Як Live animations зробила “Алісу в країні див” програмою лояльності АТБ

Як Live animations зробила “Алісу в країні див” програмою лояльності АТБ

23.03.2018 08:15
  2440
Дарья Златьева

У грудні 2017 року АТБ пройшла акція для лояльних покупців, пов’язана з акцією на всього один продукт: книгу “Аліса в Країні див”. Про появу ідеї, інвестиціях і результати проекту розповіли розробник програми студія Live animations і представники АТБ.

За допомогою цієї програми в АТБ розраховували стимулювати покупців набувати конкретних товари на певну суму. Втілити це вдалося за допомогою доповненої реальності, яку у співпраці з Art Nation реалізувала Live animations.

Про те, де можна застосувати AR-технології, хто виграє від реалізації таких проектів, як розроблялася програма “Аліса в Країні див”, наскільки ефективно вона спрацювала для рітейлера і видавця, RAU розповіли засновник Live animations Андрій Тимошенко і прес-служба АТБ.

Як Аліса стала програмою лояльності

У 2017 році Live animations спільно з партнерами, компанією Art Nation, яка продюсує різні бренди, створили продукт – книгу “Аліса в Країні див” з доповненою реальністю. Мобільний додаток повинен був “оживити” сторінки і героїв на них. Art Nation відповідала за паперову книгу, а Live animations реалізовувала технічну, інноваційну частину: доповнену реальність і мобільний додаток.

“Власникові Art Nation, Едуарду Ахрамовічу, прийшла ідея зробити за допомогою цієї книги акцію для лояльних покупців, і він запропонував проект різним мережам”, – розповідає Андрій Тимошенко. Роздрібні мережі повинна була зацікавити ефективність доповненої реальності в маркетингу: за даними Live animations, вона збільшить частоту покупок на 25%, їх кількість на 30%, а час взаємодії з продуктом в 7 разів.

За допомогою програми рітейлер міг стимулювати збут продукції тих чи інших виробників, включаючи її в список товарів, які потрібно придбати для участі в акції. Крім того, за допомогою доповненої реальності програма могла розповідати про будь-який з продуктів в магазині, розмовляючи, наприклад, з кроликом. Це, так званий продакт-плейсмент, прийом, коли стимулюється попит, а сам споживач не здогадується про те, що це реклама.

Ще однією перевагою були б продажу самих акційних товарів – книг. Все це врахували в АТБ, і ритейлер став ексклюзивним продавцем в Україні інноваційної книги.

Як це працює

Компанія розробляла проект “Аліса в Країні див” як окрему програму лояльності для клієнтів мережі АТБ протягом усього 2017 року. Сама акція тривала місяць – з 14 грудня 2017 го по 14 січня 18-го у всіх магазинах рітейлера. Live animations створила доповнену реальність для книги: шість деталізованих анімацій, мобільний додаток, POS-матеріали, рендери і моделі для відео.

“АТБ, як ініціатор і організатор програми, відповідав за виготовлення книги, надання доступу до мобільного додатку, а також комунікацію в магазинах і за їх межами (ТВ, digital, ООН)”, – розповідають в прес-службі рітейлера.

Умовою участі в програмі була покупка товарів на певну суму. “Асортимент товарів був однаковий для всіх магазинів і не обмежувався конкретними категоріями товарів”, – відзначають в АТБ.

Книгу можна було купити за 300 грн, але якщо клієнт збирав 10 фішок, то міг купити її 99 грн. Для отримання кожної фішки необхідно було зробити покупку на 60 грн. Було надруковано 275 000 примірників книг, які продавалися тільки в мережі АТБ.

Усім не вистачило

За перші два тижні проведення акції був проданий практично весь тираж книги. За 10 днів кількість завантажень додатка перевищило 258 000, воно увійшло в топ Play Market і Google Play.

Тим, хто не встиг придбати книгу в період проведення акції, ритейлер запропонував залишити заявку на офіційному сайті, яка гарантувала отримання книги після друку доптиражу. Всього поступило 90 000 заявок. Крім аналізу попиту на книгу, ритейлер і розробник отримали дані про поведінку користувачів, кількысть завантажень, їх географії, оцінку в рейтингах і зворотний зв’язок.

З огляду на успіх першої книги Аліси, АТБ ще в грудні зробив запит на продовження історії – “Аліса в Задзеркаллі”. Гапчинська вже виконала ілюстрації для книги – там буде оживати кожна картинка. Вона з’явиться в магазинах мережі в кінці березня. “З огляду на підвищений попит на попередню книгу подібної серії, компанія спочатку збільшила тираж нового видання”, – відзначають в АТБ.

