у 1996 році.

Тисячі клієнтів терпляче чекають на повторне відкриття найстарішого діючого МакДональдсу в країні та унікального новозбудованого музею та сувенірного магазину, відкритого у 1996 році.

Спочатку це була автостоянка самообслуговування з єдиним місцем для сидіння, розташованим у приміщенні музею, що розташований по сусідству. У музеї представлені пам’ятні речі, зменшена версія ресторану з манекенами та навіть старі меню, де вказано, що оригінальний бургер коштував лише 15 центів.

Джерелаvctr.media, Mirror, Daily Mail 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку