Топи MTI та Helen Marlen Group про сьогодення і майбутнє українського luxury-ринку

Топи MTI та Helen Marlen Group про сьогодення і майбутнє українського luxury-ринку

06.06.2017 12:38
  941
rau

Генеральний директор компанії MTI Fashion Ількер Озбеклілер і власник Helen Marlen Group Михайло Кавицький про особливості торгівлі товарами luxury-класу в нашій країні і про те, чого хочуть заможні українці в складні часи.

Український ринок luxury відносно молодий. Він бурхливо розвивався до 2009 року, коли почалася світова економічна криза, яка підкосила багатьох гравців сегмента. Проте багатьом продавцям розкоші вдалося вижити. Більш того, рітейлери, які орієнтуються на верхній ціновий сегмент, почали успішно освоювати нові ніші.

Але Революція Гідності кардинально все змінила. Кількість споживачів товарів люксового сегмента різко скоротилася. У 2016 році економіка країни досягла дна і почала повільно вибиратися. Однак сподіватися на відновлення докризових показників продажів годинників, ювелірних прикрас і дорогих аксесуарів не варто. Причина тому – не тільки антикорупційні потуги держави, а й новий світовий тренд. Бізнесмени нових часів згодні платити насамперед за досвід і емоції, аніж за речі. Як еталон успіху і високого статусу зараз сприймають саме молодих IT-підприємців, які “зробили себе”, і очевидно, що саме ця парадигма буде домінувати в суспільстві в найближчому майбутньому.

Генеральний директор компанії MTI Fashion Ількер Озбеклілер і власник Helen Marlen Group Михайло Кавицький в коментарях виданню Focus.ua розповіли про світові тренди в сегменті luxury і про те, як вітчизняний ринок до них адаптується.

Розкіш першої свіжості

Ількер Озбеклілер, генеральний директор компанії MTI Fashion

Luxury-сегмент чутливий до будь-яких криз. У важкі часи у споживачів інші думки та вподобання, і це добре відчувається. Але починаючи з 2017-го ми бачимо в Україні реальне економічне зростання і сподіваємося на поліпшення ситуації в наступні роки.

Крім того, змінюються світові тренди. Так, останні роки показали, що елітні покупці стають все чутливішими до питання якості. Також вони все більше придивляються до casual-предметів, якщо можна так висловитися, – повсякденної розкоші. Українські luxury-клієнти дуже часто бувають за кордоном, тому важливо пропонувати їм “правильні” речі в “правильний” час за “правильними” цінами.

Тож під час економічних проблем наша стратегія – збалансувати пропозицію і цінову політику з європейськими ринками і боротися за клієнтів найкращими цінами в кожному сегменті.

Порядок понад усе

Михайло Кавицький, власник Helen Marlen Group

Ми намагалися впоратися з кризою з мінімальними втратами, але все ж нам довелося закрити п’ять магазинів, серед яких монобренди Roberto Cavalli і Dsquared2. Хиткість ринку перетворила нашу стратегію в тактику: ми не будуємо планів більше ніж на пару років, зате навчилися оперативно і результативно реагувати на непередбачені події або активність конкурентів. Сама ж конкуренція в Києві виросла: відкрився ЦУМ, до столиці переїхало багато донецьких магазинів, які нерідко продають товари класу люкс просто в квартирах. Молоде покоління і зовсім неохоче купує дорогі речі. У них тепер дещо інші цінності й пріоритети.

Оскільки в Україні ринок вузький, а кількість клієнтів обмежена, сезон розпродажів у нас починається раніше, ніж в інших країнах, що, по суті, є “бізнес-канібалізацією”. Ймовірно, найближчими роками знижки почнемо робити ще раніше, тому сподіваюся, що у нас створять організацію, яка об’єднає всіх рітейлерів і допоможе виробити єдину тактику поведінки. Вважаю, що нам вона справді необхідна. Подібні організації є у ​​всіх країнах, де розвинений цей сегмент, і нам таке регулювання теж потрібне.

Джерело: Focus.ua

Читайте також – 

П’ять трендів в luxury сегменті fashion від директора з маркетингу Versace

 

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку