Топ-7 тенденцій у сфері AdTech у 2024 році та їхній вплив на індустрію
Світовий ринок рекламних технологій досяг майже $17,95 млрд у 2023 році, тобто зріс на 12,5%, попри геополітичні потрясіння та війни, а також на загальну економічну напруженість. А до 2027 року індустрія досягне $27,42 млрд із середньорічним темпом зростання (CAGR) на рівні 11,2%.
У 2024 році ми у галузі AdTech (рекламних технологій) очікується ще більше проривів та інновацій. Завдяки кращій співпраці та зосередженню на створенні реальної цінності компанії зможуть продовжувати підвищувати ефективність та покращувати стійкість. Компанія Admitad Україна зібрала основні тенденції, які формуватимуть ринок реклами у 2024 році.
1. Реклама, орієнтована на комерцію
Реклама і далі буде більш орієнтованою саме на комерцію. Рекламодавці матимуть ще кращі інструменти для вимірювання ефективності онлайн-реклами, зокрема, як вона впливає на відвідуваність їхніх магазинів, сайтів тощо. Наприклад, Google інтегрував розділ для купонів зі знижками у свої пошукові оголошення.
Рекламодавець може прикріпити до пошукового оголошення Google пропозицію, яку можна викупити, і яку користувачі можуть роздрукувати або зберегти на потім. Роздрібні продавці можуть використовувати це, щоб подолати розрив між онлайн і офлайн-активністю.
2. Штучний інтелект (ШІ) в рекламі
ШІ має значний вплив на майбутнє реклами, як і в будь-якій іншій галузі. Рекламодавці використовують цю технологію для визначення та сегментування аудиторії, швидкого створення та тестування різних версій рекламних креативів, а також оптимізації наявних рекламних оголошень — часто без участі людини.
Ми точно побачимо більш досконалі технології ШІ в рекламі, оскільки обсяги даних і обчислювальних потужностей продовжують зростати. Втім рекламодавці повинні пам’ятати про обмеження систем ШІ та остерігатися упередженості даних.
3. Кращі способи використання сторонніх даних
Оскільки дані третіх осіб не є доступними, рекламодавці змушені шукати більш креативні способи досягти цільового ринку, залишаючись при цьому в рамках чинного законодавства. В Європі суворі закони про конфіденційність вже заборонили технологічним компаніям, таким як Meta, використовувати особисту інформацію для доставки таргетованої реклами.
Рекламодавці повинні більше покладатися на дані, що надані безпосередньо користувачами (так звані дані першої сторони), і один зі способів зробити це –– звернутися до роздрібних медіамереж (RMN). Ці роздрібні цифрові канали, такі як Amazon, чи до прикладу Rozetka або Prom в Україні, вже мають велику кількість первинних даних, які можна використовувати для доставки таргетованої реклами.
4. Виробники мобільних телефонів як надійні джерела даних
Не секрет, що власники пристроїв, такі як Samsung та Apple, активно збирають дані користувачів для покращення своїх послуг. Ці дані з перших рук цікавіші для рекламодавців, ніж ті, які вони могли б отримати від рекламних платформ.
Власники пристроїв знаходяться ближче до даних користувачів і їхній трафік менш помітний для користувачів. Користувачі не усвідомлюють, що їм показали рекламу, а це означає, що реклама, яка показується на пристроях, є менш руйнівною. Це відкриває можливість для більшої персоналізації з боку рекламодавців. Крім того, з цього боку існує дуже мало регулювання, що робить цей напрямок недослідженим.
5. Кращі кросмедійні кампанії
У минулому здавалося фантастикою, що реклама буде плавно вливатися в розмови людей. Але сьогодні, завдяки технологічному прогресу, це стало реальністю. Тепер ми можемо зрозуміти точний зміст статті та виділити бюджет на рекламу, яка відповідає цьому змісту. Ми можемо аналізувати, як цільові клієнти споживають медіа, і пропонувати безперебійний маркетинговий досвід на різних каналах.
Ця здатність зруйнує багато компаній і визначить переможців. Цілі включатимуть запуск нових проєктів у новому році, зміцнення вже наявних регіонів, створення нових локацій, а також подальше розширення та злиття.
6. Зміни в оцінці реклами та розподілі доходів Google
Ще однією важливою зміною є перехід Google на оцінку вартості за клік. Google платитиме ту саму суму, але тепер оцінюватиме кліки. Це означає, що буде легше порівнювати показники між різними партнерами.
Нещодавно Google також критикували за нерозкриту угоду про розподіл доходів з Apple. Це змушує компанію забезпечити більш прозоре розкриття інформації про розподіл доходів з партнерами, що забезпечить прозорість рекламної системи Google.
7. Автоматизація закупівель реклами
Компанії все більше автоматизують закупівлю реклами, спрощуючи процес, але зменшуючи контроль над розміщенням реклами. Google послідовно просуває свої функції автоматизованих торгів та розумних торгів, автоматично визначаючи ціну за клік. Хоча це і зручно, але обмежує можливості користувачів вибирати, куди переходити за посиланням.
З точки зору інвестицій, це означає, що витрати на проєкт знизилися, оскільки рекламні бюджети оптимізовані. Це добре для інвесторів, оскільки вони можуть отримати більше користі за свої гроші. Однак залучення грошей у проєкти, в які вже були зроблені інвестиції, стає складнішим завданням, оскільки нові інвестори більш обережні.
Підсумкові думки
Рекламний ринок зазнав значних змін, вплив яких відчуватиметься і в майбутньому. Ці зміни торкнуться всіх учасників ринку, від власників сайтів і платформ до інвесторів. Тож тільки постійне відстеження новин та будь-яких змін у сфері AdTech допоможуть залишатися на вершині рекламних стратегій та випереджати конкурентів.