Епіцентр інвестує 5,2 млрд грн у будівництво газової та сонячної генерації

Епіцентр інвестує 5,2 млрд грн у будівництво газової та сонячної генерації

3 дні(в) тому
  333
rau

Найбільша в Україні мережа торговельних центрів Епіцентр планує побудувати 100 МВт газової генерації за 2,2 млрд грн та інвестує 3 млрд грн у дахові сонячні електростанції. Як пише Forbes, про це повідомив директор Епіцентр Петро Михайлишин у відповідь на запит видання щодо підготовки компанії до енергокризи.

В цьому році Епіцентр планує закупити газопоршневі електростанції потужністю від 1 до 6 МВт для забезпечення електроенергією власних виробничих підприємств, а надалі й торгових центрів. Загальна потужність газогенераторів складе близько 100 МВт, а орієнтовна сума інвестицій в проєкт сягатиме майже 2,2 млрд грн.

$76,5 млн, або понад 3 млрд грн Епіцентр витратить на сонячні електростанції, що дозволяють замістити до 30% споживання електроенергії. В рамках цього проєкту компанія вже обладнала шість СЕС загальною потужністю 6,8 МВт. Протягом 2024-25 років компанія планує оснастити сонячними панелями ще 16 ТЦ та логістичний центр, збільшивши загальну потужність власних СЕС ще на 25 МВт. В майбутньому Епіцентр встановлюватиме і наземні сонячні електростанції для забезпечення потреб власних виробничих підприємств. 

Одночасно з цим на всіх об’єктах мережі встановлені дизельгенератори, що автоматично вмикаються при відключенні централізованого енергопостачання і дають можливість продовжувати роботу торгових центрів.


До останніх новин До популярних новин Підтримати редакцію

Раз на тиждень

ми будемо відправляти Вам 

найцікавіші новини тижня


Поділіться цією новиною в соціальних мережах


Читайте також

Усі новини ринку