Депутати пропонують зробити правила безмитного ввезення товарів більш жорсткими

Депутати пропонують зробити правила безмитного ввезення товарів більш жорсткими

25.07.2017 04:13
  609
Ukrainian Retail Association

Депутати від Блоку Петра Порошенка пропонують змінити правила безмитної пересилання товарів з-за кордону, щоб вивести імпорт з тіні.

Відповідно до запропонованих змін, товари на суму до 150 євро, які раніше можна було ввозити в Україну поштою без податків і зборів раз в день, в разі прийняття поправок, можна буде ввозити не частіше, ніж раз на місяць. Як пише AIN.ua, про це йдеться в пояснювальній записці до проекта закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо заходів по детінізації оподаткування ввезення товарів в окремих випадках».

Також депутати пропонують обмежити ввезення товарів в ручній поклажі та супроводжуваному багажі без сплати митних платежів на суму не більше 500 євро (раніше до 1000 євро) перший раз протягом місяця, і на суму до 300 євро – вдруге протягом місяця. Метою даного законопроекту є детінізація імпорту товарів як складова частина детінізації економіки України в цілому.

На сьогодні для власних потреб через сухопутний кордон можна особисто провозити товарів на суму від 150 до 500 євро в день – без сплати податків і зборів. Через міжнародні поштові та експрес-відправлення – до 150 євро в день. Однак на думку депутатів, цю лазівку в Україні активно експлуатують «сірі імпортери». Якщо користуватися цією можливістю кожен день, на місяць можна ввезти товару на суму 4500 євро (150 євро * 30 календарних днів), істотно заощадивши на ПДВ і мито.

«Щодня на одних і тих же фізичних осіб приходять посилки з товарами заявленою вартістю до 150 євро, які потім не стають предметами особистого користування, а, навпаки, без сплати будь-яких податків продаються різними способами (в тому числі і з використанням мережі інтернет) через фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Депутати пропонують внести такі зміни, щоб позбавити хитрих підприємців можливості і далі використовувати цю клопітку, але прибуткову схему:

  • пересилати товари через міжнародні експрес-вантажі і міжнародні поштові відправлення без сплати митних платежів на суму до 150 євро протягом місяця, а не протягом дня;
  • ввести спрощену форму декларування товарів, які не є об’єктом оподаткування з метою ідентифікації одержувачів і перевірки дотримання граничної суми ввезення без сплати митних платежів;
  • ввести можливість проведення звірки особою, що здійснює декларування товарів, відомостей про одержувача і перевірки дотримання граничної суми ввезення без сплати митних платежів;
  • обмежити ввезення товарів в ручній поклажі та супроводжуваному багажі без сплати митних платежів на суму не більше 500 євро вперше протягом місяця і на суму до 300 євро – вдруге протягом місяця;
  • ввести оподаткування митом за ставкою 10% і податком на додану вартість за ставкою 20% при ввезенні товарів громадянами третій і кожний наступний раз протягом календарного місяця незалежно від вартості товарів і їх ваги (тобто для переміщень товарів, що мають ознаки систематичності);
  • обмежити визнання нових товарів особистими речами при їх ввезенні (пересиланні).

На руку «сірим імпортерам» грає також законодавча можливість збуту товарів без необхідності документального підтвердження їх отримання. Все це, на думку депутатів БПП, «спотворює економічну конкуренцію в Україні та призводить до масштабного недоотримання податків до бюджету».

За даними творців законопроекту, середня зарплата в Україні сьогодні коливається в межах 150-300 євро в місяць в залежності від регіону, а значить «… переважна більшість громадян об’єктивно не може дозволити собі ввезення товарів з-за кордону для особистих потреб на суму, більшу ніж 150 євро протягом календарного місяця». Таким чином, збільшення періоду ввезення від дня до місяця, за їхніми розрахунками, цілком доцільно.

Вони також посилаються на досвід інших країн. «У більшості країн або встановлений значно нижчий ліміт ввезення товарів громадянами в міжнародних відправленнях без сплати митних платежів в день, або визначено більш тривалий період (тиждень або місяць), протягом якого здійснюється розрахунок вартості всіх відправлень з метою їх оподаткування або звільнення від оподаткування митними платежами», – йдеться в законопроекті.

Поки проект закону тільки надійшов на розгляд до Верховної Ради. Також очікуються громадські обговорення.

Нагадаємо, раніше з цією ж проблемою пропонували боротися зовсім кардинальними методами – просто знизивши поріг безмитного ввезення зі 150 євро до 22 євро. З такою ініціативою в грудні 2016 року виступила АПІТУ. Якби ця ідея знайшла втілення в законі, українським покупцям довелося б розмитнювати кожну покупку з Asos або eBay, що перевищує 22 євро з доставкою. Зрозуміло, інтернет-спільнота збунтувалася и АПІТУ відкликав свою ініціативу, не уникнувши скандалу.

Джерело: AIN.ua

Читайте також – 

ЄС встановив нульове мито на українське взуття


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку