Як створити рекламні ролики для ритейлу, які стануть віральними

Як створити рекламні ролики для ритейлу, які стануть віральними

Сьогодні
  146
Дудка Оксана

Співзасновник агенцій Drama Queen та tvlab production studio Олександр Хмиров розповів, що важливіше у сучасній рекламі — форма чи сенси, та які інструменти використовувати, щоб створити ефективну рекламу для ритейлу. Розглянемо кейси Eva.ua, Etnodim та Cherʼ17.

Попри війну, ринок ритейлу зростає. У багатьох брендів зʼявилося своє унікальне обличчя та сенси, частина ж з них досі робить ставку виключно на перформанс і стикається через це з труднощами довгострокового утримання аудиторії.

Змінився підхід до розподілення бюджетів. Однозначно, збільшились витрати на інфлюенс-маркетинг та на PR проєктів. Можу сказати, що деякі бренди практично виїжджали на них у період свого “дорослішання”. І, хоча це скоріше тактична історія, вона добре працює, адже допомагає познайомитися з брендом та збільшити продажі тут і зараз.

Як створити ефективну рекламу для ритейлу

Не існує переліку рекламних інструментів, який можна використати для будь-якого кейсу і реклама “залетить”. Важливу роль відіграє стратегічний підхід, коли ти можеш подивитися на ринок, оцінити бренд та його конкурентів, сформулювати, як саме ти хочеш перемагати, відсіяти непотрібне, сфокусуватися на головному, і вже від цього готувати план дій. 

Якщо ми говоримо про інструменти, то в ДНК Drama Queen — маніфести.

Це зазвичай гра в довгу, бо такий формат провокує не просто купити цікавий або зменшений в ціні продукт, а допомагає краще ідентифікувати бренд, розділити спільні цінності і додати його до категорії “улюблене” в голові.

  • Маніфести дозволяють встановити емоційний звʼязок зі споживачем, бо конкурують не на рівні переваг продукту, а на рівні ідей та цінностей. Це дозволяє зачепити людину за живе, адже її життя для неї набагато важливіше, ніж продукти компанії.
  • У маніфестів необмежений термін придатності. Вони можуть бути візитівкою бренду сьогодні, завтра і в наступному році, адже цінності так швидко не змінюються. Це ілюструють наші ролики для Etnodim «Своя Сорочка» та «І в шкоді, і радості» для Pethouse. В основі першого лежить пошук ідентичності українців — тема, що загострилася під час війни і залишиться актуальною ще довго після її завершення. А в другому бренд відверто показує моменти радості і горя, які переживають власники тварин, демонструючи таким чином, що дуже добре їх розуміє і підтримує.

Ще один інструмент — зміна продукту, яка дає привід для подальшої комунікації. Набагато ефективніше не просто сказати «ми сучасні» або «ми круті», а зробити реальну дію, яка це доводить, і потім розказати про неї в рекламі. Гарним прикладом може бути наша кампанія для Oschadbank Premium Banking. В рамках цього кампейну ми перетворили відділення банку на арт-простір з експозиціями сучасних українських брендів.

З одного боку, це впливає на клієнтський досвід і робить взаємодію з банком цікавішою. З іншого – дає можливість розказати в рекламі про те, що банк перетворює буденне на особливе, і вплинути таким чином на формування іміджу преміум банкінгу від Ощаду.

Логіка доволі проста та дієва. Її з легкістю можна застосувати при роботі з мережею магазинів або торговельним центром.

Що ж важливіше — форма чи сенс?

Форма та сенс завжди працюють разом, однак комунікація, яка створюється на сенсах, найдовше відкладається у памʼяті. Наприклад, ми в роботі завжди відштовхуємося від сенсів, на які потім накладаємо форму.

Коли ти працюєш з сенсами — збільшуються шанси на накопичувальну дію.

Якщо подивитися на більшість комунікацій для фешн-брендів, вони засновані на тому, аби показати якомога красивіші луки одягу. Проте для споживачів це виглядає так: подивився на красиву картинку, зацінив — пішов далі. Такі комунікації ніяк не впливають на наше життя, а тому нікого не чіпляють. Ми ж обрали стратегію пролізти у свідомість людей та знайти там своє місце. Наприклад, у кейсі «Тьолочка» для Cherʼ17 була спланована провокація. Ми знайшли інсайт, який одним людям дуже відгукується, а інших — буквально бісить. Ходили по лезу, проте цей проєкт став найвіруснішим в історії української реклами і допоміг бренду Cherʼ17 виділитися на фоні конкурентів.

Найважливіше в таких проєктах — професійність і підготовка. Спочатку стратегічна робота, потім тести на цільовій і, врешті-решт, тактика просування. Ось секрет успіху.

Реклама для великого та нішевого ритейлу відрізняється. Великі бренди намагаються охопити якомога ширшу аудиторію: приклад — кампанія «Все для кожної краси» Eva.ua. Для них потрібно шукати рішення, як потрапити в усі ЦА та нікого не образити. Натомість у нішевих брендів є перевага: вони можуть дозволити собі сфокусуватися на комусь одному, створити влучну комунікацію, яка буде близька конкретній ЦА — й не боятися втратити інших.

Щоб створити успішну рекламну комунікацію, потрібно стежити за тим, що відбувається у житті людей, видивлятись у цьому дійсно важливі зміни й говорити про них. Тоді це буде їм резонувати.


До останніх новин До популярних новин Підписатись на TG канал

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку