Споживчі настрої українців у грудні покращилися – GfK

Споживчі настрої українців у грудні покращилися – GfK

18.01.2017 08:30
  684
rau

Після падіння в листопаді, коли індекс споживчих настроїв погіршився на 4,1 п., у грудні споживчі настрої покращилися на 9,7 п. і встановилися на позначці 57,1.

Як повідомляється в щомісячному дослідженні компанії GfK Ukraine, минулого місяця майже всі складові індексу показали позитивну динаміку. Найбільше зросли індекси очікуваного розвитку економіки країни та очікуваних змін особистого матеріального становища.

За інформацією GfK Ukraine, індекс поточного становища збільшився на 6,7 п. – до рівня 53,4. Тим часом індекс поточного особистого матеріального становища становить 43,4, що на 8,6 п. більше, ніж у листопаді. Індекс доцільності великих покупок збільшився на 4,7 п. та склав 63,5.

Індекс економічних очікувань збільшився на 11,7 п., сягнувши у грудні позначки 59,6. Серед складових цього індексу найбільше зріс індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років – на 15,3 п. – до рівня 75,1.

А от очікування щодо можливого безробіття в грудні дещо погіршилися: індекс очікуваної динаміки безробіття встановився на позначці 145,2, що на 1,3 п. вище, ніж у листопаді.

У той же час покращився індекс інфляційних очікувань – на 3,9 п., до 186,3. Також у грудні покращилися настрої українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців: на 6,1 п. ─ до значення 158,5.

Аналітики GfK Ukraine зазначають, що в грудні порівняно з листопадом найбільше зріс індекс очікувань розвитку економіки у наступні п’ять років. Крім того, значення цього індексу сягнуло максимуму за останні 2 роки.

Шопоголіки пішли по світу: третину онлайн-покупок українці роблять за кордоном


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку