Топ-25 найбагатших рітейлерів та девелоперів України за версією НВ та Dragon Capital

Топ-25 найбагатших рітейлерів та девелоперів України за версією НВ та Dragon Capital

05.11.2021 08:30
  3562
Костянтин Симоненко

Серед власників торгових мереж та ТРЦ у списку 100 найбагатших людей України знову великі зміни: власник Eldorado наростив активи майже на 80%, а власник Rozetka – лише на 6%, АТБ продовжує зростання, а девелопери дещо покращили свої позиції.

Цей матеріал доступний російською мовою

Всупереч надіям багатьох рітейлерів і девелоперів торгової нерухомості, 2021 рік виявився не набагато простіше, ніж ковідний 2020-й. Чергові локдауни та нова хвиля COVID-19, а також зміна купівельних настроїв завадили частині девелоперів та рітейлерів збільшити свої доходи. Як свідчить черговий традиційний щорічний рейтинг «Топ-100 найбагатших українців», який представили журнал НВ та інвесткомпанія Dragon Capital, навіть колишні та нинішні співвласники бізнесу по-різному пережили цей рік. Хтось зміг піднятися вище, наростивши активи, а хтось не зміг утриматись на зайнятих раніше позиціях. Проте варто зазначити, що цього року серед девелоперів та рітейлерів не було тих, хто «пішов у мінус».

Нагадаємо, для підрахунків Dragon Capital користується фінансовими звітами компаній, публічними заявами номінантів та інсайдерською інформацією. Плюс бере всі відкриті дані, у тому числі декларації чиновників, депутатів, що заповнюються щорічно, і так далі. Редакція RAU проаналізувала складений список та обрала з нього 25 бізнесменів, які мають пряме відношення до рітейлу та девелопменту ТРЦ.

Найбільш успішні

Список найбагатших рітейлерів та девелоперів очолює незмінний лідер подібних рейтингів Рінат Ахметов. Однак ЦУМ Київ, що належить йому, далеко не найголовніший актив у бізнес-імперії, що контролює значну частину металургії та енергетичної сфери країни.

Так само як і мережа ТЦ Амстор, що належить бізнес-партнеру найбагатшої людини країни – Вадиму Новинському, який займає третій рядок рейтингу і за рік зміг майже подвоїти свої статки.

Натомість успіх власників мереж Епіцентр та Нова лінія очевидний. Вже не перший рік Олександр та Галина Гереги – власники групи компаній Епіцентр К – залишаються найбагатшими рітейлерами країни. Активний розвиток, інвестиції в нові напрямки (такі як магазини Центр меблів, ЦЕ ТЕ, Intersport, EPIC тощо), виведення на ринок нових торгових марок – складові успіху подружжя. Оцінка їхнії статків перевалила минулого року за мільярд, а поточного року збільшилася на чверть, що дозволило Герегам піднятися на шосте місце загального рейтингу.

Також зуміли наростити свій статок ще кілька власників торгових мереж. Так, Віктор Поліщук, власник мережі магазинів побутової техніки та електроніки Eldorado зміг майже повністю відіграти своє падіння минулого року, наростивши вартість активів майже на 80%, що дозволило йому піднятися у рейтингу одразу на 19 позицій. До його активів входить також ТРЦ та БЦ Gulliver. Примітно, що такі ж добрі результати показав Роман Лунін, який також володіє не тільки продуктовими мережами Велика кишеня та Велмарт, а й мережею ТРЦ Екватор. Його результати скромніші, але теж вражають – зростання активів майже на 40% і плюс шість позицій у рейтингу.

Продовжують нарощувати активи також співвласники АТБ: Віктор Карачун, Геннадій Буткевич та Євген Єрмаков, чиї статки виросли на «скромні» 36% проти 61% рік тому. Проте цього уповільнення вистачило, щоб вони відступили на одну позицію. Втім, наступного року бізнесмени, яких локдауном не налякаєш, напевно продовжать рухатися вгору.

Серед девелоперів торгової нерухомості варто відзначити Вадима Єрмолаєва (Alef Estate), який збільшив свої активи на 50%, а також Анатолія Шкрібляка (Budhouse Group). Останній, до речі, вперше потрапив до рейтингу, посівши 94 місце.

Гальмування в небесах

Водночас дещо несподіваними виглядають результати Владислава Чечоткіна, власника найбільшого онлайн-рітейлера країни Rozetka. Якщо рік тому локдаун та закриття більшості магазинів дозволили зробити вражаючий ривок у рейтингу топ-100 одразу на 15 позицій, то у цьому відбувся відкат на три ступені. А статки його зросли лише на 6%. Проте компанія активно продовжує освоювати офлайн, щомісяця відкриваючи десятки пунктів видачі товарів.

Усього на 7% зросли активи у співвласників Fozzy Goup (бренди Сільпо, Фора, Thrash!, Fozzy C&C та інші): Володимира Костельмана, Романа Чигиря та Олега Сотнікова. Однак це по-різному вплинуло на їхні місця в рейтингу.

Цікаво також відзначити просування у рейтингу колишніх партнерів, які розділили свій бізнес у мережі МегаМаркет та кількох ТРЦ. Так, статки Олега Вишнякова за цей рік зросли на 54% і вісім позицій у рейтингу, а результати Віктора Юшковського виявилися набагато скромнішими: лише 14% зростання активів і мінус 13 позицій рейтингу.

Ймовірно, що і наступного року власники сильних брендів продовжать збільшувати свої статки і, відповідно, покращувати свої позиції в рейтингу. А решта учасників з показниками зростання в 4-5% можуть поступово залишати список найбагатших.

Читайте також –

Топ-20: найбагатші рітейлери за версією НВ і Dragon Capital


До останніх новин До популярних новин Підписатись на TG канал

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку