Огляд найкращих програмних РРО 2023 року для рітейлу
Від початку жовтня 2023 року більшість підприємців в Україні мають працювати з реєстраторами розрахункових операцій (РРО). Втім купівля та встановлення цих апаратів для невеликих бізнесів може перетворитися на головний біль: дорого та потребує багато часу. Саме тому попит зростає на програмні РРО, що у вигляді застосунків у смартфоні або комп’ютері виконують функції каси. The Page розповідає про сім найпопулярніших рішень РРО 2023 року.
Кому потрібно встановлювати РРО у 2023 році
ФОП, що обмежуються прийманням платежів за реквізитами на безготівковий рахунок підприємства, можуть працювати без РРО. Але щоб приймати оплату готівкою або за допомогою еквайрингу з банківських карток онлайн або офлайн, потрібно мати РРО для ФОП.
Перед публікацією The Page провів опитування читачів у Telegram та Viber про те, якими пРРО вони користуються. Серед користувачів Telegram найбільш популярними є Checkbox (27%) та «Вчасно.Каса» (15%). пРРО ПриватБанку «Каса» обрали 7%. У Viber лідирують застосунок від ПриватБанку (21%) та Checkbox (13%). Якщо зважати на кількість завантажень та відгуків у Google Play, то Checkbox є найбільш поширеним пРРО: більш ніж 10 000 завантажень та 2100 відгуків.
Програмний РРО Торгсофт для ФОП та юридичних осіб
ПРРО інтегрується з програмою обліку Торгсофт. Сумісний з банківськими терміналами. Відправлення електронних чеків через смс і Viber. Торгсофт пропонує використання ПРРО в смартфоні на Android і iOS для виїзної торгівлі, доставляння з оплатою, для регулярних продажів на торгових точках, де немає можливості поставити торгове обладнання. Робота з пРРО без інтернету: за замовчуванням друк 2000 чеків або безперервна робота 36 годин, але не більше 168 годин за місяць. Регулярні оновлення функцій і можливостей пРРО.
Вартість модуля пРРО – 3990 грн. Налаштування одноразове. Один платіж, пРРО без абонплат. 30 днів безплатного використання пРРО.
Програмне РРО Checkbox: функції, відгуки, ціни
Checkbox дозволяє використовувати смартфон замість терміналу, підтримує всі види еквайрингу, надсилає чеки у Viber та SMS.
Функціонал та підтримання додатку Checkbox для Android, зважаючи на відгуки, набагато якісніші, ніж для іOS. Після оновлення застосунку IOS 9 листопада користувачі написали велику кількість негативних відгуків. Також дехто скаржився на менший функціонал порівняно з версією для Android. Користувачі кажуть, що браузерна версія більш допоміжна.
Серед зауважень від користувачів Android: не відображаються залишки товару, неможливо ввести номенклатуру через телефон, незручне меню вибору товарів.
Оцінка Google Play 4,8 на основі 2100 відгуків. Оцінка App Store 3,3 на основі 83 відгуків.
Абонплата — 178,8 грн на місяць. Є пробний безкоштовний період.
Програмне РРО «Вчасно.Каса»: функції, відгуки, ціна
«Вчасно.Каса» видає чеки в офлайн-режимі, за збоїв серверів ДПС та відключенні інтернету переходить в онлайн-режим, надсилає чеки на e-mail, Viber, Telegram, QR, використовує камеру як сканер штрихкодів, дозволяє редагувати ціну в чеку. Пропонує інтеграції з BAS і 1C та маркерплейсами.
Серед найпоширеніших зауважень користувачів на App Store та Google Pay: «неможливо зареєструватися» та «не працює застосунок». Також вони незадоволені тим, що не працює автоматичне закриття зміни та не можна додавати товари з телефону.
Оцінка Google Play 4,5 на основі 84 відгуків. Оцінка App Store 4,5 на основі 50 відгуків.
Абонплата — 180 грн на місяць.
Програмне РРО «Є-чек»: функції, відгуки, ціни
пРРО для ФОП «Є-чек» працює як POS-термінал у смартфоні, пропонує всі види еквайрингу, має функцію сканера штрихкодів, надсилає чеки покупцям на e-mail та у месенджери, автоматично формує Z-звіти, є можливість створити кастомізований дизайну чека.
Нещодавно розробники представили нову версію застосунку «Є-Чек 2.0», поки що немає відгуків користувачів.
Серед найпоширеніших зауважень користувачів на App Store та Google Pay: бракує налаштувань для змішаної форми оплати, трапляються розбіжності між сумою еквайрингу та Z-звітом, часом не працює автоматичне закриття зміни.
Оцінка Google Play 3,2 на основі 149 відгуків.
Абонплата — 125 грн на місяць.
Програмне РРО Cashalot
пРРО Cashalot створює та реєструє чеки у ДПС, інтегроване з BAS та іншими обліковими системами, надсилає чеки покупцям у месенджери, дозволяє приймати комбіновану оплату, є інтеграція з «Новою поштою» (відстеження посилки та автоматичне формування чека після отримання).
Однакова оцінка Google Play та App Store 4,5 на основі 22 відгуків. Відгуків із зауваженнями небагато. Серед останніх є кілька скарг про неможливість закрити зміну після оновлень у вересні.
Вартість ліцензії пРРО для ФОП для однієї каси на один рік — від 440 грн (за купівлі для 10 кас і більше) до 980 грн (для 1-2 кас).
Програмне РРО Державної податкової служби
пРРО від Державної податкової служби України доступна для бізнесу і може бути завантажена з вебсайту ДПС, App Store або Google Play. Також існує версія для Windows для використання на десктопах.
Функціонал пРРО від ДПС дозволяє створювати та реєструвати чеки у ДПС, використовувати камеру як сканер штрихкодів, застосувати різні форми розрахунку та комбінувати їх, а також вводити номенклатуру товарів.
Серед зауважень користувачів версії Android: неможливо коригувати ціну товару в чеку, передбачено лише додавання знижки, в офлайн-режимі часом не працює автоматичне закриття зміни, для роботи у застосунку потрібно мати не лише ЕЦП, а й сертифікат.
Оцінка Google Play 2,7 на базі 111 відгуків. Оцінка на App Store 3,0 на основі 25 відгуків.
пРРО від ДПС — це безкоштовний додаток.
ПРРО «Каса» від ПриватБанку
Програмне РРО «Каса» від ПриватБанку дозволяє створювати довідник товарів і послуг, створювати чеки на готівкові та безготівкові продажі, оформлювати інкасацію, вносити готівку у касу, сканувати штрихкод. Є версія для Android.
Вартість користування сервісом «Каса» від ПриватБанку закладена у тарифі з еквайрингу від банку.