Книги для Walmart

Український розробник “оживляє” книги не тільки для українських, а й для американських мереж – чотири книги з доповненою реальністю вже продаються в магазинах Walmart. На прикінці лютого Live animations спільно з американським видавництвом Little Hippo запустили ще один проект – для американської мережі Walmart. Ініціювали цю співпрацю в Little Hippo – видавець, який добре знає продукти Live animations, показав проект Walmart, і рітейлер став ексклюзивним продавцем книг.

За чотири місяці Live animations повинні були створити додаток для чотирьох книг: Троє поросят, Вельветовий кролик, Золотоволоска і Червона шапочка. Початковий тираж склав 250 000 примірників.

Рітейлерам розробка подібної доповненої реальності для чотирьох книг обходиться в суму близько $ 100 000. Крім цього, співпраця передбачає виплату Live animations щоквартального роялті в розмірі 6%. Видавництво Little Hippo завдяки інноваційності продукту зуміло потрапити зі своїм продуктом в Walmart, що зазвичай дуже складно для постачальника.

Інші проекти

У 2017 році розробник створив маркетинговий алгоритм, який реалізував за допомогою доповненої реальності до упаковки морозива My Yeti. Алгоритм був продуманий таким чином, щоб підвищити частоту покупок.

В результаті були “намальовані” 20 серій мультфільму про сім’ю Yeti. Щоб стимулювати споживача купувати це морозиво, на кожній упаковці морозива був “зашитий” унікальний код, який відкривав дитині доступ до певної серії мультфільму.

За даними розробника, в результаті співпраці кількість покупок морозива збільшилось в 2,4 рази, якщо порівнювати з середніми показниками продажів для нового бренду. Додаток увійшов в десятку найпопулярніших по завантаженню в Україні, а ідею і реалізацію відзначили “золотом” на Kiev International Advertising за “новації в сфері реклами”.

Крім книг і упаковки, в Live animations виготовляють AR для зошитів та іншої паперової продукції. “Ми бачимо, яка тема найцікавіша дітям і можемо збільшити наклади і більше інвестувати в промоушен конкретної серії. А на наступний рік ми просто посилюємо потрібні напрямки. Крім того, ми можемо поставити користувачеві питання в додатку, що б він хотів на наступний рік: принцесу, фею або гнома. Натисканням кнопки вони голосують за свого героя. Це прямий комунікаційний зв’язок зі споживачем через його смартфон. Це не просто створення додатка, а інвестиція у власний медіаканал через цікавий контент “, – переконаний Тимошенко.

На черзі – AR в українському ТРЦ

В процесі розробки знаходиться і проект співпраці з одним з великих українських ТРЦ. “Головна проблема торгових центрів – це управління потоком людей. Ще одна полягає в тому, що потрібно підняти рівень активності трафіку і зробити так, щоб відвідувачі дійшли до кожного орендаря. Всього 15% відвідувачів піднімається до останнього поверху”, – розповідає Андрій.

Завдання ТРЦ полягає в тому, щоб придумати як захопити туди відвідувача. “Ми можемо створювати всередині ТРЦ і магазинів певні системи управління потоком через цікавий контент”, – резюмує засновник компанії.

Система може виглядати так: на підлозі знаходяться красиві стікери з написом “Скачай додаток”. Коли на стікер наводять камеру телефону, з’являється герой, який вітає відвідувача і вручає цифровий подарунок, наприклад, 15% знижку в магазин на третьому поверсі. Така система працює на всіх поверхах, і простір усередині торгового центру перетворюється на ігровий майданчик.

“Можна вкласти в мову героя і інформацію про знижки в магазині. Сам ТРЦ може підключати орендарів брати участь в цій грі”, – резюмує Тимошенко. Торговому центру проект обійдеться в суму від $ 50 000 доларів до кількох мільйонів. “Ця інвестиція – інструмент для управління потоками, залучення нових клієнтів, стимуляція покупок усередині ТРЦ і збільшення частоти відвідувань. Я впевнений, протягом першого року вона окупиться”, – говорить Андрій.

Засновник Live Animations Андрій Тимошенко з книгою Аліса в країні див

Чотири роки тому, коли Live animations почала працювати з доповненою реальністю, ринок не був готовий – ті ж смартфони не мали достатнього технічного функціоналу. Тільки в минулому році ринок зацікавився кейсами і в 2017 році почалося бурхливе зростання замовлень. “Український бізнес готовий інвестувати в цей напрямок, і з кожним місяцем попит зростає”, – резюмує Тимошенко.

Читайте також –

Алло запустила перший в Європі віртуальний магазин

 


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку