Реакція на вимоги бізнесу: подано законопроєкти про оподаткування імпортних посилок
Український бізнес давно страждає від нерівної конкуренції, що виникає через податкові пільги для іноземних маркетплейсів. Ця проблема не тільки шкодить вітчизняним підприємцям, але й значно зменшує надходження до Державного бюджету України. Асоціація ритейлерів України (RAU) разом із іншими бізнес-асоціаціями звернулася до влади з проханням вирішити цю ситуацію.
На це звернення оперативно відреагував Данило Гетманцев, який у своєму Telegram-каналі оголосив про подання на реєстрацію відповідних законопроєктів. Ці законопроєкти розроблені спільно з бізнес-асоціаціями, такими як RAU, АСС, ЕВА, ФРУ, АПІТУ, УРБ, ТПП України, та пропонують внесення змін до Митного та Податкового кодексів.
Законопроектами пропонується визначити, що:
- Громадяни можуть отримувати без оподаткування ПДВ товари вартістю до 45 євро за умови, що такі товари надсилаються на їх адресу фізичними особами без будь-якої оплати та без комерційної мети;
- Товари, що купуються громадянами на маркетплейсах або інших подібних платформах, підлягають оподаткуванню ПДВ незалежно від їх вартості. При цьому, ввізне мито з таких товарів буде справлятися лише у разі, якщо їх вартість більша за 150 євро.
- З метою полегшення адміністрування ПДВ та пришвидшення оформлення посилок на митниці пропонується:
- За аналогією з наявним у країнах ЄС механізмом IOSS, запровадити можливість сплати ПДВ безпосередньо постачальником товарів або маркетплейсом чи іншою подібною платформою, за сприяння якої відбувалося постачання такого товару.
- Запровадити нову митну декларацію для товарів з незначною вартістю з набором даних, аналогічним митній декларації Н7, яка існує у країнах ЄС. При цьому, наявні зараз форми документів для декларування посилок зможуть використовуватися і надалі.
- Сплата ПДВ постачальником товару або маркетплейсом виключить необхідність додаткових митних платежів з боку покупця під час митного оформлення та сприятиме пришвидшенню митних процедур.
Також Гетманцев закликав колег підтримати ініціативу бізнесу та підписати запропоновані законопроєкти (картки 1783273, 1783307). Це важливий крок у напрямку створення рівних умов для українських та іноземних компаній, що дозволить захистити вітчизняний бізнес і забезпечити стабільні надходження до бюджету.